Autor Wątek: BLOS do kota!!!  (Przeczytany 13015 razy)

peres20

  • Gość
BLOS do kota!!!
« dnia: Listopad 30, 2008, 14:20:11 pm »
Witam wszystkich ponownie :-V.  Mam pytanko, a mianowicie czy ma ktos w Kocie BLOSA?? BO zastanawiam sie czy by to dzialalo jak nalezy??? Pozdrawiam i czekam na odp :-R. Aha dla nie wtajemniczonych jest to gaznik gazu LPG.;).Posiadaczy blosaa  Prosilbym równiez o opinie tegoz urzadzenia , czy silnik pracuje rowno, wkreca sie na obroty jak nalezy i jaki jest spadek mocy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2008, 14:23:49 pm wysłana przez peres20 »

peres20

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2008, 16:49:57 pm »
Mowisz, tak jest?? Nie bede sie kłucił bo nie wiem , ale miałes to w X300?? :-R


peres20

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2008, 01:42:59 am »
Moze miał ten mniejszy blos??
Bo sa mniejsze i wieksze , jesli miał mniejszy to mozliwe ze nie wyrabial z mieszanka ;D. :-R

peres20

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2008, 06:32:01 am »
No a ile trzeba teraz wylozyc na strawną sekwencje do xj 40 4.0??

tomz

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2008, 18:01:30 pm »
mój kumpel ma blos w audi 100, podobno jest to dużo lepsze rozwiązanie niż mikser.
co do kwestii regulacji to prawda - trzeba trochę czasu  ;)
ale ja jestem za sekwencją  :D

peres20

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2008, 23:28:44 pm »
Wydaje mi sie jednak ze blos w wiekszych silnikach takich jak chodzby nawet 4.0 w kocie którego posiadam nie zdałby zbytnio egzaminu;). Pozdrawiam i dziekuje za wypowiedzi o owym blosie :-R :-V

jannaf

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2008, 11:24:58 am »
A ja tak z ciekawości zapytam ile może kosztować przeróbka z instalacji konwencjonalnej (mieszalnikowej) na sekwencję. Mam właśnie taką zwykłą i choć spisuje się naprawdę idealnie (nie ma różnicy w porównaniu z benzyną) to jednak sekwencja ma na pewno więcej zalet.

peres20

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2008, 14:10:15 pm »
Panowie a tak przy okazji sie zapytam ;D. Gdzie tzn w którym miejscu montujecie butle gazu w kotach?? pozdrawiam :-V

jannaf

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2008, 16:55:49 pm »
Ja mam tutaj:

Nemys

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2008, 20:19:36 pm »
Mam założonego BLOSa. Z tym, że w 3 serii. Ustawiany był na analizatorze do gazu.
Wcześniej miałem mikser i ciągle były problemy. Spalanie było delikatnie mówiąc tragiczne, osiągi tragiczne.
Po założeniu BLOSa znikły problemy z pracą silnika. Powiem wręcz, że chodzi lepiej niż na benzynie. Przyspieszenie 0-100 jak mierzyłem wychodziło na gazie tylko o 1sek, gorzej niż na benzynie. Próby odpalania z gazu zdaje bezproblemowo.

U mnie założenie sekwencji nie było za bardzo do zrobienia podobno. Nie ma tutaj nawet czujnika położenia wału. Brak lambdy itp.
Jak ktoś ma zwykłą instalkę, to polecam dołożenie BLOSa. Jak chce się zrobić instalację po kosztach, to też warto to wstawić.
Inaczej raczej sekwencja. Bardziej zaawansowane i większa pewność dobrego składu mieszanki.

Plusem blosa, jest to, że można śmigać na gazie nie czekając na pełne nagrzanie silnika

peres20

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2008, 20:21:17 pm »
Aha, spoko dzieki wielkie, dobra fota ;D.
Pozdrawiam :-V

Nemys

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2008, 00:14:31 am »
Pewnie w temacie regulacji masz rację. Na razie zmieniałem troszkę ustawień silnika i zobaczę jak będzie chodził.
No a w czym problem z zapłonem. Tu jest zwykły aparat zapłonowy, tak jak w gaźniku. Brak Motronica. 3 seria ma silnik XK 4,2 ltr. 2 zawory na cylinder. Konstrukcja z lat 50.
Zapłon ustawia się na lampę, na kole pasowym jest podziałka :)

Nemys

  • Gość
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 03, 2008, 16:52:21 pm »
Hehe, to, że podobny blok to nie wiedziałem. Myślałem że po 86 zmienili praktycznie cały silnik.
Z tą sondą dobry patent. A wiesz może jak sprawdzić, czy sonda jest ok. Bo w dawcy była sonda i zostawiłem kolektory z portkami i sondą. Wystaje jeden przewodzik właśnie :)
Można sonde zamontować gdzieś dalej ? Np. na długości ściany grodziowej ?

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2015, 20:20:11 pm »
Witam. Czy ktos z Was uzytkuje XJ40 z silnikiem 4.0 z blosem?

Czy blos daje rade? Jak macie zalozony w dolocie? Prosilbym o fotki. jesli jest mozliwosc.
Czy przed czy za przeplywomiezem?  Gdzie macie parowniki umieszczone? Jaka butla i gdzie?

Od razu mowie. Nie nie chce wtrysku Uśmiech

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: BLOS do kota!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2017, 17:31:30 pm »
BLOSa kupilem juz dawno temu, ale jakos nie bylo okazji go zamontowac do tej pory. Narazie nie mam porownania jesli chodzi o spalanie, nie wiem nawet czy odpowiednio go ustawilem bo i bez analizatora spalin, w kazdym badz razie auto smiga w porzadku, absolutnie zadnych problemow, tak samo zreszta jak na starym mikserze. Akurat BLOS siedzi w x300, ale uklad jest identyczny w zasadzie jak w xj40.



Pytanie, czy ktos tutaj ustawial go sam? Akurat moja lambda od gazu wyzionela ducha i póki co ustawienie jest na oko, a w zasadzie ucho :)