Autor Wątek: swiatla dzienne w x-type  (Przeczytany 15898 razy)

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 19, 2019, 19:37:12 pm »
No wiadomo, nie wszystko się da :) ale jeśli można coś opisać producentem, modelem, numerem seryjnym, czy czymkolwiek innym to warto to zrobić. Ten temat ma już ponad 8 lat a nadal jest aktualny. Link za pół roku czy rok już nic nikomu nie da.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 19, 2019, 20:28:19 pm »
Link linkiem, wiesz tych aukcji jest pełno. Wystarczy wpisać drl z kierunkowskazem bau15s i przebierać w ofertach. W mondeo mk3 zrobiłem coś na podobnej zasadzie tylko na żarówce dwuwłóknowej. Tam gdzie była żarówka kierunkowskazu wywaliłem ten pomarańczowy plastik, zmieniłem mocowanie na dwuwłóknowe i zrobiłem postojowki i dzienne. Kierunek wsadzilem tam gdzie była postojówka. A że przerabiałem lampy z xenon na bixenon to jeszcze dodałem dzienne. Niestety w Xie nie da się tak zrobić bo ma tylko 3 punkty świetlne a mondeo 4.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 20, 2019, 15:08:58 pm »
Ja chyba jednak pozostanę przy zamianie halogenów. Nie wiem tylko czy brać 70mm z maskownicami do 80mm, czy ryzykować i kupić te 90mm które niby w katalogu mają info że pasują do X-Type. Oryginalne halogeny o oznaczeniu C2S001740 mają rozmiar 80mm

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 20, 2019, 21:16:35 pm »
Kup, przymierz. Zawsze masz 14 dni na zwrot. Ja mogę Ci polecić te, które ja mam czyli 80mm, tylko trzeba kombinować z mocowaniem bo nie ma takiego jak halogen. Ale skoro chcesz zrobić w halogenach to może kup moduł obniżający napięcie i zostawisz sobie ori halogeny. Będą świecić na 30% albo z długimi tak możesz też zrobić albo jak nie masz xenonów to w żarówki od mijania.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 20, 2019, 21:52:55 pm »
Po co kombinować? Wstawię normalne dzienne, posiadające wszystkie stosowne atesty i dopuszczenia

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 21, 2019, 00:09:42 am »
Witam, Mateusz, ja też myślałem o światłach dziennych. Dodatkowe nie pasują chyba żadne (w sensie wizualnie, bo psułyby cały przód), myślałem o takich które się montuje zamiast halogenów. Znalazłem z homologacją i 2 w 1. Dzienne i halogeny w jednej obudowie, koszt 500 PLN. Mnie jednak najbardziej podobają się te w kierunkowskazach. Dzwoniłem do mojego kolegi diagnosty i powiedział, że światła do jazdy  dzień muszą się świecić stale, nie jak w tym przypadku, kiedy gaśnie ta strona kiedy działa kierunkowskaz. Na moją uwagę, że przecież tak działają światła w nowy autach, powiedział, że one mają homologację, a w moim przypadku takiej nie będę miał, więc nie montuj. Ale się troszkę uparłem i jednak zamontuję, ale z małą modyfikacją. W poprzednim samochodzie, miałem światła (mijania, postojówki, przód/tył) włączane samoczynnie, ale nie po stacyjce, tylko dopiero kiedy zapalił motor. Pewnie był jeszcze jakiś dodatkowy moduł, takie auto kupiłem, wtedy nie dociekałem jak to było zrobione. W takim przypadku po przekręceniu kluczyków światła dzienne by się jeszcze nie zapalały, więc diagnosta nie miałby się do czego przyczepić. Reszta świateł działałaby normalnie. Możnaby jeszcze zamontować dodatkowy bezpiecznik/wyłącznik do świateł dziennych. Wypinasz/wyłączasz i nie masz świateł do jazdy dziennej, a to nie jest zabronione (tzn. niemanie świateł). Czyli diagnosta syty i Jag cały. Taki pomysł. Jak przyjdzie zestaw będę montował. Pozdrawiam.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 21, 2019, 00:32:15 am »
Pomysł z wyłączanymi światłami do jazdy dziennej genialny  :-R wstyd że sam na to nie wpadłem  :-wstyd
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2019, 01:55:35 am wysłana przez MicGin »

