Autor Wątek: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów  (Przeczytany 12021 razy)

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 06, 2017, 08:25:35 am »
 Paręnaście lat temu   był duzy problem z przebudowaniem  skrzyni . #1   nikt nic nie wieszał   co i jak teraz wystarczy wejść na np you tube i  bingo . odkrycie ZF skrzyni.
 Jest parę osób którzy  dobrze opisują co i jak jest ze skrzynią.
 Najbardziej lubię tego gościa:
 https://www.youtube.com/watch?v=fu54NqLob8s
  Jedynie jesli ktoś to robi pierwszy raz to  nie wrzucać śrub do jednego gara bo później moze być problem  . Ten gość  to pewnie  jak śpi to by skrzynię złożył . Problem to tylko praktyka  jesli zacznie się robić dwie skrzynie na dzień to już pójdzie łatwiej .( chociaz zawsze znajdzie sie  rodzynek)
 On ma inne video na temat  problemów skrzyni : ( sorry  jest po angielsku  jakby co to mogę przetłumaczyć)
https://www.youtube.com/watch?v=DsQqpkC8Xs4
 czy warto poznać  skrzynie  -warto  aktualnie za przebudowaną skrzynie chcą 2k dolców
 LUKE piszesz o cenach  ja znam ceny w USA  i oryginalny kit  ZF to  900 dolcow chiński taki jak ten ;
 http://www.ebay.com/itm/5HP24-Transmission-Master-Rebuild-Kit-For-BMW-5-X5-JAGUAR-VANDEN-PLAS-XJ8-XK8-/152063785880?_trksid=p2385738.m2548.l4275
 dostaniesz za 220  kosz pierwszy  100  , tłok do bębna F  60 dolców .
 olej  to inna historia . ja sie spotkałem ze sporo osób którzy przebują skrzynie  wlewają :Valvoline MaxLife Multi-Vehicle Automatic Transmission Fluid, 1 Gallon co kosztuje okolo 17 dolców za około 4 litrów .
 nie widzę różnicy w pracy skrzyni  jedynie uważam ze ten olej nie jest for live , trzeba go wymieniać .
 I jeszcze jedna sprawa czy ktoś założył  miarkę do mierzenia poziomu oleju w tych skrzyniach? Gość chyb az Niemiec sprzedaje te rurki z bagnetem chyba 150 dolców . Muszę poszukać .
 
I love and hate Jaguars

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 06, 2017, 11:19:53 am »
Ostatnio wychodzę z założenia, że jeśli chcesz mieć zrobione dobrze to zrób to sam. I przyjdzie czas, że jak rozłożę furę do konserwacji to zrobię tą skrzynię jak należy!

Samochód odebrałem po naprawie i wrócił po 20 km do mechanika. Straciłem ponad miesiąc, 4,5 tyś a to wszystko nie chodzi jak trzeba... podobno mam sprzęgło po regeneracji, sterowanie, nowe tarczki i wzmocniony kosz... Ale pewności nie mam...
Gość po naprawie i testach oddał mi furę z paliwem na 2 km!!!, uwalonymi dywanikami syfem z butów - brakło tylko qzwa odcisku podeszwy na podsufitce...
i co z tego, że dał gwarancję jak znów mu wstawię to stracę czas i nerwy a nie wiadomo co mu znowu wyjdzie...
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 06, 2017, 19:01:42 pm »
Parę lat temu poznałem gościa  od automatów . amerykańskie skrzynie  robił  z zamkniętymi oczami . wziął sie za zf  i miał duży problem .Niedawno go odwiedziłem bo on mnie kupuje części  ma duzy upust na  części do skrzyń.  Pytałem się  czy i co z ZF . Odpowiedział ze ich nie robi .
 Tango gdybyś jechał do tego gościa to owiń  siedzenia i  dywan  dość dobrze folią to moze zrozumie ze Jag to nie traktor. Spytaj go ile takich skrzyń naprawił i z jakim rezultatem?
Sorry  współczuje tobie.
I love and hate Jaguars

