Autor Wątek: Szukam punktu w którym będę mógł odnowić chromy z mojego XJ40  (Przeczytany 4100 razy)

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Szukam punktu w którym będę mógł odnowić chromy z mojego XJ40
« dnia: Grudzień 15, 2013, 16:37:41 pm »
Jak w temacie, szukam sprawdzonego warsztatu do którego będę mógł spokojnie wysłać mojego nakładki ze zderzaków, grila i listwę z tylnej klapy aby nałożyli nowych chrom.

Ma ktoś jakieś namiary na sprawdzony warsztat?
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

andrzej23

  • Gość
Odp: Szukam punktu w którym będę mógł odnowić chromy z mojego XJ40
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2014, 21:14:10 pm »
Motochrom
ul. Kopanina 39   
60-105 Poznań
604 751 726

Offline AdamWeber

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Szukam punktu w którym będę mógł odnowić chromy z mojego XJ40
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2019, 10:40:12 am »
Witajcie,
Kontaktowałem się z Motochrom i niestety odmówili nałożenia nowego chromu na nakładki ze zderzaków, grilla i listwę z tylnej klapy do mojego XFa.
Ma ktoś może namiary na inne miejsce gdzie mógłbym to zrobić w okolicach Poznania?
Z góry dziękuję za podpowiedź :-K

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Kocham to forum
Odp: Szukam punktu w którym będę mógł odnowić chromy z mojego XJ40
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2019, 10:59:19 am »
W XF, jesli sie nie mylę, podobnie jak we wszystkich egzemplarzach Jaguara wyprodukowanych po 1998 roku, chromy są nakładane na elementy plastikowe (zazwyczaj z ABS) i ich położenie od nowa jest możliwe tylko w punktach zajmujących się metalizowaniem tworzyw sztucznych, aczkolwiek wątpię aby ktoś był chętny się podjąć tego zadania.

W Xj40 chrom jest położony tradycyjnie, zgodnie ze sztuką, na elementy stalowe, oczywiście najpierw jest warstwa miedzi. Jedną z firm która robi porządnie takie elementy do Classic Chrom w Warszawie na ul. Potockich. Ja byłem z efektów ich prac zadowolony w 100%.
Proces jest czaso- i koszto-chłonny, wymaga kładzenia kilku a nawet kilkudziesięciu warstw miedzy i szlifowanie każdej z nich, tak aby uzyskać powierzchnię idealną jak lustro. Bardzo dużo zależy od stanu elementów oddawanych do chromowania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2019, 16:45:16 pm wysłana przez MicGin »