Autor Wątek: Radio Code  (Przeczytany 86423 razy)

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2012, 00:22:52 am »
Cytuj
A.Mem + PTY + >>

Działa  :-yipee
Jak również i u mnie. (X-Type 2005, radio z CD)

Przy okazji kto produkuje to ....... ?
Na naklejce jest tylko że wyprodukowano na Węgrzech, nie ma producenta, nie jest to Blaupunkt (jak Fordy z analogicznego okresu), ma dziwne wtyczki (antena ma zupełnie dziwne złącze, tak samo reszta, nijak nie są kompatybilne z ISO). Na naklejce nie ma numeru seryjnego tylko jakiś śmieszny kod producenta. Samo wyciągnięcie radia też dość pokręcone.

BlackV6

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2012, 13:06:16 pm »
Denso przekombinowało a reszta musiala sie dostosowac  ;D

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2012, 23:01:40 pm »
Denso przekombinowało a reszta musiala sie dostosowac  ;D
Denso (Toyota) to tylko nava, a zwykłe radio to Visteon (makra Forda tak jak produkty włane np. Motorcraft, FoMoCo) i  śmierdzi mi coś Philipsem.

Motyl

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2012, 14:29:14 pm »
Uwaga!
Wszystkie opisane powyżej sposoby działają w 100% (sprawdzałem) ale jest jeszcze 1.
Otóż na amerykańskim forum znalazłem kombinację klawiszy: A.Mem + PTY + >> (należy je nacisnąć i przytrzymać w podanej kolejności). Swoje radio zablokowałem do poziomu "Please wait" tzn. źle podałem 3 razy kod. Po wciśnięciu powyższej kombinacji udało się odblokować radio BEZ KODU.


U mnie zadziałało samo PTY +  >>  8). Także wydaje mi sie ze odpowiednia kombinacja klawiszy A.Mem, PTY i >> jest w stanie odblokowac kazde radio w kocie :D

lmxlmxlmx

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 25, 2012, 14:18:37 pm »
Dla zainteresowanych powiem, że uzyskanie kodu w MMCars w Katowicach nie kosztowało mnie ani złotówki.

Przed zakupem samochodu niecałe 2 tygodnie temu zrobiłem u nich przegląd i wczoraj powołując się na tamtą wizytę poprosiłem o podanie kodu do radia.

Po wysłaniu mailem numeru VIN i jednym dniu oczekiwania, dzisiaj oddzwonili z kodem.

Generalnie wychodzi na to, że o ile było się w jakimś serwisie i wydało się u nich parę groszy to nagle opłata za kod nie jest wymagana ;)

Jeżeli natomiast chodzi o niemiecki serwis, który podał BlackV6 w pierwszym poście, wkleiłem gotową podkładkę i wysłałem w zeszły poniedziałek. Wczoraj odpisali, że nie ma sprawy, ale muszę dosłać skan dowodu rejestracyjnego (czego nie zrobiłem bo nie miałem akurat przy sobie i w zamian napisałem do MMCars tak na rybkę), także również mogę potwierdzić bezproblemową i bezkosztową współpracę.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2012, 14:23:39 pm wysłana przez lmxlmxlmx »

natan

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 03, 2012, 20:09:15 pm »
 :-thank
A ja wyslalem email jak wyzej i pan Joahim podeslal radio code na nastepny dzien  :-clap :-clap

kriss987

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2013, 20:45:22 pm »
ja też wysłalem gotowca maila do niemieckiego serwisu i odpisali mi ze nie mają kodu do mojego radia w bazie danych i musze skontaktować sie z dilerem w angli (tak zrozumiałem po przetłumaczeniu z pana google translate)

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2013, 10:21:45 am »
kriss987 sprawdz te kombinacje klawiszy co chłopaki podają. Musi coś zadziałać. A.Mem + PTY + >> u mnie zadziałało PTY +>> najpierw wciskam PTY potem >> trzymam dwie sekundy i radio działa  :-super
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

kriss987

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:31:31 pm »
wiesz co próbowałem i nie działało. zrobiłem to zanim nawet maila wysłałem. ale nie przytrzymałem dłużej klawiszy. dzisiaj przytrzymałem dłużej kombinacje a.mem + >> i tu ku mojemu zdziwieniu WELCOME i smiga. dzięki wielkie za porady  :-thank i mam jeszcze jedno pytanko czy ta kombinacja klawiszy działa wielokrotnie czy tylko jednorazowo? potem już tylko kod ratuje

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:47:35 pm »
Działa i później. Ja mam kod ale nie chce mi się go pamiętać więc wciskam kombinacje i już. :-gwizd
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

andrzejviper

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 29, 2013, 12:35:25 pm »
Potwierdzam. U mnie zadziałało   A.Mem + >>

fang

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 11, 2013, 20:52:26 pm »
witam...
jak wyglada klawisz PTY bo moj xk8 1997 rok nie ma taki klawisz ktora pisac PTY

Połączono

hej panowie... moje radio jeszcze nie działo nie moge robic kombinacja bo nie ma klawisz PTY chociasz to stare radia z xk8 1997 rok
dałem vin do serwis na washingtona ale chceli 135zł
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2013, 06:22:22 am wysłana przez Choina »

BlackV6

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 06, 2013, 15:28:50 pm »
Jak pewnie zauważyłeś jesteś w dziale X-type i ta konfiguracja działa w tym modelu prawdopodobnie także w S-type oraz Xj X350 , Napisz do niemieckiego Dealera o PIN do radia zajmie ci to 10 min max ze skanowaniem dowodu rejestracyjnego .Treść oraz adres podany na pierwszej stronie .Powodzenia.

kalipe

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2013, 15:02:31 pm »
Do Łodzi wysłałem emaila z VINem, poprosili o uprzednią wpłatę 100 na kontu  :-nie

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Radio Code
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 22, 2013, 11:28:30 am »
Sprawdzałem wczoraj w drugim kocie z nawą DENSO, działa:
A.Mem + PTY + >>