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 08, 2017, 23:52:40 pm »
Paręnaście lat temu   był duzy problem z przebudowaniem  skrzyni . #1   nikt nic nie wieszał   co i jak teraz wystarczy wejść na np you tube i  bingo . odkrycie ZF skrzyni.
 Jest parę osób którzy  dobrze opisują co i jak jest ze skrzynią.
 Najbardziej lubię tego gościa:
 https://www.youtube.com/watch?v=fu54NqLob8s
  Jedynie jesli ktoś to robi pierwszy raz to  nie wrzucać śrub do jednego gara bo później moze być problem  . Ten gość  to pewnie  jak śpi to by skrzynię złożył . Problem to tylko praktyka  jesli zacznie się robić dwie skrzynie na dzień to już pójdzie łatwiej .( chociaz zawsze znajdzie sie  rodzynek)
 On ma inne video na temat  problemów skrzyni : ( sorry  jest po angielsku  jakby co to mogę przetłumaczyć)
https://www.youtube.com/watch?v=DsQqpkC8Xs4
 czy warto poznać  skrzynie  -warto  aktualnie za przebudowaną skrzynie chcą 2k dolców
 LUKE piszesz o cenach  ja znam ceny w USA  i oryginalny kit  ZF to  900 dolcow chiński taki jak ten ;
 http://www.ebay.com/itm/5HP24-Transmission-Master-Rebuild-Kit-For-BMW-5-X5-JAGUAR-VANDEN-PLAS-XJ8-XK8-/152063785880?_trksid=p2385738.m2548.l4275
 dostaniesz za 220  kosz pierwszy  100  , tłok do bębna F  60 dolców .
 olej  to inna historia . ja sie spotkałem ze sporo osób którzy przebują skrzynie  wlewają :Valvoline MaxLife Multi-Vehicle Automatic Transmission Fluid, 1 Gallon co kosztuje okolo 17 dolców za około 4 litrów .
 nie widzę różnicy w pracy skrzyni  jedynie uważam ze ten olej nie jest for live , trzeba go wymieniać .
 I jeszcze jedna sprawa czy ktoś założył  miarkę do mierzenia poziomu oleju w tych skrzyniach? Gość chyb az Niemiec sprzedaje te rurki z bagnetem chyba 150 dolców . Muszę poszukać .
kolego a co byś polecił do tej fordowskiej skrzynki 5r55n tzn jaki kit (producent) bo np oryginalne sprzęgło (konwerter) nowe mega cena bo aż 1500$ takie jakieś wyszukałem a te zestawy są różne właśnie tarczki z uszczelnieniami są już od 300$ ale ciekawe czy to dobre? zestaw kit do valve body ok 100$ to już mam
:)

s-type 4.0 2000r

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 13, 2017, 06:39:05 am »
 Szwagier  Ja nie robię s-typow czy x-typow , duzej wiedzy niem ma . Jak te auta weszły to prawie ja odszedłem z Jaga biznesu  w serwisach .  Te skrzynie to warto popatrzyć  na Lincoln  LS, co inni piszą na  forach . Było ich sporo  wyprodukowanych   , tez niestety  lądują tutaj na złomowiskach jak inne ich   rówieśniki Jagi .
 Nie mniej do mnie żalu ze nie przepadam za S-typami  czy X typami, auta fajne ale  ja jakoś  w nich się nie mogę zmieścić .
I love and hate Jaguars

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 14, 2017, 09:22:31 am »
A dlaczego miałbym mieć żal :) widzę że masz dużą wiedzę to chciałem się poradzić fachowca i tyle. Pozdrowionka
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 06, 2017, 17:42:31 pm »
Cóż również i mnie spotkała awaria skrzyni biegów :(

Może ktoś zna jakiś dobry warsztat który dobrze naprawi skrzynie ?
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 22, 2018, 22:45:29 pm »
Naprawa skrzyni u partacza mechanika odbija mi się czkawką :/
Nie zwracałem wcześniej uwagi na podłogę a tu proszę - regularnie sobie kapie na łączeniu skrzyni z silnikiem...
Kolor oleju czerwony - więc na pewno skrzynia, pytanie ile oleju jeszcze zostało...
Zakładam, że to jakiś oring - trzeba rozbierać całą skrzynię?
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 23, 2018, 20:26:21 pm »
A tu na łączeniu skrzyni i silnika nie powinno być zaślepki?
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 23, 2018, 22:47:13 pm »
Szwagier  Ja nie robię s-typow czy x-typow , duzej wiedzy niem ma . Jak te auta weszły to prawie ja odszedłem z Jaga biznesu  w serwisach .  Te skrzynie to warto popatrzyć  na Lincoln  LS, co inni piszą na  forach . Było ich sporo  wyprodukowanych   , tez niestety  lądują tutaj na złomowiskach jak inne ich   rówieśniki Jagi .
 Nie mniej do mnie żalu ze nie przepadam za S-typami  czy X typami, auta fajne ale  ja jakoś  w nich się nie mogę zmieścić .
Mentalnie przede wszystkim  :-clap
Szacun kolego.Wchodząc w małe auto, nie znaczy w małą c...kę. ha  ha.Sorry za żart, ale taki mam na dziś:-trudno
Dyplomatyczna odpowiedź  :-R
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Kiełbek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 24, 2018, 00:12:15 am »
A tu na łączeniu skrzyni i silnika nie powinno być zaślepki?

