Autor Wątek: swiatla dzienne w x-type  (Przeczytany 15883 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 18, 2019, 18:08:20 pm »
Ja u siebie montowałem kierunkowskazy/światła dzienne LED z modułem DRL. Zero jakiejkolwiek przeróbki, wkłada się żarówki w miejsce kierunkowskazów (o ile są białe) i podpina moduł. 
Są to bardzo mocne białe LED-y, w momencie gdy załączasz kierunkowskaz, jeden LED gaśnie i zaczyna migać na pomarańczowo. Po wyłączeniu kierunku po około 1-2 sek. zapala się znowu biały LED. Wygląda to tak jak w obecnie stosowanych autach. Koszt zestawu około 150zł i trochę umiejętności zabawy z prądem. Oczywiście w zestawie są też rezystory. Mogę wrzucić fotkę dla zainteresowanych.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 18, 2019, 18:14:54 pm »
Jak z legalnością takiego rozwiązania? Wolałbym się nie zdziwić przy przeglądzie....

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 18, 2019, 18:37:09 pm »
Wrzuc jakis filmik i poka ten zestaw w necie...

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 18, 2019, 20:25:07 pm »
Dwa lata z rzędu przechodzę przegląd bez problemu. Zestaw kupiony w profesjonalnym sklepie z oświetleniem, nie różniący się niczym od zwykłych kierunkowskazów LED czy świateł dziennych. Ta sama filozofia. Zresztą dopuszczenie do ruchu chyba też mają, choć nie interesowałem się tym nawet, bo byłem pewien, że nikt się nie doczepi. Bo i nie mają czego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2019, 20:45:13 pm wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 18, 2019, 20:40:48 pm »
Krótki filmik na szybko:
https://youtu.be/XkyuvS-6x6k
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 18, 2019, 21:06:48 pm »
Jak się uprze diagnosta to na pewno się zdziwisz bo homologacji to to nie ma. Na aliex takie dzienne w kierunki są po ok 15$. U Ciebie kolego to wygląda bardzo fajnie ale widziałem w innych autach i strasznie badziewnie to wyglądało.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 18, 2019, 21:27:23 pm »
Jak się uprze diagnosta to na pewno się zdziwisz bo homologacji to to nie ma. Na aliex takie dzienne w kierunki są po ok 15$. U Ciebie kolego to wygląda bardzo fajnie ale widziałem w innych autach i strasznie badziewnie to wyglądało.
Póki co nikt nawet nie zauważył, że cokolwiek było wymieniane bo barwa i natężenie świateł jest jak w innych fabrycznie montowanych zestawach (mając na względzie inne droższe pojazdy, w których fabrycznie te LED-y dają tak po oczach, że masakra) oraz to, że wizualnie brak jakichkolwiek modyfikacji w aucie i wszystko zostaje w oryginale.

Co do reszty - kwestia dobrych żarówek, a takie ciężko znaleźć... Bawiłem się dwoma podobnymi zestawami i pomarańcz był strasznie mdły i słaby. Na ten akurat trafiłem przez przypadek, a jak mi padną to zamiast szukać nowych kupię ponownie cały zestaw, biorąc pod uwagę, że ten mam już prawie 1,5 roku a ten sklep jest u mnie w mieście.



X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 777
  • JCPF Club Member
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 19, 2019, 02:54:34 am »
Diagnosta się na razie nie przyczepił ale przyczepić się może rzeczoznawca przy szacowaniu szkody i z pieniążków od sprawcy nie zobaczymy lub sami będziemy musieli naprawić własne i cudze auto jeśli sprawca będzie cwany. Biegły sądowy też może mieć sporo do powiedzenia i część winy, pomimo okoliczności, może spaść na nas. A to tylko przypadki kiedy teoretycznie nie ma naszej winy w zdarzeniu. Gorzej się robi kiedy to my będziemy sprawcą. Nie montuje się niczego co nie ma homologacji.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 19, 2019, 08:30:27 am »
@MicGin Właśnie tego się najbardziej obawiam, nigdy nie wiadomo co się wydarzy i nie chciałbym sobie kłopotów narobić przez taką głupotę jak żarówki.

@sztandi7 wstawiłbyś dokładną nazwę/model tego modułu, chciałbym zobaczyć jak to wygląda i ile kosztuje.
To działa tak jak standardowe dzienne? Zapalają się razem ze stacyjką, jak zapalasz światła mijania to one gasną i działają tylko jako kierunkowskazy?

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 19, 2019, 08:56:58 am »
Miałem szkodę we wrześniu i diagnosta słowem się nie odezwał, bo światała są tak zrobione i ustawione, że wyglądają na oryginał i myślę, że nawet niektórzy właściciele X-Typów by tego nie zauważyli. Nikt Wam nie każe tego kupować i montować. Pokazałem tylko jedna z opcji. Poza tym troche chyba za bardzo liczycie na super umiejętności i chęci Naszych rzeczoznawców.

Światła zapalają się  razem ze stacyjką i gasną około 2-3 sekundy po zgaszeniu silnika, żeby nie wysiadac po ciemku np. z garażu. Pracują tylko na pozycji 0. Zapalenie każdej kolejnej gasi światła dzienne i wtedy pracują tylko kierunki.  Poszukam pudełka z numerem modelu i wyślę Ci na Pw jak znajdę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2019, 09:02:48 am wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 19, 2019, 09:03:24 am »
Podasz jakie to są dokładnie światła/moduły?

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 19, 2019, 15:39:38 pm »
Dobre to jest. Poka jak to wyglada w dzień..

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 19, 2019, 17:41:57 pm »
Masz tu np aukcje
 https://s.click.aliexpress.com/e/cHavVEjJ
Na rodzimym portalu aukcyjnym ok 80zl.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 19, 2019, 18:10:52 pm »
Starajcie się wrzucać jak najwięcej informacji w formie tekstowej bo to zostanie na wieki. Połowa wątków na które trafiam na forum jest bezużyteczna bo wszystko opiera się na martwych linkach i zdjęciach które się nie wyświetlają.

Opis przedmiotu z linku powyżej dla potomnych:
Firma LYMOYO
ba15s BAU15S 1156 p21w s25 42led T20 W21W WY21W 7440 light Daytime Running Light+Turn Signal Dual Mode DRL LED External Lights

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 19, 2019, 18:25:34 pm »
Starajcie się wrzucać jak najwięcej informacji w formie tekstowej bo to zostanie na wieki.
Wybacz, ale zdjęcia lub filmiku mojej instalacji raczej tekstowo nie wyślę. Kiepski jestem z kodowania w Matrixie :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.