Dział Rozrywki i Wypoczynku (Imprezy, Spotkania) > Archiwum - Wydarzenia w roku 2011

Jaguar Chateau Tournee

(1/4) > >>

champagne:
Szanowni Koledzy!
Pragnę przedstawić Wam pewien projekt, którego koncepcja dojrzewała w mojej głowie od czasu relacji z "zamkowego tournee Jaguara w Niemczech". Wielu z Nas zazdrościło wtedy takich imprez naszym Sąsiadom z Niemiec i żałowało, że u nas nie ma tego typu spotkań. Moim zdaniem nie jesteśmy skazani tylko na zazdroszczenie, że w wielu krajach odbywają się fajne imprezy, a my jesteśmy tylko biernymi obserwatorami w mediach. W Polsce mamy wiele wspaniałych zamków i pałaców, co więcej Dolny Śląsk zajmuje pierwsze miejsce w całym świecie pod względem zgęszczenia zamków, pałaców i dworów na 1 km2. Dlatego proponuję Wam i jednocześnie podejmuję się organizacji imprez cyklicznych "Jaguar Chateau Tournee". Ich częstotliwość uzależniam od naszych możliwości czasowych i finansowych, bo mogę przygotować jedno, dwa lub trzy tego typu spotkania rocznie, w zależności od zapotrzebowania na takie imprezy. Recepta jest taka, iż spotykamy się za każdym razem na innym zamku bądź w innym pałacu, spotkanie zaczyna się piątkowym garden party, następnie sobotni rajd turystyczny z elementami rywalizacji sportowej, wieczorem wielka gala - bal komandorski, w niedzielę śniadanie z rozdaniem pucharów.  Podczas spotkań program obejmowałby zwiedzanie najciekawszych miejsc w danym regionie, degustacje miejscowych specjałów, korzystanie z zamkowych winiarni, spa oraz innych atrakcji. Ze względu na exkluzywny charakter tego typu miejsc, jak hotele, restauracje i spa urządzone w zamkach i pałacach, koszty jakie przewiduję za taką imprezę wahają się w granicach od jednego do dwóch tysięcy złotych od załogi dwu osobowej. Koszty oczywiście nie są zależne ode mnie, ale od cen w tych obiektach, a ponieważ na sponsorów nie możemy zbytnio liczyć, więc musielibyśmy sami finansować sobie bardzo wykwintną formę wypoczynku wakacyjnego. Myślę, że przez okres zimowy wielu z Nas jest w stanie odłożyć odpowiednią kwotę na taką imprezę i chociaż raz w roku przeżyć coś wyjątkowego. Dodam tylko, że moi Koledzy z polskiego klubu Rolls Royce organizują 3 imprezy rocznie, dlaczego My mamy być gorsi.
Poniżej przedstawiam tylko małą próbkę fotografii miejsc, w których możemy zagościć .
Zapraszam do debaty na ten temat, najbliższe "Jaguar Chateau Tournee" może odbyć się w maju 2012 roku.
 :-tylko

Bazyli:
Ja się piszę. Bardzo dobry pomysł. Tyle, że kota już nie mam  :-cry a następnego tak szybko nie będzie.  :(

champagne:
Auta zastępcze będą tolerowane  ;)

champagne:
Poniżej kolejne fotografie naszych perełek architektonicznych ku zachęcie  :D

kogutki:
popieram, popieram, juz nie raz myslelismy o zorganizowania zlotu na terenie zamkowym. poki co, zewzgledu na
roznorodnosc gosci na zlotach, jednak nie zrealizowalismy mysli o takim ekskluzywnym spotkaniu.

jednak trzeba brac pod uwage, ze "zamkowe turnee" w niemczach ma charakter wylacznie marketingowy, cel
naszych spotkan jest nieco inny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej