Autor Wątek: Jaguar S-Type pożera prąd  (Przeczytany 15785 razy)

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2013, 17:59:35 pm »
Dzięki za info, ale czy takie częste odpinanie i podłączanie akumulatora nie zaszkodzi oprogramowaniu i sterownikom? Niestety jestem zmuszony tak na razie robić, bo gdzieś mi ucieka ten prąd.
Rada;
Każdy sterownik można zaprogramować i można sprawdzić jak jest zaprogramowany. Masz dwa wyjścia. 1) Przy wył. zapłonie sprawdzić miernikiem na co idzie prąd oraz co sprawdza lub załącza sterownik, 2) pojechać na komputer i sprawdzić oprogramowanie sterownika - funkcje aktywne. 3)bis) przerobić instalację na Skandynawską (Dwa aku w szeregu lub rzędowo) zamontować 100Ah - powinno wystarczyć :) . Ja to już rozważałem ;)  
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Lojzek

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2013, 18:11:38 pm »
zakładam, ze sterowniki są ok, ponieważ auto jeździ dobrze. Rzecz w tym, czy częste odpinanie (raz na 3-4 dni) w celu ładowania nie rozreguluje komputera. Innymi słowy, czy częsty reset systemu nie powoduje jakichś niepożądanych zmian w oprogramowaniu.

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2013, 18:49:04 pm »
zakładam, ze sterowniki są ok, ponieważ auto jeździ dobrze. Rzecz w tym, czy częste odpinanie (raz na 3-4 dni) w celu ładowania nie rozreguluje komputera. Innymi słowy, czy częsty reset systemu nie powoduje jakichś niepożądanych zmian w oprogramowaniu.
o to możesz być na razie spokojny, ale to, że sterowniki działają nie świadczy o tym, że wszystko jest ok. Im szybciej odkryjesz którędy ucieka ci prąd, tym szybciej ochronisz swojego kota przed problemami - oto mi chodziło. Nie możesz jeździć z usterką cały czas, bo ona nie będzie miała wpływu na jazdę ale na komfort - ładowanie aku. nic po za tym się nie zmieni. chyba, że będziesz raz na pół roku kupował nowy Aku.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2013, 20:17:50 pm »
A powiedzcie mi koledzy czy jest to normalne, że Aku 100Ah rozładowuje się w ciągu 20 min. przy zapalonych światłach w środku lub włączonym radio. Czy lampki lub radio mają tak duży pobór prądu? Albo zostawię go na włączonej stacyjce przez 5-10 mni.i też siada do zera. W Jeep-ie radio chodzi 1h i odpalam go normalnie bez problemu.  :-zly

Zrób test akumulatora ale prawdopodobnie masz oderwaną celę i zwarcie wewnętrzne w akumulatorze.

zakładam, ze sterowniki są ok, ponieważ auto jeździ dobrze. Rzecz w tym, czy częste odpinanie (raz na 3-4 dni) w celu ładowania nie rozreguluje komputera. Innymi słowy, czy częsty reset systemu nie powoduje jakichś niepożądanych zmian w oprogramowaniu.
Przy ładowaniu akumulatora najpierw podłączaj prostownik do akumulatora  a następnie do sieci. Unikniesz kłopotów ze skokami napięcia przy zakładaniu zacisków na akumulator.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Lojzek

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2013, 21:14:44 pm »
Tak też robię podłączając prostownik. Akumulator mam prawie nówkę, więc nie podejrzewam, że jest uszkodzony. Muszę się tym alarmem zająć, ale gorąco cholera i nie chce się nic robić :-wstyd

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2013, 22:19:45 pm »
Nooo, a ja chwilę temu wróciłem z Garażu - masakra 30 st.C zakladałem z synem lodówkę. Makabra, żeby w S-typie nie było zapalniczki ani z tyłu, ani w Bagażniku. Cała instalacja na nowo i cały czas na odpalonym silniku żeby nie padł ai na kompie. Wyszło mi na kompie 17l , może faktycznie padła cela Jakub. Ale aku ma dopiero rok. Istna mordęga.  :-thumpdown
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline xp32

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2013, 22:33:30 pm »
co prawda nie w s-ce ale w inym autku miałem podobnie - oberwana była cela  - cóż wspaniałe polskie drogi - a jeśli aku masz dopiero rok to rachuneczek i do reklamacji :)

