Autor Wątek: Zablokowany XJ 350.Alarm???  (Przeczytany 6972 razy)

grobby

  • Gość
Zablokowany XJ 350.Alarm???
« dnia: Czerwiec 15, 2008, 21:34:52 pm »
Witam!
Od niedawna jestem właścicielem XJ 350.Auto kupiłem po wypadku.Zanim trafiło do naprawy blacharskiej było w pełni jeżdzące,pracowały wszystkie sysytemy poza wystrzelona poduszką .Po rozbraniu przeprowadzeniu naprawy i złożeniu co miało miejsce w dniu wczorajszym,auta nie można uruchomić tzn,po przekręceniu kluczyka nie pracuje rozrusznik i auto nie zapala,słychać tylko ciągły brzęczek gdy przkręcamy na rozruch,nie można przesunąc lewarka biegów jest zablokowany na "parkingu",a w momencie próby  jego ruszeniu również słychać jakiś "brzęczek",zablokowany jest elektryczny hamulec ręczny auto jest właściwie unieruchomione.Na desce przy podszybiu znajduje się czerwona kontrolka która mruga w momencie przekręcania kluczyka.Mruga również gdy auto jest zamknięte z czego wnioskuję ,że auto jest w jakiś sposób zablokowane...Auto do naprawy miało zdjętą deske rozdzielczą ,częśc tapicerki i wyjęte siedzenia.Wszystkie czynności odbyły się przy odłączonym akumulatorze.Jeśli ktoś z forumowiczów wie jak temu zaradzić,będę wdzięczny za pomoc a tym czasem pozdrawiam!!!

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Zablokowany XJ 350.Alarm???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2008, 22:13:33 pm »
wygląda ze system sekuryty nie pozwala odpalić . sprawdz czy po przekręceniu kluczyka czerwona lampka zaczyna błyskac szybciej .po 30 sekundach powinna wyswietlic kod dwu numerowy przez błyskanie.

grobby

  • Gość
Odp: Zablokowany XJ 350.Alarm???
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2008, 15:09:35 pm »
Dzięki za info.Dziś na 18 jestem umówiony z "czarodziejem" od alarmów,diagnostyki komputerowej itp.Mam nadzieję ,że da rade.Przekaże mu również Twoje uwagi .Jęsli możesz uścicślij dokładniej jak odczytać kod oraz czy jest gdzieś dostępna ściągawka jak czytać takie kody.Na razie kazałem blacharzowi sprawdzić czy spiął wszystkie kostki bo auto właściwie "zwariowałao" i wyrzuca same błędy od skrzyni po ABS,silnik itd..

grobby

  • Gość
Odp: Zablokowany XJ 350.Alarm???
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2008, 12:28:43 pm »
 ;DNo i udało się.Cały problem tkwił w 2 wtyczkach które zostały zamiennie wpięte.Auto odpaliło i odpuściły wszystkie blokady a co najważniejsze podniosło sięzawieszenie dzięki czemu mogę go przewieźć do lakiernika .Co prawda świeci się jeszcze parę błedów ale powinny zniknąć po pokonaniu paru kilometrów.Dziękuję za pomoc "jarek-jerryjag"