Autor Wątek: wymiana silnika  (Przeczytany 3799 razy)

meus

  • Gość
wymiana silnika
« dnia: Luty 27, 2013, 19:20:18 pm »
Witam ma pytanie może ktoś pomóc bo umarł mi silnik x type 2,5 v6 łańcuch rozrządu się urwał i nie wiem czy remontować czy wymienić co się  bardziej opłaca i czy 3 litrowa wersja się nadaje proszę o pomoc

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2013, 19:29:00 pm »
Ja bym wyremontował na nowych częściach, ujmę to jako kapitalny remont silnika, tak z ciekawości jaki miałeś przebieg, że zerwał Ci się łańcuch?
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

meus

  • Gość
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2013, 19:47:09 pm »
tylko mówią mi ze remont przekroczy 2 tyle niż kupno silnika a przebieg miałe 200 tys

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2013, 19:48:27 pm »
Eeeee , to mało , a od kiedy masz gaz założony  :-chyt.
A za silnik to tak musiałbyś dac od 2000 zł do 2500 zł ( oczywiście sa tańsze , ale nawet bez jakiejkolwiek gwarancji )
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2013, 20:01:39 pm »
Dlatego napisałem jak ja bym postąpił, jestem zwolennikiem robienia każdej rzeczy porządnie, a taki używany silnik nie wiadomo jaki będzie miał przebieg i jak długo będzie pracował bezawaryjnie, a co do silnika 3.0 dowiedz się jak jest ze sterownikami itd, żeby to działało.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

meus

  • Gość
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2013, 20:12:00 pm »
nie miałem gazu założonego ale mechanik mi zamawia silnik i daje pół roku gwarancji na silnik a po remoncie może tez nie masz pewności czy będzie idealnie chodzić a po ilu kilometrach powino się wymienić rozrząd

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2013, 20:20:02 pm »
Tak jak wspomniałem wyżej, każdy ma inne wymagania poglądy co do tego, Twoje auto zrobisz jak zechcesz, wyraziłem swoją opinię, a na pewno nie ma takiego ryzyka jak z używanym.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2013, 20:29:27 pm »
Właśnie z tym rorządem jest tak ze jest tzw. rozrząd bezobsługowy , czyli jak każdy wie łańcuszka w jagach sie nie wyminia , chyba ze zacznie stukać , wtedy wymiana jest konieczna , dlaczego u ciebie sie zerwał ( niewiem  :-nuts ) ja natomiast po zakupie uzywki wymieniłbym łańcych na nowy oryginalny jaguarowski i wtedy byłbym pewien ze zrobiłem co sie dało żeby auto spowrotem jeździło . Powodzenia w remoncie/zakupie używanego silnika .  :)
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

meus

  • Gość
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2013, 20:33:17 pm »
ja też uważam  jak robić to porządnie ale wole wymienić silnik i mu rozrząd bo na pewno nikt nie chce ciągle naprawiać samochodu a wiadomo zawsze jest ryzyko zgadzam się z tobą

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2013, 20:33:44 pm »
Kolega niedawno zatarł silnik 1.9 TDI bo walnął michą, wyciekł olej a ten nie zauważył. Kupił używkę i nie wymienił rozrządu...przejechał na niej 60km ;D chytry płaci 2 razy :-W

meus

  • Gość
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2013, 20:58:45 pm »
ale tego nie prześwietlisz i kolega miał strasznego pecha ja też się zastanawiam i dla tego proszę o pomoc a co myślisz o remoncie ???

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2013, 21:04:19 pm »
Jeśli lubisz swoje auto i chcesz nim jeździć oraz nie masz bardzo ograniczonych funduszy to zrób remont. Będzie drogo ale silnik będzie niemal jak nowy. Jeśli chcesz jeszcze trochę pojeździć ale i tak za kilka miesięcy czy rok pchnąć to auto to kup używkę i wymień rozrząd. Niby jest bezobsługowy, ale w większości używki z rzekomym przebiegiem 100tyś mają już grubo ponad 200tyś najechane i może pierdyknąć tak jak Twój. Jeśli chcesz to auto od razu sprzedać to wsadź tam cokolwiek...ale tutaj już go wtedy nie ogłaszaj bo będzie wiadomo, że zrobiony po taniości ;) :-gwizd

Dzery

  • Gość
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2013, 07:13:36 am »
 :o coś ty wyprawiał tym autkiem że udało ci się zerwać łańcuch?? Byłem świadkiem wymiany takiego silnika po zatarciu na używke z aledrogo (silnik z całym osprzętem) i niby wszystko ok ale po wymianie zaczeła się strasznie walić elektryka (jak się później okazało z winy silnika) konstrukcja tego silnika raczej nie jest jak w maluchu że wystarczy przecinak i młotek do naprawy ale jeśłi masz wiedze i chęci to chyba lepiej remontować oryginał niż wsadzać "coś" używanego.
Czy napewno przebieg tego auta to 200tyś? łańcuszek powinien na więcej wystarczyć no chyba że zwijamy asfalt na każdym skrzyżowaniu. :-gwizd

ciamajda

  • Gość
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2013, 11:25:23 am »
Na początek rozebrał bym silnik i policzył koszta naprawy.
Później obliczył ile będzie kosztować zakup i części do drugiego silnika.
Z doświadczenia wiem że z tymi gwarancjami jest różnie-jak będzie silnik zły to sprzedający poprosi o zwrot silnika a On odda kase, tylko Ty już będziesz miał koszta związane z wymianą silnika i częściami które zamontowałeś.
Trzy lata temu robiliśmy taki silnik z taką samą usterką-koszt całości 6900 i autko jężdziło jeszcze do grudnia u klienta-teraz nie wiem co się dzieje bo klient zmarł a był to czech

Bedek

  • Gość
Odp: wymiana silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2013, 12:35:02 pm »
Jak kupisz używany silnik i od razu wymienisz w nim rozrząd to pewnie stracisz gwarancję bo gościu się wyprze że otwierany, poza tym jak policzysz kupno silnika i wymianę rozrządu ( nie jest tani i dużo roboty) to wyjdzie pewnie podobnie jak naprawa starego. Trochę się przeraziłem tym faktem ja swojego traktuję dośc ostro a o rozrządzie nawet nie myślałem ??????.