Autor Wątek: Drgania przy przyspieszaniu  (Przeczytany 10345 razy)

ciamajda

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2012, 19:33:45 pm »
zawór EGR- to będzie siwy dym
sprawdz poduszki zawieszenia tylnego????

achmiel92

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2012, 21:57:43 pm »
No tak, ale on jak delikatnie przyspieszam czy nawet jade stałą prędkością to widzę w światłach z tyłu jak ktoś jedzie, że lekki dym jest ciągle taki jakby niebieskawy, a jak mocno przypieszam i gazuję, to wtedy leci czarny, a zdarza mu się tak zakopcić, że nic nie widać za mną, dlatego skoro rura od intercoolera jest ok, to przeczyszczę ten zawór, chyba nic się nie stanie, nie? :D A potem będę się zastanawiał nad innymi rzeczami. Zawieszenie sprawdzam średnio co 2 miesiące, no co 3 na szarpakach i ogólnie i wszystko jest ok. :)

BlackV6

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2012, 22:28:06 pm »
Panowie załóżcie nowy temat ,bo nigdy nic nie znajdziemy :) niebieski dym hm sprawdź stan płynu chłodzącego i korek oleju czy nie ma nalotu ,bo może się okazać że coś bierze

achmiel92

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2012, 04:05:00 am »
Spoko, tam jest wszystko ok, oleju nie bierze, poziom płynu jest ok.

BlackV6

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2012, 22:32:04 pm »
Opony nowe, zresztą na letnich było to samo, wyważone a i felgi wyglądają całkiem dobrze i na proste.


Drgania u mnie ustały po wymianie felg na letnie ,a niby felgi zimowe dobrze wyważone i proste  mam ;D

Fiorino

  • Gość
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 25, 2014, 20:45:33 pm »
Panowie, przepraszam, że ogrzewam stary temat, ale mam podobny problem.
Jutro auto jedzie do mechanika i na pierwszy rzut idzie piasta tył, bo podobno jest luz.
Jeżeli to nie będzie to, to w jaki sposób sprawdzić półosie, łożysko podpory wału?

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Drgania przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 25, 2014, 22:37:24 pm »
Witam.
Mój kolega miał taki problem w Mitsubishi Galancie, powymieniał kupę rzeczy i nic a problem tkwił w przegubach wewnętrznych. Proponuje sprawdzić czy u Ciebie nie ma na nich luzów itp.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...