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 21, 2019, 01:00:20 am »
Dzisiaj na to wpadłem po rozmowie z diagnostą, który raczej odradzał. Przypomniałem sobie jak miałem w poprzednim autku + mała modyfikacja. To na razie pomysł, jak dojedzie zestaw to będę knuł jak to zmaterializować.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 21, 2019, 10:58:34 am »
Jeszcze jedna kwestia przy dziennych: powinny się samoczynnie wyłączać kiedy zapalasz normalne światła.
Część sprzedawanych już tak ma (trzeba tylko dodatkowy kabelek podpiąć pod zasilanie świateł ew. postojówek (tak wiem - ale z normalnymi światłami i postojówki się świecą) a jak nie mają to można sprawę rozwiązać stosując przekaźnik PRZEŁĄCZAJĄCY (styki 87 i 87a aktywne).
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 21, 2019, 23:44:07 pm »
Scyzor, będą się wyłączać, ponieważ masę dziennych podłączasz do plusa pozycyjnych. Włączając pozycję, dzienne w tym momencie nie mają masy i gasną. Musi działać. Jak zamontuję to dam znać. Na razie czekam na przesyłkę ze światłami dziennymi.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 22, 2019, 08:23:11 am »
A sprytne  :-za Nie wpadłem na to  ::)

Hmmm... ale mówisz o żarówkach czy LEDach? Przy żarówkach na pewno by zadziałało. Przy LEDach raczej nie...

Podłączenie podłączeniem, martwi mnie bardziej umiejscowienie... Halogenów wyciągać nie chcę, już samo dziurawienie do mocowania czegokolwiek mnie mierzi (ale trzeba) i raczej skłaniałbym się ku okrągłym ale kiepsko z miejscem na ile na razie spostrzegłem. Pewnie jak już to podłużne łatwiej da się wcisnąć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2019, 10:10:54 am wysłana przez scyzor »
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline Veles

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 22, 2019, 18:47:34 pm »
Witam wszystkich.
Jest to mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem właśnie światła do jazdy dziennej i mam problem...a raczej elektronik miał problem. Mianowicie, wszystkie LEDy DRLe są sterowane z plusa a kociakach mamy sterowanie minusem i tutaj jest pytanie: jak to podpiąć? jaki modół załącza minus przy włożeniu kluczyka? to jest jedyny problem który nas napotkał.

Jak ktoś wie co z czym złączyć tak żeby LEDy działały  jako kierunkowskazy i migacze (2w1) przy jednoczesnym wyłączeniu dziennych jak się włączają krótkie to proszę o opis.
Pozdrawiam  :-help
Do niedawna X-Type 2.5 v6 - umarł śmiercią naturalną
Obecnie S-Type 3.0 V6 2001

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 22, 2019, 18:52:05 pm »
Abstrahując i nie podważając pomysłu Jacka Fendera - postaram się w weekend zapodać schemat jak to robiłem w Probe. Bodaj czy też sterowanie nie było minusem...
Średnio myślę teraz po po tygodniu pracy zaczyna się łyk-end ale masę zawsze możesz "na krótko" uzyskać z akumulatora ;)
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 22, 2019, 19:43:43 pm »
Veles, to kiepski ten elektronik, że nie umie dołożyć tranzystora i rezystora, żeby sobie "zmienić polaryzację". Może niech przekaźnik dołoży sterowany masą, który poda plus na DRL.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: swiatla dzienne w x-type
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 23, 2019, 13:03:02 pm »
Nie wiem co za głupoty gada ten elektronik.. Drly są sterowane z plusa jak zwykła żarówka. Minus do blachy a plus do bezpiecznika w którym pojawia się napięcie po przekreceniu kluczyka.. Do tego przekaźnik wpięty do + do postojówki żeby rozłączać układ drl po włączeniu świateł i już..
Drugiej części nie rozumiem w ogóle.. Jak mają działać jako migacze i kierunkowskazy..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]