Autor Wątek: Falowanie na obrotach V12 XJS '89  (Przeczytany 3980 razy)

custom_rider

  • Gość
Falowanie na obrotach V12 XJS '89
« dnia: Maj 25, 2012, 15:45:37 pm »
Witajcie,
W końcu przywieźli moja maszyne :)
Dzisiaj było pierwsze odpalenie ;
Zakręcił zaskoczył i odpalił - silnik wydaje sie nie pracowac na wszystkie cylindry .
W pierwszym momencie po odpaleniu wskoczyl na wyzsze obroty, wiec po kilku sekundach go zgasile, po ponownym odpaleniu zaczal wchodzic na obroty i spadac(0-1500) i tak chodzi "wahajaco".
Gdy wrzuce bieg (automat TH400) inny niz Parking i Neutral silnik chodzi rowno (choc nadal nie na wszystkie cylindry jak mi sie wydaje na ucho - mam doświadczenie z amerykanskimi V8 jedynie).
Co proponujecie sprawdzic ?
Pierwsze co mi przychodzi do głowy to podpiecie komputer i zobaczenie czy czasem jakis bledow nie czyta, tylko gdzie go podpiac (pod maska po stronie prawej stojac przed samochopdem znalazlem akas okragla wtyczke z 6 bolcami). W kabinie jest tez jakis wyswietlacz z rzedem wielu zielonych guzikow , ale on nie wyswietla - czy moze on pokazuje bledy jak działa ?)
Co radzicie sprawdzic po kolei ?

(dodam, ze samochod wg. opini wlasciciela jezdzil bez zarzutu, poniej stal 3 lata w garazu i 1 rok na dworzu...)

Michu

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Falowanie na obrotach V12 XJS '89
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2012, 16:02:49 pm »
Musze Cie zmartwic, ale XJ-S nie ma OBDII. Jest wtyczka diagnostyczna w bagazniku (okragla wtyczka za tapicerka
po prawej), jednak aby cos z tego odczytac potrzebny stary komputer diagnostycznego Jaguara, ktorego w Polsce
juz chyba nikt nie ma. XJ-S ma OBD, bledy w razie czego wyswietlaja sie na "Trip-Computer" to wlasnie ten panel
z ziolenemi guzikami (normalnie pokazuje zegarek, kilometrow, spalanie).

Co do (moze subjektywnego?) problemu - to moze byc wszystko. Sprawdz filtry, zaplon, cisnienie paliwa.

Czy pali z obu rur? Zdarza sie jedna stona silnika sie nie obudzi. Ale po dluszym postoju auto ma prawo fochowac.

custom_rider

  • Gość
Odp: Falowanie na obrotach V12 XJS '89
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2012, 17:10:17 pm »
ok, to jesli bledy wyswietla komputer na srodku konsoli, a u mnie nie dziala (nic nie wyswietla) to gdzie szukac problemu lub jak probowac go uruchomic ?

M

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Falowanie na obrotach V12 XJS '89
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2012, 17:21:40 pm »
Aaaj, najmocniej przepraszam, ty masz rocznik 89, wiec twoj XJ-S nie ma wogole OBD. Pojawil sie dopiero w MY92 :(

Wiec, oldschool - sprawdzic wszystko po kolej.

custom_rider

  • Gość
Odp: Falowanie na obrotach V12 XJS '89
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2012, 20:55:15 pm »
Tak jak Ci pisalem ma wtyczke serwisowa do podlaczenia komputera pod maska po stronie pasazera (wersja angielska) - wiec czemu nie mozna sie tam podpiac i zczytac kodow ?
Komputer na konsoli odpalilem, ale nie wiem jak czytac to co pokazuje (jest gdzies opisowka - manual dla tego modelu ?).
Po kolejnym odpaleniu chodzi juz rowno ale ma za wysokie obroty (okolo 1050, a wklejka pokazuje , ze powin ien miec 750) i nie spadaja po kilkunastu minutach jak sie juz nagrzeje.
Czy normalna rzecza jest, ze po wylaczeniu silnika wentylator elektryczny  pracuje jeszcze okolo 5-8 minut ?

Znalazlem jeszcze taki temat odnosnie tego problemu na forum JCNA :
http://www.jcna.com/forums/view.php?Vref=sc14&Vfnum=150&Vthread=4947

Co sadzicie o tym ?


Michu
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2012, 05:03:34 am wysłana przez Choina »