Autor Wątek: Witam MW z Lubina  (Przeczytany 4809 razy)

eMWuGSM

  • Gość
Witam MW z Lubina
« dnia: Styczeń 13, 2012, 14:32:18 pm »
Witam serdecznie koleżanki i koledzy.

Mam na imię Maciej, jestem z Lubina (Dolny Śląsk), gdzie na co dzień zajmuję się pomocą drogową i mechaniką pojazdową.

Moja przygoda z kicią zaczęła się w kwietniu 2011r., kiedy to w sumie przypadkiem stałem się posiadaczem X-Type 2.0D Estate 2005r. Auto nabyłem z przeświadczeniem o jego defektach, które systematycznie staram się usuwać w miarę możliwości, a głównie czasu. Kupiłem go z (jak twierdził sprzedający) uszkodzonymi wtryskiwaczami za hm... powiedzmy bardzo symboliczną cenę, która pozwalała nabyć 4 nowe wtryskiwacze w ASO. No, ale nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził i dobrze, że nie kupiłem ich.

Doświadczenie z Mondeo 2.0 TDCi i Transitem 2.0 TDCi kazały mi szukać czego innego i co? Odma, EGR, wąż łączący IC z Turbiną. ODMA pasowała nowa z Mondeo (110zł ASO Ford, 280zł Jaguar), EGR akurat miałem pod ręką z Mondeo, a wąż... był problem, oryginału nie było na allegro, nowy w ASO był w przykrej cenie, więc kupiłem z Massey-Fergusona te same średnice wejścia / wyjścia, a ścianki grubsze, wzmacniane i astronomiczna cena ;). Podobnie było z łożyskami kół tylnych.

Zostało mi parę rzeczy do poogarniania:
- 2. kluczyk - brak
- Centralny zamek - nie działa z pilota
- Alarm - wariuje, muszę w ciągu 15 sek. przekręcić zapłon, a po wyjęciu kluczyka i mignięciu kierunkowskazów i zamknięciu drzwi otwarcie drzwi innych niż kierowce powoduje postawienie na nogi pół okolicy ;)
- Wyciek spod pokrywy zaworów (standart chyba w TDCi, z 90% Mondeo leje się wiadrami)
- Amortyzatory tylne (zbliża im się kres żywotności)
- Kierunkowskaz boczny prawy i dekielki od alufelg (ktoś je ukradł :/)
- Sprężarka klimatyzacji, kółko jest hm... nie jest w jednej płaszczyźnie z resztą, jest nieco przekrzywione  hałasuje.

...i jakaś tam drobna kosmetyka.

Jestem na prawdę zadowolony z Jagódki i szczerze to, aż zaskoczony niektórymi atrybutami. Pomimo niemałej masy i 'tylko' 130KM (choc mam pewne wątpliwości czy nie jest po jakimś chipie?) osiągi robią wrażenie. Mam Audi A4 2.5TDI V6, to 'Małysz' jest bez szans z Jaguarem, generalnie większość aut ~150km ma z nim spore problemy

W porównaniu do A4 brakuje mi kilku rzeczy:
- Wygodniejszych i podgrzewanych foteli
- Nagłośnienia... w A4 mam BOSE Audio
- Dużej navi
- 'Komfortowych kierunków' tj. delikatne muśnięcie przełącznika i miga 3x kierunek
- Xenonów, bo światla w X-Typie na prawdę są tragiczne (nie tylko  moim, bo jeździłęm już 3 sztukami)
- 6. biegu

Chociaż nie ukrywam, że pozbyłbym się z chęcią mojego X-Type'a... na rzecz 2.2 (6. skrzynia...) z lepszym wyposażeniem i koniecznie Estate ;D.

Nie jestem jakimś ekspertem, ale zdobyte doświadczenie z autopsji nauczyło mnie sporo o tym modelu, więc w miarę możliwości postaram się pomóc.

Pozdrawiam.

Sebastian X

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:59:37 pm »
Witaj! X-Type, to jest to :-super  :-tylko

Pocoyo

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:31:03 pm »
Witaj na forum! :-tylko

Piotrek

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2012, 17:44:42 pm »
Witamy! :-tylko

slavek

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2012, 18:00:02 pm »
witaj w rodzinie :)

ryszard

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2012, 18:59:38 pm »
Witaj serdecznie :-V

PrzemkoS

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2012, 12:40:06 pm »
 :-bry

Skubi

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2012, 15:33:48 pm »
Cześć! :-tylko

Pirat

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2012, 15:34:33 pm »
Siemanko

Bachytek

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2012, 18:16:26 pm »
Witaj :-V

DJ Krystian

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2012, 12:40:01 pm »
Cześć  :-bry

BlackV6

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2012, 14:50:16 pm »
siema

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2012, 19:27:33 pm »
:-witamy

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:44:45 am »
:-tylko

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Witam MW z Lubina
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2012, 21:42:21 pm »
Kolejna rzecz odhaczona, już działa alarm z pilota, teraz tylko muszę zrobić sobie immo do drugiego (w zasadzie trzeciego) klucza, nie będzie z tym problemu :)