Autor Wątek: hamulec postojowy XJ8 3,5 X350  (Przeczytany 4185 razy)

arti

  • Gość
hamulec postojowy XJ8 3,5 X350
« dnia: Październik 09, 2011, 20:28:00 pm »
witam!

mam problem z hamulcem postojowym, linki są podłączone, na stałe wyświetla się komunikat /HANDBREMSE GESTOERT/ oraz palą się lampki żółta i czerwona od hamulca i żółta fasolka nad wyświetlaczem komunikatu - wyświetlacz kilometrów.
nie mam książki, więc nawet nie wiem czy bezpiecznik jest doby, bo nie wiem gdzie go szukać. może ktoś posiada instrukcję w wersji elektronicznej w języku polskim?

pozdrawiam!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: hamulec postojowy XJ8 3,5 X350
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2011, 21:21:13 pm »
Witaj serdecznie na JaguarForumPoland i baw sie tutaj dobrze.

Problemy z modulem od recznego moga byc roznego rodzaju, od brak kalibrowania do zepsutego modulu, koniecznie
niestety jest podlaczanie do komputera i odczyt bledow.

Instrukcja w jezyku polskim mozna kupic w ASO, po angielsku masz tutaj za darmo:

http://topix.jaguar.jlrext.com/topix/vehicle/lookupForm

A tutaj masz rozklad bezpiecznikow (niestety takze po angielsku - rocznik 2005):




arti

  • Gość
Odp: hamulec postojowy XJ8 3,5 X350
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2011, 22:04:09 pm »
dziękuję.
jutro sprawdzę bezpieczniki, mam na miejscu servis forda, podobno oprogramowanie ford obsługuje jaguara więc może jutro będzie diagnoza.
pozdrawiam.

arti

  • Gość
Odp: hamulec postojowy XJ8 3,5 X350
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2011, 22:53:11 pm »
trudno wytrzymać i nie sprawdzić. bezpiecznik dobry, więc coś poważniejszego.   :- pojecia. nie wiem czy to ma związak ale zauważyłem, że tylne prawe drzwi nie pracuje zamek centralny, może to kolejny problem.

arti

  • Gość
Odp: hamulec postojowy XJ8 3,5 X350
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2011, 19:39:20 pm »
witam!

próba diagnostyki testerami GUTTMAN , TEXA , KTS BOSCH nieudana, może ktoś z forumowiczów ma informację jakim testerem można dokonać diagnostyki. serwis forda nie chce podjąc się próby diagnozy. słyszałem coś o "VDS" nie jestem pewien czy dokładnie tak się nazywa ten tester.

pozdrawiam.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: hamulec postojowy XJ8 3,5 X350
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2011, 20:11:32 pm »
IDS, Autologic. Podstawowy kody powinniesz odczytac dowolnym skanerem OBDII. Skad jestes?