Autor Wątek: Rura gumowa TURBO  (Przeczytany 3324 razy)

Diver75r

  • Gość
Rura gumowa TURBO
« dnia: Wrzesień 03, 2012, 17:35:25 pm »
Drodzy Panowie , potrzebuje pomoc , strzeliła mi rura turbo , ta z przodu , czesc która jest warta 50 zł , w servisie mi zaspiewali 600 , za każdą pomoc będe wdzięczny . Pozdrawiam Rafał Przybyła

Sebastian X

  • Gość

Diver75r

  • Gość
Odp: Rura gumowa TURBO
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2012, 18:37:21 pm »
No i dokładnie o to chodzi , może ktos w PL , ma tą rureczke to chetnię odkupie  ;) , ale wielkie dzieki Dla Kolegi  :-clap

moryc25

  • Gość
Odp: Rura gumowa TURBO
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2012, 18:50:56 pm »
Kup w Anglii, w Polsce używana rurka będzie droższa...

Sebastian X

  • Gość
Odp: Rura gumowa TURBO
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2012, 20:52:48 pm »

BlackV6

  • Gość
Odp: Rura gumowa TURBO
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:38:03 pm »
i znowu pomocny okazuje się angielski ebay , to samo miałem jak kupowałem z zeszłym miesiącu sensory parkowania ,jak zawsze w Polsce używka od 100zł w górę  :-hehe :-hehe :-hehe zerknijcie sobie na ebay  ;D sorry za  :-off

fama1979

  • Gość
Odp: Rura gumowa TURBO
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2012, 22:44:10 pm »
Ja szukałem tego przez miesiąc, odwiedzałem autoszroty, dzwoniłem do handlarzy z allegro (wyceniają to średnio na 100-200 PLN, mimo to schodzi w ciągu dnia bo dużo ludzi tego szuka ze względu na koszt w serwisie na poziomie 600 PLN), nawet byłem na giełdzie i nic. W końcu znalazłem mechanika, który podjął się tym zająć bez oryginalnej części zamiennej (gdzie się podziali mechanicy pasjonaci?;). Finał był taki, że dokupiłem w sklepie z gumami motoryzacyjnymi 30cm wzmacnianego płótnem przewodu gumowego średnicy 5cm (koszt dokładnie 28 PLN), ważne by był to taki bardziej giętki (trzeba go przy montażu lekko wygiąć) bo są również sztywne (te się tak dobrze nie poddają), mechanik wymienił mi to za 40 PLN i po robocie. OK, znaczka Jaguara nie ma ale jak sobie przypomnę ile czasu i energii poświęciłem na poszukiwania to myślę, że warto żeby każdy z kolegów, których spotka ten problem w przyszłości odpowiedział sobie na pytanie, które rozwiązanie jest korzystniejsze dla niego. Najważniejsze jest mieć wybór ;)


Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 801
Odp: Rura gumowa TURBO
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2020, 08:37:44 am »
Z racji iż jestem świeżo po wymianie dolnej rury od intercoolera w 2.0 D i także cena gumowej rurki zwala z nóg podaję dla potomnych nie zakładając nowego tematu.
C2S26988 (rura łącząca intercooler z map sensorem) ma zamiennik bardzo dobrej jakości Bugiad 81690 w cenie 87zł.
Dalej drogo jak za kawałek gumy, ale jeszcze akceptowalnie.
Pasuje idealnie w zestawie dwie opaski zaciskowe lepszej jakości niż oryginał (mocniejsze i większe).

Objawy jakie u mnie były to ciągle spadająca moc wraz z czasem użytkowania samochodu, aż całkowicie zrobił się muł.
Najprawdopodobniej dziura się pogłębiała wraz z użytkowaniem samochodu.
Brak kopcenia samochodu, brak świszczenia - czyli to co powinno być przy problemach z tym układem.
Jedyny objaw to rura wilgotna od oleju.