Autor Wątek: Błędne wskazanie poziomu paliwa  (Przeczytany 2835 razy)

rd5

  • Gość
Błędne wskazanie poziomu paliwa
« dnia: Listopad 04, 2013, 18:44:23 pm »
Witajcie,
mam następujący problem w X350 benzyna: kiedy wskaźnik paliwa pokazuje rezerwę mam w zbiorniku przynajmniej 18-20 litrów oprócz rezerwy (tankuję max 60 litrów podczas gdy do rezerwy teoretycznie jest 79 z tego co pamiętam). Jak zaleję minimalną ilość np 5 litrów to samochód w ogóle nie wykrywa tego faktu (zarówno wskazówka jak i wyświetlany zasięg).
Czy ktoś tak miał? Z wątków jakie znalazłem na forum polecane były puknięcie w zbiornik i czyszczenie styków. Wskaźnik paliwa był sprawdzany na komputerze (wychylenie) i wszystko jest ok. Czy da się to naprawić przy minimalnym zachodzie?

Pozdrawiam
rd

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Błędne wskazanie poziomu paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2013, 10:43:25 am »
Hej. Który rok kota posiadasz? Jaki dokładnie silnik? Czy bak nie ma nigdzie wgniecenia? Czy pływak wyciągałeś? Może jest uszkodzony jakoś fizycznie?
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

rd5

  • Gość
Odp: Błędne wskazanie poziomu paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2013, 11:23:18 am »
Hej. Który rok kota posiadasz? Jaki dokładnie silnik? Czy bak nie ma nigdzie wgniecenia? Czy pływak wyciągałeś? Może jest uszkodzony jakoś fizycznie?

Dzięki za odpowiedź

2005 Super V8 400KM

Auto stoi teraz w warsztacie i nie mam do niego dostępu ale dowiem się. Czy tam jest jeden pływak czy dwa bo już sam nie wiem? Da się go wymienić bez wymiany pompy paliwowej i rozbierania wału? Chętnie bym to zrobił przy okazji ale jeżeli trzeba demontować pół samochodu to może lepiej poczekać aż padnie pompa i zrobić przy okazji choć to, że nie wiem na ile mi starczy paliwa bywa denerwujące.

Pozdrawiam
rd

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Błędne wskazanie poziomu paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2013, 11:56:29 am »
Niestety pompę musisz wyjąć. Jeżeli problem jest tak istotny, to powinieneś wyjąć bak oraz pływak obejrzeć go dokładnie.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

rd5

  • Gość
Odp: Błędne wskazanie poziomu paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2013, 12:37:51 pm »
Problem chwilowo jest rozwiązany tak, że w warsztacie został przekalibrowany żeby wskazywał z grubsza poprawny poziom. Będę chyba musiał kupić pływak :( Póki co pojeżdżę tak jak jest. Wielkie dzięki za pomoc.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Błędne wskazanie poziomu paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2013, 21:31:23 pm »
Witam,
Dziś odkryłem to samo zjawisko w moim X308. Udało mi się zatankować tylko 66 litrów a chwilę wczesniej zaświeciła się już rezerwa. Pojemność zbiornika to podobno 87 litrów. Przy tankowaniu odbił mi pistolet, dwa razy, a wskazówka ustawiła się na "full", czy tam "max". Intryguje mnie zasięg wyświetlany ma blacie - dojeźdźając do CPN-u miałem zasięg 23 km, a średnie zużycie 17.1 co jeśli dobrze liczę powinno oznaczać, że w baku mam 4 litry paliwa.
Zastanawiam się czy komp liczy zużycie paliwa na podstawie pomiaru ubywania ilości paliwa w zbiorniku czy potrafi policzyć ile w danym czasie wtrysnął dawek paliwa i jaką wielkość miały te dawki. Jutro wybieram się w dłuższą trasę i te 66 litrów na 100% spalę więc jutro będę wiedział ile mogę przejechać na 66 litrach czyli do zapalenia się kontrolki rezerwy.
Pozdrawiam
Piotr




Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Błędne wskazanie poziomu paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2013, 22:21:51 pm »
Witam,
Dziś odkryłem to samo zjawisko w moim X308. Udało mi się zatankować tylko 66 litrów a chwilę wczesniej zaświeciła się już rezerwa. Pojemność zbiornika to podobno 87 litrów. Przy tankowaniu odbił mi pistolet, dwa razy, a wskazówka ustawiła się na "full", czy tam "max". Intryguje mnie zasięg wyświetlany ma blacie - dojeźdźając do CPN-u miałem zasięg 23 km, a średnie zużycie 17.1 co jeśli dobrze liczę powinno oznaczać, że w baku mam 4 litry paliwa.
Zastanawiam się czy komp liczy zużycie paliwa na podstawie pomiaru ubywania ilości paliwa w zbiorniku czy potrafi policzyć ile w danym czasie wtrysnął dawek paliwa i jaką wielkość miały te dawki. Jutro wybieram się w dłuższą trasę i te 66 litrów na 100% spalę więc jutro będę wiedział ile mogę przejechać na 66 litrach czyli do zapalenia się kontrolki rezerwy.
Pozdrawiam
Piotr





Ja mam to samo,też pistolet mi odbija i mam wrażenie że wchodzi mi do baku za mało.
Staram się obecnie mieć pełny zbiornik, bo prawdopodobną przyczyna awarii w moim aucie pompy paliwowej mógł był za niski poziom paliwa
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.