Autor Wątek: Instrukcja zdjęcia zderzaka i wyjęcia lampy krok po kroku  (Przeczytany 41846 razy)

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Instrukcja zdjęcia zderzaka i wyjęcia lampy krok po kroku
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2017, 12:51:03 pm »
Jak szlifierką to mimośrodową bo będziesz robił rysy. Generalnie jest tak że przy szlifowaniu maszyną rysy są drobniejsze, ale jak zwykłą obrotową będziesz szlifował to wiadomo ziarenko piasku i bieda. Szlifujesz na wode bo to gradacja wodna. Ja bym pozdejmował bo nieuważny ruch ręki i można sie lakieru pozbawić na błotniku czy zderzaku. Przy ręcznym wykonaniu większa kontrola

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Instrukcja zdjęcia zderzaka i wyjęcia lampy krok po kroku
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2017, 14:58:00 pm »
Mozesz lampy wyjac bedzie wygodniej, nie zatrzesz lakieru. Ja szlifowalem recznie a polerka pasta srednio tnącą na welnianym padzie z obrotami 600. Tylko na welnie panietaj o kontroli temperatury klosza
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Instrukcja zdjęcia zderzaka i wyjęcia lampy krok po kroku
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2017, 21:22:33 pm »
A to nie wystarczy zrzucić zderzaka? Chyba nie będzie ryzyka uszkodzenia lakieru, a może być wygodniej, bo lampa będzie stabilna.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Instrukcja zdjęcia zderzaka i wyjęcia lampy krok po kroku
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2017, 22:03:14 pm »
No tak tez można
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Odp: Instrukcja zdjęcia zderzaka i wyjęcia lampy krok po kroku
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 12, 2019, 17:58:55 pm »
Czy posiada ktoś kopie tych że zdjęć załączonych w pierwszym poście, bo teraz to tylko opis mówiący - odkręć śrubkę zaznaczoną na zdjęciu, a zdjęcia nie ma ;)
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Instrukcja zdjęcia zderzaka i wyjęcia lampy krok po kroku
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2020, 12:20:45 pm »
Co powiecie na plerowanie świateł? Opłaca się, niestety moje są już szare :/

Polecam bo sam to robiłem bez wyjmowania lamp, pastą "LAMP DOCTOR firmy K2" (wiem, wiem ale jak inaczej mam to ująć). Na wkrętarkę (choć mam zawodową maszynę/polerkę) zakładasz gąbkę poleską (na rzep - można kupić w znanych marketach budowlanych), kilka "kropel" pasty na lampę (wcześniej wymaskowaną taśmą malarską papierową) i powoli rozprowadzając po lampie pastę, stopniowo zwiększasz obroty. Celowo wkrętarka bo nie ma możliwości "spalenia" klosza. Co jakiś czas ścierasz pozostałości pasty aby skontrolować stan pracy. Mi 4-ry klosze zajęły około godziny. Efekt? Fabryka. Wierzcie mi. Natomiast jest inny problem...po polerowaniu trzeba zabezpieczyć powierzchnię czymś co powstrzyma na dłużej matowienie. Ja u siebie wykorzystałem preparat który mi został z zestawu innej znanej firmy z żółwiem w logo który pozostawia cienką warstwę niby lakier i blokuje UV (no w każdym razie tak było w ulotce  :P ).

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2020, 12:28:17 pm wysłana przez szpadel68 »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...