Autor Wątek: Zacisk hamulca XJR X350  (Przeczytany 2927 razy)

hiciu

  • Gość
Zacisk hamulca XJR X350
« dnia: Listopad 02, 2011, 16:29:40 pm »
Zacina mi się przedni lewy zacisk hamulca. Zacisk został rozłożony i niestety rdza dostała sie do cylinderków. Jest jakaś możliwość regeneracji zacisku ? (jako zestaw naprawczy widziałem tylko "gumki"). Wiadomą sprawą jest że mogę kupić nowy, ale serwis się ceni - 2900zł a nigdzie w Polsce nie widziałem innej oferty nowego czy używanego.

Z góry dziekuje za jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam.

IHP

  • Gość
Odp: Zacisk hamulca XJR X350
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2011, 16:37:07 pm »
Można zregenerować. Zasadniczo regeneracja polega na wymianie elementów gumowych, przeczyszczeniu (wypiaskowaniu) oraz nasmarowaniu zacisków.

hiciu

  • Gość
Odp: Zacisk hamulca XJR X350
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2011, 16:50:50 pm »
Dzięki bardzo.

Coś mi takigo świtało ale nie byłem pewien czy piaskowanie nie uszkodzi w jakimś stopniu tego mechanizmu.

hiciu

  • Gość
Odp: Zacisk hamulca XJR X350
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2011, 21:24:23 pm »
Zna może ktoś numer częsci OEM zestawu naprawczego ?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Zacisk hamulca XJR X350
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2011, 21:42:56 pm »
JLM12123 o ile nie masz Brembo

__ceva__

  • Gość
Odp: Zacisk hamulca XJR X350
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2011, 23:02:19 pm »
Jeżeli na tłoczku hamulcowym widać wżery korozyjne to raczej piaskowanie niewiele pomoże, a wręcz może zaszkodzić. Piaskując elementy obrobione ma gładko nadaje się im pewną chropowatość. Fabrycznie zostały obrobione "na gładko" po to żeby mogły spełniać określoną rolę. Takie "poprawianie" fabryki to nie jest najlepszy pomysł. Wypiaskować to można zacisk z zewnątrz ale nie w środku i nie tłoczek hamulcowy. Jak chcesz uruchomić zacisk metodami Pana Stasia co zamiast kluczy używa młotka i przecinaka to wystarczy przeszlifować papierem ściernym 1000 okolice wżerów posmarować smarem do zacisków hamulcowych i na giełdę w niedzielę. Pamiętaj żeby do mycia elementów zacisków hamulcowych nie używać żadnych benzyn, oleju napędowego itp. bo mogą wejść w reakcję z uszczelnieniami gumowymi i spowodować ich spuchnięcie a co za tym idzie wrócisz do punktu wyjścia. Do takich operacji poza dedykowanymi środkami czyszczącymi najbezpieczniejsza jest jagodziana na kościach czyli denaturat. 

hiciu

  • Gość
Odp: Zacisk hamulca XJR X350
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2011, 06:39:36 am »
Może faktycznie sprowadzić nowy zacisk z  zagranicy. Do niedzielnej giełdy mi sie nie spieszy. W USA nie dosyć że są odpowiedniki to jeszcze jest 3 razy taniej....

hiciu

  • Gość
Odp: Zacisk hamulca XJR X350
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2011, 06:44:52 am »

__ceva__

  • Gość
Odp: Zacisk hamulca XJR X350
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2011, 08:20:10 am »
http://www.car-stuff.com/carparts/jaguarxjr20042005centricce142.200201.html?prodSlot=Product+Listings+Page%3A2 - cena jak w Polsce za zestaw naprawczy pewnie...

Zwróć uwagę na fakt, że jest to element regenerowany, jednak nie obawiałbym się jakości tej regeneracji. Zapewne nie polegała tylko na wymianie uszczelnień...