Autor Wątek: Uklad zaplonowy DS420  (Przeczytany 8374 razy)

bystry_p

  • Gość
Uklad zaplonowy DS420
« dnia: Luty 28, 2013, 21:59:23 pm »
Witam, po renowacji Warszawy przyszla kolej na pomoc przy renowacji Jaguara DS420 z 77 roku. Problem polega na tym ze wszystkie przewody zaplonowe sa sciagniete z kopulki i ze swiec. wiadoma sprawa ze w silniku R6 kolejnosc zaplonow jest 1-5-3-6-2-4 ale na kopulce nie ma zadnego oznaczenia ktory to jest pierwszy. Prosze was o pomoc w jaki sposob to szybko ustalic bez sciagania pokrywy zaworow i usyaleniu kiedy tlok jest u gory i zawory sa zamkniete. Kolejne pytanie dotyczy sposobu podlaczenia cewki zaplonowej. ktos namieszal w kablach i mam troche problemow jak to rozrysc. Cewka ma oznaczenia PLUS i MINUS na obudowie przy dwoch wyjsciach. Rozumiem ze na PLUS ma przyjsc zasilanie po zaplonie a na MINUS impulsy z aparatu zapolonowego, z tzw, mloteczka. Dobrze mysle, tak robilem w Warszawie i auto odpalalo. Prosze o pomoc i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2013, 22:11:40 pm wysłana przez bystry_p »

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Uklad zaplonowy DS420
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2013, 09:29:15 am »
Tutaj masz link do manuala :

http://www.myds420.info/servmanAKM9135Ed4.html

Powinien okazać się bardzo pomocny przy renowacji takiego klasyka .

No i oczywiście gratuluje zakupu  :-clap

A i wypadałoby sie w odpowiednim dziale jeszcze przywitać  :-gwizd
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2013, 09:35:34 am wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

bystry_p

  • Gość
Odp: Uklad zaplonowy DS420
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2013, 17:17:51 pm »
Ten manual jest mi znany, w dziale elektryka jest rozpisany i rozlozony na czesci pierwsze aparat zaplonowy ale nic na temat kolejnosci przewodow wychodzacych z kopulki nie doczytalem choc nie ukrywam ze moj angielski nie jest za dobry. Strona ogolnie znana, przegladam ja, podpieram i powiekszam swoja wiedze. Pomocne napewno bylyby jakies zdjecia, choc mozliwe ze na oryginalnych kopulkach sa znaki i numery cylindrow, na tej co posiadam a widac ze nie nowa nic nie ma.

bystry_p

  • Gość
Odp: Uklad zaplonowy DS420
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2013, 13:22:59 pm »
Przegladajac serwisowke dowiedzialem sie tyle ze pierwszy cylinder jest od tylu - strony skrzyni (No 1 cyliner at rear). taka informacja dla innych. Podlaczenie cewki zapolonowej rowniez opisane, jutro walka z ustaleniem ktore wyjscie na kopulce jest pierwsze by ustalic kolejnosc swiec. Jak uda sie to ogarnac to oczywiscie podziele sie z innymi doswiadczeniem i nowo nabyta wiedza. Mam nadzieje ze uklad paliwowy okaze sie sprawny i silnik zacznie chodzic.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Uklad zaplonowy DS420
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2013, 16:51:48 pm »
Tez mam taka nadzieje , ze wszystko bedzie działac jak trzeba , ale przed rozruchem wymien filrt paliwa ( stary pewnie sie do niczego nie nadaje ) posprawdzaj przewody czy nie sa gdzieś nadłamane/popękane ( zeby potem przy rozruchu nieleciało paliwo ) rozkręć i wyczyść gażniki no i oczywiście wymień wszytkie filtry i świece , bo jak auto długo stało to trzeba pierwszy jego rozruch uczynić jak najłatwiejszym . Napisałem to tak na wszelki wypadek , ale pewnie wszystko wiesz , bo inaczej bys sie za takiego klasyka niezabierał . Czekamy na informacje odnośnie pierwszego uruchomienia , no i na fotki w dziale Galeria . Powodzenia w renowacji  :)
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

bystry_p

  • Gość
Odp: Uklad zaplonowy DS420
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2013, 16:19:49 pm »
Pogoda kiepska a auto jest takie dlugie ze do mojego garazu sie nie miesci. W tej chwili auto jeszcze nie uruchomione, slaba iskra poniewaz prad szedl na kablach z innego auta ale to po zalozeniu mocnego nowego akumulatora powinno byc OK. pompka paliwa daje rade, do gaznika paliwo dochodzi, niestety troszke puszcza paliwka wiec tez trzeba to poprawic. Co do zaplonu bo o tym tu mowa to palec w kopulce obraca sie w przeciwna strone jak wskazowki zegara, wiec zaczynajac od 1 cylindra kolejno tak jak kreci sie paluch. Cewka w tej chwili nie jest ori Lucasa ale powinno 6 cylindrow obsluzyc. Napewno dam znac jak uda sie zapalic.

Offline JarekJar

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Uklad zaplonowy DS420
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2019, 14:48:03 pm »
Jestem nowy na forum. Szukałem odpowiedzi na powyższe pytanie. Dziękuję podpowiedzi!!!