Autor Wątek: Moj XJS - tez od podstaw  (Przeczytany 4342 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Moj XJS - tez od podstaw
« dnia: Wrzesień 16, 2013, 01:20:31 am »
Pomyslalem ze sie wpisze i pokaze pare fotek bo jakos tu malo piszacych. Rozumiem ze w Polsce jest pewnie nie wiecej niz 10 XJSow na chodzie? Nigdy zadnego nie widzialem.

Ja swojego kupilem prawie juz dwa lata temu.

Tak wygladal jak go kupowalem. AJ6 z 88r. TWR bodykit i kola od DB7. Kupilem w ciemno, chcialem pojezdzic troche i zobaczyc jak to jest bo zawsze chcialem miec XJSa wlasnie takiego :) Na przegladzie obsadzili na hamulcach, ale jak juz zaczalem ogladac dokladniej tak wszystko zamienilo sie w porzadna odbudowe.



Generalnie kupa gruzu, auto w fatalnym stanie jesli chodzi o blachy. Wszystko na wylot, progi, skrzydla, nadkola, etc.

Zdjec pelno i opisow na stronie:

http://xj40.com/viewtopic.php?f=9&t=4011&start=410

Chyba jedyny taki projekt 'dostepny w internecie' wiec jesli ktos mysli o XJSie to pewnie warto poczytac. Strona jest po angielsku ale zawsze jest translator google jak trzeba.

Na dzis dzien wyglada tak:



Wczoraj wymieniane byly drzwi z obu stron. Calosc od przodu, pomijajac tylne jedno nadkole i dolne tylne boczki jest praktycznie gotowa jesli chodzi o blachy. W przyszly weekend bede spawal drugie tylne nadkole. Calosc robilem w zasadzie sam. Wszystkiego nauczylem sie od 0 przy pracy nad tym XJSie wlacznie ze spawaniem. Wczesniej absolutnie zadnego doswiadczenia bo moja 40tka nie wymagala blacharki.
Auto bedzie odmalowane za rok czy dwa. Do tego czasu bede restaurowal w miare mozliwosci. Najpierw skoncze blacharke, pozniej zloze srodek do kupy, na koniec zawieszenie, pewnie juz po malowaniu.
Od strony mechanicznej auto jest w porzadku, silnik jest w stanie idealnym, wczoraj po roku nie ruszania, odpalil od razu, bez zadnego problemu. Pracuje lepiej niz moja 40tka czy 3-setka :)

Temat na xj40.com jest na bierzaco aktualizowany wiec zapraszam do czytania.

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Moj XJS - tez od podstaw
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2013, 01:51:00 am »
Piękny kotek, który wymaga dużo pracy i serca, pokaż wszystkie swoje kotki... :P

Pozdrawiam... :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Moj XJS - tez od podstaw
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2013, 21:18:00 pm »
40stka jest gdzies w odpowiednim dziale :)

300tka wyglada tak:



Co do XJSa to jeszcze z wazniejszych zdjec oczywiscie:



Pracuje idealnie, lepiej niz pozostale dwa auta, chociaz odpalany raz na rok  :)

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Moj XJS - tez od podstaw
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2013, 20:27:44 pm »
Masz rację ,że mało takich się widzi .Ja też swoim jeżdżę tylko na szczególne okazje tak to już jest z cennymi dla kolekcjonera eksponatami . Mój jeszcze w dalszym ciągu w " odbudowie " .Kupiony 1.12.12r. a od tego czasu przejechane tylko jakieś 5 tys km. Pozdrawiam w dziale XJS-a.

Przesyłam też kilka fotek swojego XJS-a jeszcze przed naprawami blacharskimi.





« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2013, 06:16:02 am wysłana przez Choina »
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Moj XJS - tez od podstaw
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2013, 03:11:33 am »
Sporo pracy and tylem auta, oba boczki wymienione skrzydla nowe wspawane. Mnostwo pracy, sporo nowych zdjec na:

http://xj40.com/viewtopic.php?f=9&t=4011&p=101429#p101429