Powinna być. Ja taką miałem ale była tak stara że rozsypała się jak ją dotknąłem i chwilowo jezdze bez.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 15, 2018, 05:52:19 am »
 Czytam o kapaniu  ze skrzyni . Problem ze czerwony płyn  zamiennik  w x308 .  mozna ale !
 zacznijmy o przebudowy skrzyni przez warsztat . Czy masz gwarancje?
 czasami dobry warsztat  moze dostac złą część i  problem ale po to płaci sie za gwarancje .
  Tak ciekawostka . kedyś jak pracowałem w serwisie  dostalem auto  ktore  było z pzrebudowaną  skrzynia . Gośc przyjechał bo warsztak ktory roeperował tą skrzynie  powiedział ze szystko ok .
 okazało sire nze ile razy gość pzrjezdzal do nich  skrzynia praetała kapać na 3 dni i nowu kapała .
 Okazalo sie  ze goście wsadzali pakuły szmaty  aby absorbywały  wyciek.  . skrezyni a tylko lekko ciekła i gdy  wsadziło sie pieluchę to mozna było  zatrzymać kapanie na pare dobrtych dni zależy jak długo gość jeżdził.
I love and hate Jaguars

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 15, 2018, 12:43:35 pm »
jerryjag - tak jak wspomniałem wcześniej to NIE był dobry warsztat co dyskwalifikuje go do ponownej zabawy ze skrzynia - szkoda czasu i nerwów.
Jeździć będę dopóki nie padnie - kupie używkę i dam do regeneracji albo sam w ramach nowego hobby i wolnego czasu ją zrobię.
Kapie na szczęście gdzieś z węża chłodniczego nad skrzynią i tylko leci po niej...
Kiełbek - dzięki za info!
PS w zał. jeszcze zdjęcie jak wygląda wtyczka sondy po naprawie skrzyni...
A na pewno były dobra bo jakiś czas przed awarią wymieniałem sondę bo padła...
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 18, 2018, 07:28:56 am »
 Ja zawsze staram sie uważać na końcówki  elektryczne . gdy je rozłączam szczególnie te fordowskie ja najpierw pcham a potem przyciskam i rozłączam wtyczkę. . Niestety wiele tych końcówek  ulega pęknięciom . szczególnie  przy cewkach we wczesnych modelach v8  te dwu kontaktowe. Niestety  większość fabryk robi końcówki na jeden raz.
   gdybyś  chciał samemu  przebudować skrzynie to warto  obejrzeć  youtube  sporo jest dobrych informacji . sprawa druga to tez warto szukać częsci na ebay  . tam tez jest masa info.
 a gdybyś miał problem to pisz  jak będę miał czas to odpowiem
I love and hate Jaguars

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: X308 Naprawa automatycznej skrzyni biegów
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 03, 2018, 23:35:35 pm »
Dzięki za chęć pomocy! jeszcze czasu brak...
Ale byłem dziś w najlepszym serwisie skrzyń w okolicy (podobno) w związku z wyciekiem, który się pojawił - znów konsekwencja napraw poprzedniego rzeźnika, który złożył skrzynie na starych uszczelkach, pozostawił luzy wzdłużne i sprzęgło z biciem, co przyczyniło się do rozluźnienia uszczelki... :/
Przy okazji POZDROWIENIA DLA POLECAJĄCEGO TEGO "MECHANIKA"
Sprzęgło pocięli, wyważyli, skasowali jak za zboże, zalali nowy olej i... jest różnica na plus!! zobaczymy jak z trwałością.
PS
i nawet przez chwilę były 3 koty...
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001