Autor Wątek: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002  (Przeczytany 8394 razy)

bakielita

  • Gość
Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« dnia: Listopad 20, 2011, 19:23:42 pm »
Witam,

Mojemu Kociakowi stalo sie cos w oczy. Ma same pozycyjne , drugich pozycji swiatel nie ma , tylko dlugie . Sprawdzilem bezpieczniki , wymienilem Switch kupujac go na Ebay-u i dalej to samo. Nie ma swiatel mijania czy ktos mial podobny problem?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2011, 19:57:35 pm »
hej, i witam serdecznie na JaguarForumPoland.

jezeli sprawdziles bezpieczniki F16 i F17 oraz kostki przy zarowek (no i samy zarowki chyba sprawdziles), to sprawdz
przekaznik nr R9, odpowiedzialny za swiatla mijania:



bakielita

  • Gość
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2011, 22:28:32 pm »
Dziekuje bardzo , wymienie przekaznik bo nie wiem jak go sprawdzic , ale nie uwierzysz , zarowek nie sprawdzalem nigdy bym nie przypuszczal ze padna dwie zarowki w tym samym czasie , a tez nie podejrzewam ze sa polaczone szeregowo w zadnym samochodzie tak nie ma chyba , sam juz zglupialem, dziwna sprawa . Na samym poczatku wjechalem na Skrzynke z bezpiecznikami , wszystkie dobre i pamietam ze te przekazniki tez wyjmowalem , dwa o tych samych symbolach zamienilem miedzy soba , nic sie nie zmienilo.

aha , najpierw oczywiscie sprawdze zarowki ahha , jak beda ok wymienie przekaznik ,  :-thank 

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2016, 16:08:08 pm »
Odświeżam, mam dokładnie taki sam problem, ale zupełnie inną skrzynkę bezpieczników, na pozycji R-9 nie mam żadnego przekaźnika. Światła padły i nie wiem za bardzo co mogę tutaj zrobić.

[dla potomnych]
Przekaźnik R11 w X-ach 2004


Edit 2
Żarówki, przekaźniki i bezpieczniki sprawdzone a oba światła padły w tym samym czasie. Tylko elektryk?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2016, 16:33:25 pm wysłana przez Kakashi »

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2016, 12:42:50 pm »
H1...

Niestety te żarówki są błędnie zaprojektowane technologicznie i nawet jeśli kupisz jakości OE (OSRAM, HELLA, PHILIPS), to mają wadę wynikającą z ich konstrukcji, a producentom... cóż jest to na rękę, że się często przepalają i są wrażliwe na wszelkie czynniki (wahania napięcia, wibracje etc.) Wiadomo, w żarówkach halogenowych (ale i próżniowych również) najczęściej przepala się żarnik (1), ale nie w przypadku H1. W przypadku tych żarówek wadliwe jest połączenie bańki ze stykiem (2) i to w tym miejscu pod wpływem temperatury i natężenia prądu się przepala obwód. Większość osób w pierwszej chwili twierdzi, że żarówka jest dobra... a nie jest. Mało tego, zdarzają się nowe żarówki uszkodzone w ten sposób. Sam miałem takowy przypadek z NARVĄ (dlatego teraz nie kupuje w blistrach tylko w kartonach i miernik, bo w hurtowniach niestetty nie ma zwrotów na części elektryczne).



...ale i miałem jeden przypadek X-a w którym problemem były masy lamp. Obciążenie 5W postoju czy 21W kierunku nie robiło poblemu, ale 55W dla światła mijania czy drogowego było za dużym obciążeniem.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2016, 13:04:19 pm »
Dziwne, i tak w porównaniu ze znacznie droższymi H7 żarówki H1 są trwałe.
Ja się tam cieszę że wreszcie mam same H1 :)
(choć szkoda że nie można tam wrzucić legalnie LEDów o jasności do 2000lm  :-cry )
Może kiedyś pojawią się LEDy o geometrii zwykłej żarówki i z homologacją.

Kupuje wyłącznie Tungsramy (do wszystkich aut). Póki co się nie zawiodłem, chociaż są tanie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 13:17:23 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:49:25 am »
Ja też miałem problem z masami w obu lampach przednich. Najbardziej widoczne to było przy żarówkach od świateł długich, jak miałem włączony moduł drl i świeciły na 35% mocy. Przeczyszczenie miejsca styku żarówki i odbłyśnika i podgięcie drutów mocujących tak, aby mocniej dociskały żarówkę rozwiązało problem, ale wątpię, żeby z obiema na raz tak się stało.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2016, 17:02:38 pm »
Ok, sprawdzę, a teraz zagadka kolejna wyskoczyła. Stało się to po sprawdzeniu przekaźników (czyli po ich wyjęciu). Długie mi się stały z długich na chwilowo długie - w sensie mam je tylko gdy trzymam wajchę przełączenia przy kierownicy. Nie zostają w takiej pozycji na stałe. Jest to możliwe że spaliłem przekaźnik?

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2016, 21:31:51 pm »
prędzej zamienione miejscami

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2016, 00:07:47 am »
Dobra, światła odzyskane, faktycznie żarówy robiły problem, a przy okazji odcinały możliwość stałego naświetlania długimi światłami (???). Ino że teraz pojawił się inny problem. Przy zakupie żarów H1 miałem do wyboru 55W albo 70W. Wybrałem te drugie ze względu na drogę dedukcji (mocniejsze watowo - lepiej świecą). Jednakże po montażu okazało się że ledwo zipią. Czy Jagi faktycznie muszą mieć tylko 55W żarówy H1 czy powinienem szukać problemu gdzie indziej z multimetrem w dłoni?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2016, 00:15:48 am »
70W nie posiadają homologacji i zazwyczaj robią firmy krzak lub chińszczyzna. Nie dosyć że X-Type'y słabo świecą to jeszcze odbłyśniki chcesz wypalić? Kupuj tylko markowe 55W.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2016, 09:31:48 am »
Piękną historykę miałem ze starą BMW 7, wsadził tuner 100W i na deszczu klosze popękały.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2016, 10:42:52 am »
70W nie posiadają homologacji i zazwyczaj robią firmy krzak lub chińszczyzna. Nie dosyć że X-Type'y słabo świecą to jeszcze odbłyśniki chcesz wypalić? Kupuj tylko markowe 55W.
Ale nikt nic tu nie wypala. Wsadziłem 70W i żarówy nie świecą a się lekko żarzą. Zupełnie jakby mało prądu dostawały. Jakie na końcówce kabla powinno być napięcie?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2016, 15:46:26 pm »
Choina już Ci napisał co masz zrobić. Wsadzasz jakieś gówno i tym samym sam sobie stwarzasz problemy. Raczej nie do końca chyba nadajesz się na posiadacza auta tej marki, bo widzę że mentalność i przyzwyczajenia jak miłośnika VW.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Zniknely mi swiatla mijania , mam tylko pozycje x-type 2002
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 30, 2016, 21:19:50 pm »
Kakashi, światła powinny być 55W. Jeżeli nie ma dosyć prądu aby zasilić takie, to wsadzenie nawet 200W nic nie da.
Weź miernik i sprawdź napiecię na lampie, powinno być chyba gdzieś w okolicach 12-14V.

Według schematu elektrycznego punkty masowe dla lampy lewej to G11 a dla prawej G10.
Te punkty masowe są pod lampami, dobrze widoczne (są tam po dwa na strone - interesują Cię zewnętrzne). Tylko nie wykręcaj tych śrub na siłę bo urwiesz łby.
X-Type 3.0, Rover 416Si