Autor Wątek: Jak ściągnąć drewienko z obicia przednich drzwi kierowcy S Type '00?  (Przeczytany 2167 razy)

MacAnk

  • Gość
Jak w temacie, to podłużne drewienko na drzwiach kierowcy trochę lata i od dłuższego czasu chciałbym je podkleić z tym, że chciałbym to ściągnąć tak żeby nie połamać?  :-gwizd

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Jak ściągnąć drewienko z obicia przednich drzwi kierowcy S Type '00?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2013, 15:29:23 pm »
O ile dobrze pamiętam to to "drewienko" jest aluminiowe od spodu. Wystarczy czymś w kształcie litery L podwadzić . Ja używałem tzw śledzia od obudowy komputerowej.
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

rodger

  • Gość
Odp: Jak ściągnąć drewienko z obicia przednich drzwi kierowcy S Type '00?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2013, 11:12:07 am »
Po pierwsze musisz ściągnąć całą tapicerkę z drzwi. przykręcona jest dwoma śrubami (pod gumową wkładką w uchwycie do zamykania. Reszta jest przytwierdzona na kołkach dookoła, musisz je wyszarpać. Drewno jest przyklejone na konstrukcję aluminiową, która jest przyczepiona dwoma albo trzema spinkami, które wyciągniesz od środka tapicerki. Jak "wyszarpiesz" z zewnątrz to później nie zamontujesz, a spinki polecą do środka drzwi.
Powodzenia

MacAnk

  • Gość
Odp: Jak ściągnąć drewienko z obicia przednich drzwi kierowcy S Type '00?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2013, 12:58:58 pm »
O dzięki za wskazówkę, właśnie o to mi chodziło - wyszarpać na siłę można wszystko tylko o to chodzi, żeby zaczepy zostały całe.  :-thank