Autor Wątek: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło  (Przeczytany 15207 razy)

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2011, 21:49:27 pm »

Niech potwierdza wlasciciele x308, czy to jest to samo lusterko co na zdjeciu. Ja mialem x300, ale powyzsza fotke znalazlem na google. Darku, Ty wymieniales ostatnio lusterko. Pomocy:)
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2011, 11:09:09 am »
nie Michale to nie jest od x308 ,poniżej fotki lusterka do x308 fotochrom
demontuje się je zsuwając w dół po odłączeniu żółtej wtyczki





znalazłem jeszcze inny rodzaj lusterka ,sprzedający twierdzi że to do x308 ale rózni się wszystkim może to jakiś starszy model choć wątpie
jeśli ktoś rozpozna to lusterko proszę o komentarz,przede wszystkim posiada białą wtyczkę ,która napewno nie pasuje do żóltej od x308
fotki poniżej link do kontrowersyjnego lusterka ,może to od australijskiej  wersii , bo aukcja jest australii  ;D
--> http://www.ebay.pl/itm/JAGUAR-308-INTERIOR-REAR-VISION-MIRROR-/380313459419
 



« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 11:20:09 am wysłana przez Tygrys3 »

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2011, 11:48:17 am »
Przede wszystkim lusterko do x308 powinno mieć numer 011530. Obiecałem fotki, więc wstawiam wraz z opisem, tj.:

1. pierwsze zdjęcie to kostka, do której dochodzi 6 kabli, inna nie pasuje
2.na drugim zdjęciu czerwoną strzałką zaznaczyłem blokadę/poprzeczkę, która uniemożliwia wysunięcie lusterka w dół. Widoczne jest nawet miejsce po środku poprzeczki, w którym blokuje się przyklejony do szyby trzpień. Wysuwałem lusterko w górę zgodnie z zieloną strzałką i wyszło bez problemu, choć trochę siły trzeba użyć.

Nowe lusterko trzeba zakładać od góry przesuwając w dół aż do momentu zablokowania się trzpienia o górną poprzeczkę.

XJ Executive 4.0, 1999

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2011, 13:16:45 pm »
Zwracam honor:)
Zatem takie samo mocowanie co w x300.  :-V
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Online Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2011, 19:01:17 pm »
Lusterko X300 z początku produkcji miało okrągłą podstawę (takie lusterko jak w aukcji Tygrysa) z potencjometrem, potem zostało zastąpione nowszym. Dokładnie takim jakie było później montowane w X308.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

TYGRYS3

  • Gość
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:04:39 pm »
Przede wszystkim lusterko do x308 powinno mieć numer 011530. Obiecałem fotki, więc wstawiam wraz z opisem, tj.:

1. pierwsze zdjęcie to kostka, do której dochodzi 6 kabli, inna nie pasuje
2.na drugim zdjęciu czerwoną strzałką zaznaczyłem blokadę/poprzeczkę, która uniemożliwia wysunięcie lusterka w dół. Widoczne jest nawet miejsce po środku poprzeczki, w którym blokuje się przyklejony do szyby trzpień. Wysuwałem lusterko w górę zgodnie z zieloną strzałką i wyszło bez problemu, choć trochę siły trzeba użyć.

Nowe lusterko trzeba zakładać od góry przesuwając w dół aż do momentu zablokowania się trzpienia o górną poprzeczkę.



tu się nie zgadzam ,wymontowywałem lusterko parę chwil przed zrobieniem zdjęć ,lusterko należy zsunąć w DÓŁ ponieważ blokuje je
wystający zaczep przyklejony fabrycznie na szybie ,jeżeli ktoś twierdzi i naczej to znaczy że nigdy  nie wymieniał lusterka . ;)

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2011, 01:01:15 am »
...więc pewnie moje lusterko wymieniło się samo  :-nuts
XJ Executive 4.0, 1999

TYGRYS3

  • Gość
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2011, 10:47:33 am »
...nie moje ktoś poprzekręcał żebyś mógł napisać głupią odpowiedź  :-nuts

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2011, 11:09:24 am »
U mnie tez sie sciagalo w dol. ??????

Nawet mi kilka razy spadlo w trakcie jazdy :-hehe
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2011, 11:23:12 am »
u Choiny też schodzi w dół ,więc chyba tylko radzioo ma specjalną wersje  :-W

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2011, 19:05:45 pm »
Przede wszystkim lusterko do x308 powinno mieć numer 011530. Obiecałem fotki, więc wstawiam wraz z opisem, tj.:

1. pierwsze zdjęcie to kostka, do której dochodzi 6 kabli, inna nie pasuje
2.na drugim zdjęciu czerwoną strzałką zaznaczyłem blokadę/poprzeczkę, która uniemożliwia wysunięcie lusterka w dół. Widoczne jest nawet miejsce po środku poprzeczki, w którym blokuje się przyklejony do szyby trzpień. Wysuwałem lusterko w górę zgodnie z zieloną strzałką i wyszło bez problemu, choć trochę siły trzeba użyć.

Nowe lusterko trzeba zakładać od góry przesuwając w dół aż do momentu zablokowania się trzpienia o górną poprzeczkę.



tu się nie zgadzam ,wymontowywałem lusterko parę chwil przed zrobieniem zdjęć ,lusterko należy zsunąć w DÓŁ ponieważ blokuje je
wystający zaczep przyklejony fabrycznie na szybie ,jeżeli ktoś twierdzi i naczej to znaczy że nigdy  nie wymieniał lusterka . ;)

Korzystałem z rad na forum i na razie wiem że mam nie wymienione lusterko, ale muszę wymienić szybę bo przy próbie wymiany lusterka do góry ( użyta siła ale nie zbyt wielka ) powstało pękniecie.

I teraz mam pytanie, ile kosztuję wymiana szyby ? Na co trzeba uważać ? I czy ktoś ma na zbyciu w rozsądnej cenie przednią szybę do x308 z podgrzewaniem.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2011, 20:53:14 pm »
napisz do Michała_C ,wymieniał szybę w polsce powinien coś wiedzieć  :-V

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2011, 20:56:19 pm »
Przykra sprawa. Ja do x300 w Dabrowie Gorniczej dostalem szybe za okolo 500zl wraz z wymiana (malutki warsztat na Fryderyka Chopina). Jednak byla to szyba biala (normalnie chyba zielone sa montowane), bez zadnych udziwnien. W ASO mi krzykneli 1880zl. Problem moze byc z dostepnoscia od reki. Powodzenia :-super

Tygrys, masz wyczucie:D
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 10, 2011, 21:12:10 pm »
Ktoś z Was mam może jakieś doświadczenia z tymi szybami i sprzedającym ? Szyba nowa, zamiennik bez podgrzewania i blisko.

http://allegro.pl/jaguar-xj8-xj-8-xj-8-97-02-szyba-przednia-czolowa-i1962261735.html
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: [x308] Lusterko wewnętrzne - jak zdjąć bo wyciekło
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 10, 2011, 21:16:25 pm »
za taką cenę ? nawet bym się nie zastanawiał  :-V