Autor Wątek: Rura łącząca się z EGR  (Przeczytany 3235 razy)

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Rura łącząca się z EGR
« dnia: Wrzesień 07, 2011, 21:50:53 pm »
Panowie, zauważyłem dzisiaj że silnik z lewej strony (stojąc przodem do niego) jest upaprany ni to sadzą (???) ni to olejem - czymś czarnym i tłustym. Po chwili - pamiętając wątek jaki się na forum pojawił sprawdziłem sławetną grubą rura łącząca się z EGR i niestety gdzieś tam świszczy powietrze  :-cry
Mam zatem pytanie: czy ktoś wie gdzie taką rurę można kupić (na allegro nic nie znalazłem) i za ile ? Ktoś na forum wspominał iż taka rura pasuje z rzekomo z Transita (???) inny kolega robił docinkę takiej rury. Pomóżcie koledzy i podzielcie się swoimi doświadczeniami !!!!

 
X-Type 2004, 2,0 D

react

  • Gość
Odp: Rura łącząca się z EGR
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2011, 17:09:00 pm »
Temat przerabiany przeze mnie w ostatnim tygodniu, rura nie pasuje do mondeo , ma ja w pl jeden sprzedawca czesci używanych na allegro na życzenie podam adres ( pisałem do wszystkich i chce za używaną 150zł ) nie kupiłem gdyż kupiłem nową w angli. Rura ta dostępna jest też na angieslkim ebay-u , taniej nie dostaniesz jej w żadnym sklepie. Do silnika 2.0 tdci jej numer to c2s26986. Szukaj po słowach kluczowych jaguar egr pipe jaguar egr hose. Pozdrawaim Grzegorz.

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Rura łącząca się z EGR
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2011, 21:53:39 pm »
Cześć,
Grzegorzu, już straciłem nadzieję że ktokolwiek odpisze na mój post.. A tu proszę jaka miła niespodzianka.
Dziękuję bardzo za pomoc !!!!!!!!!!  :-thank

W związku z faktem że mam rodzinę w UK która może mi pomóc w kupnie tej rury proszę Cię o informację, które za chwilę komuś innemu może okażą się bezcenne (co by nie - wszak nikomu nie życzę kłopotów a kotkiem):
Ile kosztowała Ciebie ta rura ?
Gdzie ją koniec końców kupiłeś ?
Na Ebay-u ? A może gdzie indziej ?
Link byłby bezcenny - po kiego czorta wywarzać otwarte drzwi!.
Raz jeszcze dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Rysiek 
X-Type 2004, 2,0 D

fama1979

  • Gość
Odp: Rura łącząca się z EGR
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2012, 22:47:03 pm »
właśnie wypowiedziałem się w innym wątku w tym temacie więc pozwolę sobie powielić wypowiedź.

Ja szukałem tego przez miesiąc, odwiedzałem autoszroty, dzwoniłem do handlarzy z allegro (wyceniają to średnio na 100-200 PLN, mimo to schodzi w ciągu dnia bo dużo ludzi tego szuka ze względu na koszt w serwisie na poziomie 600 PLN), nawet byłem na giełdzie i nic. W końcu znalazłem mechanika, który podjął się tym zająć bez oryginalnej części zamiennej (gdzie się podziali mechanicy pasjonaci?;) Finał był taki, że dokupiłem w sklepie z gumami motoryzacyjnymi 30cm wzmacnianego płótnem przewodu gumowego średnicy 5cm (koszt dokładnie 28 PLN), ważne by był to taki bardziej giętki (trzeba go przy montażu lekko wygiąć) bo są również sztywne (te się tak dobrze nie poddają), mechanik wymienił mi to za 40 PLN i po robocie. OK, znaczka Jaguara nie ma ale jak sobie przypomnę ile czasu i energii poświęciłem na poszukiwania to myślę, że warto żeby każdy z kolegów, których spotka ten problem w przyszłości odpowiedział sobie na pytanie, które rozwiązanie jest korzystniejsze dla niego. Najważniejsze jest mieć wybór ;)