Autor Wątek: Nawigacja wersja USA  (Przeczytany 4097 razy)

barczykp

  • Gość
Nawigacja wersja USA
« dnia: Listopad 04, 2012, 16:30:25 pm »
Cześć
czy mapa "JAGUAR Denso DVD Navigation Europe West 2011-2012" będzie pasować do Jaguara xj 350x 2005 r sprowadzony z USA ? Czytałem na forum o możliwości "uwalenia" softu nawigacji dlatego najpierw zapytam potem zacznę się bawić w nagrywanie :)

pozdrawiam
Piotrek

Norbert Rybarczyk

  • Gość
Odp: Nawigacja wersja USA
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2012, 16:41:25 pm »
Jaguar Europe West 2011-2012:

Compatible with:

XJ Denso XCL DVD Navigation System 2004 → …
X-Type Denso XCL DVD Navigation System 2002 → …
S-Type Denso XCL DVD Navigation System 2003 → …

Denso partnr: 464110-9060
Jaguar partnr: 1x43-10E898-AP

barczykp

  • Gość
Odp: Nawigacja wersja USA
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2012, 16:54:09 pm »
dzięki Ci za szybką odpowiedź ,
czyli nie ma różnicy pomiędzy nawigacją z USA a EU ?
A jak wygląda sprawa odtwarzania muzyki , filmów na dvd i cd w aucie z USA bo jeszcze do końca tego nie rozgryzłem.

Bachytek

  • Gość
Odp: Nawigacja wersja USA
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2012, 17:55:40 pm »
DVD jest tylko do navi, nie otwiera multimedia :(

BlackV6

  • Gość
Odp: Nawigacja wersja USA
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2012, 23:39:28 pm »
Nie koniecznie , niektóre modele były wyposażone w  DVD/VIDEO CD PLAYER z możliwością odtwarzania filmów, to skąd samochód pochodzi nie ma wpływu na odtwarzanie tych formatów.

barczykp

  • Gość
Odp: Nawigacja wersja USA
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2012, 08:44:58 am »
Właśnie mój jest dodatkowo wyposażony w dvd/cd player firmy alpine.
Właśnie pochodzenie auta z tego co czytałem ma znaczenie bo jest zakodowany inny "region" w moim wypadku USA/Kanada.
Filmu dvd z oryginalnej płytki nie odtworzył także coś jest na rzeczy , nie wiem czy z innymi formatami filmów oraz muzyką jest to samo ?
Cd player w nawigacji też nie chciał czytać muzyki nagranej w formacie audio jedyną płytę którą odtworzył to były kolędy Krzysztofa Krawczyka  ;D

BlackV6

  • Gość
Odp: Nawigacja wersja USA
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2012, 09:20:00 am »
region jest odpowiedzialny za częstotliwość radia :) a nie odbiór dvd czy muzyki ,

andrzej23

  • Gość
Odp: Nawigacja wersja USA
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2012, 13:05:52 pm »
To przez RPC w DVD. RPC to skrót od "Regional Playback Control". W celu ochrony interesów, 8 największych wytwórni filmowych wymyśliło zabezpieczenie CSS (Content Scramble System), aby zapobiec piractwu. Rynek został podzielony na 6 regionów i wymusił przypisanie kodu regionu do płyt i odtwarzaczy DVD. Jeśli kod regionu płyty DVD nie pasuje do kodu odtwarzacza DVD, filmu nie mozna odtworzyć. Lista kodów regionów:

0 Odtwarzane we wszystkich regionach
1 Bermudy, Kanada, Stany Zjednoczone i terytoria zależne
2 Bliski Wschód, Europa Zachodnia, Europa Centralna (w tym Polska), Kraje bałtyckie, Egipt, Francja i terytoria zależne, Grenlandia, Japonia, Lesotho, Afryka Południowa i Suazi
3 Azja Południowo-Wschodnia, Hongkong, Makao, Korea Południowa i Tajwan
4 Ameryka Środkowa, Karaiby, Meksyk, Oceania, Ameryka Południowa
5 reszta Afryki, kraje byłego ZSRR, Indie, Mongolia, Korea Północna
6 Chiny kontynentalne

barczykp

  • Gość
Odp: Nawigacja wersja USA
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2012, 14:48:14 pm »
Andrzeju , a znasz jakiś sposób na ominięcie tego ? (przeróbka jest dosyć kosztowna z tego co widziałem trochę mniej niż 1000zł).
A odtwarzacz w panelu na desce rozdzielczej oraz zmieniarka cd (do której nie posiadam na razie magazynka) też jest w jakiś sposób zakodowana ? fajnie byłoby posłuchać muzyki z cd :)

Skubi

  • Gość
Odp: Nawigacja wersja USA
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2012, 15:08:14 pm »
Kodowanie dotyczy tylko DVD. CD działa wszędzie. http://www.dvdunlocker.com/movies/

barczykp

  • Gość
Odp: Nawigacja wersja USA
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2012, 21:22:54 pm »
Skorzystałem z programu Dvd Shrink i nagrałem dvd z "bez kodu regionu".
Film wypaliłem na dvd +R sony ale film nie hula , na ekranach w zagłówkach wyskakuje komunikat "disc error".
Czyżby w USA używali innych płytek ? czy usunięcie regionu się nie udało i dlatego ten komunikat ?