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 06, 2013, 22:44:54 pm »
co prawda nie w s-ce ale w inym autku miałem podobnie - oberwana była cela  - cóż wspaniałe polskie drogi - a jeśli aku masz dopiero rok to rachuneczek i do reklamacji :)
No właśnie - problem z tym rachuneczkiem. :( Nie wiem gdzie go posiałem. nie przypuszczałem, że po roku siądzie. To pierwszy taki przypadek. Może dlatego, że kupiłem jakiś /Euro ..coś. ni kupujcie "Dobrych ale Tanich" bo wychodzi jak zawsze tzn do bani :(
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Tyka

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2013, 07:16:48 am »
Generalnie mi tez pożerał prąd , tzn. poprzedniemu jeszcze właścicielowi dlatego miał wszystkie wyjęte lampki z bagażnika :) mi udało się to opanować i mogę już wszystkie lampki mięć podłączone. Problem był z czujnikiem zamknięcia bagażnika i po prostu cały czas paliły się lampki nawet przy zamkniętym kufrze. Jeżeli masz też tak to pomogę to usunąć .

mysiek

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 07, 2013, 13:55:44 pm »
A powiedzcie mi koledzy czy jest to normalne, że Aku 100Ah rozładowuje się w ciągu 20 min. przy zapalonych światłach w środku lub włączonym radio. Czy lampki lub radio mają tak duży pobór prądu? Albo zostawię go na włączonej stacyjce przez 5-10 mni.i też siada do zera. W Jeep-ie radio chodzi 1h i odpalam go normalnie bez problemu.  :-zly
Witaj, ja miałem taki sam problem i okazało się że mój akumulator jest padnięty.  Po wymianie nie mam żadnych problemów.

jurek35

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 09, 2013, 00:49:43 am »
Panowie temat opanowany wątek można zamknąć a tak swoją drogą to te S-Type niezłe szroty dobrze że tego nie tak wiele jeździ bo odebrały by lagunie tytuł królowej lawet

Lojzek

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 09, 2013, 08:32:43 am »
To może podziel się z innymi jak to opanowałeś. Chyba, że to tajemnica.

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 09, 2013, 11:13:33 am »
Panowie temat opanowany wątek można zamknąć a tak swoją drogą to te S-Type niezłe szroty dobrze że tego nie tak wiele jeździ bo odebrały by lagunie tytuł królowej lawet
Kolego nie obrażaj S-Typów :( . Każdy samochód się psuje, a forum jest po to żeby dać sobie radę z takimi i innymi usterkami      :-nie. nie porównuj Jaga do Laguny bo na tym forum, to duży nietakt - przynajmniej nietakt  :-chyt . A ty czym jeździsz? Jakiego masz Kota - jaki model?  :-gwizd
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:30:41 pm »
Jeździłem Laguną II 3,0V6 przez trzy lata i wymieniłem w niej poza przeglądami tylko jedną cewkę. Jestem też na forum Klubu Laguny i mam porównanie z Jaguarami i nie stwierdzam aby się często psuły. Jest ich po prostu na naszym rynku dużo więcej więc jest też masa rupieci powypadkowych naprawionych byle jak i to te się psują nagminnie. Tak samo jest z Jaguarami. Jak poprzedni właściciel nie dbał o kotka to teraz się sypie i trzeba go naprawiać. :-gwizd
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

the_driver

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type pożera prąd
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 09, 2013, 18:02:02 pm »
Panowie temat opanowany wątek można zamknąć a tak swoją drogą to te S-Type niezłe szroty dobrze że tego nie tak wiele jeździ bo odebrały by lagunie tytuł królowej lawet

Napisał człowieczek który jeździ 20 letnim gołym Bolidem Młodzieży Wiejskiej, albo Fiacikiem Seicento  :D jeśli ktoś ma auto niekombinowane, bezwypadkowe nie ma żadnych problemów z elektryką, w moim aucie nigdy nie wystąpiły problemy z elektryką czy też jakakolwiek awaria, więc nie radzę generalizować, bo gdyby autor tego tekstu raczej mało ogarnia temat, w lagunie problemy wynikają z złej technologii, tutaj z przygód jakie auto mogło mieć  ;) sorry za  :-off