Autor Wątek: Białe paski na oponach  (Przeczytany 15604 razy)

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Białe paski na oponach
« dnia: Czerwiec 30, 2013, 19:15:24 pm »
Jak każdy z was zapewne się przekonał, nowe opony z białymi paskami kosztują dużo ale samochód znacznie lepiej się wtedy prezentuje... Słyszałem, że jest jakaś metoda, że można samemu takie paski dorobić na każdą zwykłą oponę. podobno da się dokupic takie paski i jakoś je zamontować. ktoś sie w to bawił z was? ma to sens? jak patrzyłem to jedna opona do serii III z białym paskiem kosztuje min. 1000 - 1500 zł.

 :-A

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Białe paski na oponach
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2013, 19:39:46 pm »
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=nak%C5%82adki+na+opony

Cześć, popatrz na te aukcje na nakładki na opony albo możesz pomalować, tutaj masz opis jak to zrobić... :P

Jak zrobiłem białe opony? Bardzo prosto! Oto przepis:

1) napompować koło do odpowiedniego ciśnienia ( w Syrenie 0,16 MPa ),

2) zdejmij koło i umyj oponę w miejscu, w którym chcesz nałożyć farbę,

3) "zmatuj" leciutko powierzchnię gumy przecierając ją delikatnie włókniną do matowania lakieru ( do kupienia w sklepach lakierniczych lub mieszalniach lakierów samochodowych),

4) odtłuść powierzchnię benzyną ekstrakcyjną,

5) następnie nałóż cienką warstwę białej farby chlorokauczukowej (podobno jest najbardziej elastyczna),

6) po wyschnięciu, a schnie bardzo szybko, załóż koło na samochód i pojeździj dzień, dwa, ( wystarczy 30-40 km ),

7) następnie powtórz całą procedurę: umyj oponę, zmatuj DELIKATNIE pierwszą warstwę farby, odtłuść i nałóż drugą warstwę,

8) po wyschnięciu pojeździj dzień, dwa, aby opona trochę sobie popracowała, a farba popękała tam gdzie ma popękać, powtórz całą procedurę trzeci raz.

Nałożenie trzech warstw wystarczy. Odradzam nakładanie jednej grubej warstwy lub trzech cienkich za jednym zamachem. Po czymś takim spękania będą bardzo widoczne, a farba może nawet kawałeczkami poodpadać. Oczywiście po zastosowaniu opisanego przeze mnie sposobu farba na oponach również popęka, ale nie poodpada.

Nie rób sobie jednak nadziei, że malowana opona będzie tak ładna jak opona z oryginalną białą nalewką. Nie wiem czy to prawda, ale podobno opony z szerokimi białymi "bandażami" w rozmiarze Syrenowskim można kupić w Stanach za cenę około 100$ za sztukę! Te z cienkim są podobno dużo tańsze - około 250 zł za sztukę.

Niezłym rozwiązaniem są białe, gumowe, nakładki na opony. Zakłada sie je miedzy oponę, a felgę. Po napompowaniu opony nakładka przylega do niej i wygląda to na oryginalną oponę. Wadą tych nakładek jest to, że szybko się zdzierają. Wystarczają podobno tylko na kilka tysięcy kilometrów. Dodatkowo słyszałem od jednego syreniarza, że między oponę, a nakładkę często dostaje się dużo brudu, piachu,itp. Z tego co wiem, najtrwalsze i najładniejsze są nakładki firmy ATLAS, ale ludzie, którzy je sprzedają u nas w kraju to prawdziwi ŹDZIERCY! W niemczech te nakładki są dużo tańsze.

P.S. Ten opis nie jest mój, zapożyczyłem go z forum Syreny... :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

lysyyy

  • Gość
Odp: Białe paski na oponach
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2013, 20:31:23 pm »

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Białe paski na oponach
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2013, 20:35:24 pm »
Masz tu coś dobrego na gumę:

YNAF-001/0500
http://allegro.pl/yachticon-farba-do-pontonu-gumy-biala-gratis-i3344606204.html

Dobry pomysł, na innych forach polecają też farbę do malowania pasów na jezdni bo jednak farba chlorokauczukowa po jakimś czasie żółknie... :/
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

lysyyy

  • Gość
Odp: Białe paski na oponach
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2013, 20:41:09 pm »
Niby tak, ale są to farby przeznaczone do malowania na asfalcie i betonie. Natomiast ta, którą pokazałem jest farbą specjalną do gumy, więc na pewno lepiej będzie się spisywała na oponach :-V

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Białe paski na oponach
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2013, 20:43:30 pm »
Jestem ciekaw efektu, i tak wychodzi taniej niż nakładki Atlasa...  :-gwizd
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

lysyyy

  • Gość
Odp: Białe paski na oponach
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2013, 20:50:51 pm »
Trzeba tylko przemyśleć sposób malowania - może jakiś szablon koła?, może dobra taśma maskująca i staranne oklejenie?

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Białe paski na oponach
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2013, 20:56:53 pm »
Wyczytałem na jakimś forum sposób na cyrkiel tylko trzeba by coś takiego zrobić i zamontować na feldze w otworze na piaście... :P Chociaż szablon byłby najlepszym sposobem... :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Białe paski na oponach
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2013, 16:37:47 pm »
Dzięki za odpowiedź! o to chodziło:)