Autor Wątek: Awaria pilota ?  (Przeczytany 26053 razy)

BOGDA

  • Gość
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 16, 2012, 20:57:18 pm »
a jakie masz boczne ??? u mnie boczne też są monochromy   :-V

micky

  • Gość
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 16, 2012, 21:04:45 pm »
Proszę trzymać się tamatu wątku (Awaria pilota ?). Na nowy temat otwieramy nowy wątek.



BOGDA

  • Gość
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 16, 2012, 21:15:22 pm »
ok

artiom1209

  • Gość
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 20, 2013, 23:09:00 pm »
Witam wszystkich forumowiczów!!!
Odświeżam wątek i bardzo proszę o pomoc  :-kogutki .
Mam dosłownie taki sam problem z otwieraniem auta, jak opisywała BOGDA. Również tak samo się włącza alarm, jak pozostawia na dłużej, niż 40 min. Nie będę rozpisywał, bo na prawdę jest identyczna sytuacja.
Przeczytawszy ten wątek już wiem, że moduł albo sterownik jest winny, tylko mam inne pytanie.
W najbliższym czasie nie mam  możliwości odwiedzenia elektronika, więc proszę o pomoc.
Proszę podpowiedzieć jak mogę wyłączyć i gdzie się znajduje sam alarm, który wydaję dźwięk? Albo jakiś bezpiecznik, który by go wyłączył.
Wyciągnąłem bezpiecznik nr.28, który według schematu odpowiada za syrenę, ale nadal wyje...
BARDZO PROSZĘ O PILNĄ POMOC...   :-kogutki
Bo chociaż na czas do wizyty do elektronika chciałbym wyciszyć i nie włamywać się do swojego auta...

BOGDA

  • Gość
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 20, 2013, 23:16:53 pm »
Nie wiem jakie rejony zamieszkujesz i nie wiem czy warto ...bo ja za naprawe zaplacilam chyba  ok 100zl ...jak nie mniej ...
Z tego co pamietam ...przez pewien czas odlaczyl mi ktos wtyczke od klaksona ...sa tam dwie wtyczki ...spowodowalo to ze syrena i klakson i trąbily o połowe ciszej ...ale zeby calkiem je wyciszyc ...to chyba trzeba calkowwicie odlaczyc podejrzewam ze alarm sie wylaczy ale i niestety  klakson ...też.... to tylko taka drobno podpowiedz ...sadze ze ktos ci tu fachowo podpowie ...
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 23:23:48 pm wysłana przez BOGDA »

artiom1209

  • Gość
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 21, 2013, 00:09:21 am »
Dzięki, za podpowiedź, chociaż trochę będę się orientował w koszcie naprawy tego, ale i tam jeszcze tydzień-półtorej muszę zaczekać z wizytą do elektryką, więc proszę jeszcze kogoś o podpowiedź, jak odłączyć to coś, co wyje)))
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc)

BOGDA

  • Gość
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 21, 2013, 00:16:53 am »
Niesty zbyt wiele nie pomoglam  :-cry

artiom1209

  • Gość
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 21, 2013, 00:28:25 am »
Coś znalazłem, tu na 109 str. jest pokazane gdzie mogę znaleźć syrenę, jutro zobaczę jak to wygląda faktycznie.http://www.jagrepair.com/images/AutoRepairPhotos/TG%20S_Type.pdf

Offline aladyn

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Kocham to forum
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 23, 2016, 20:59:48 pm »
Odświeżę nieco temat ale mam ku temu powody miałem identyczne objawy jak u autorki tematu po zrobieniu bypass-u pinu CA85-11w module drzwi (znajduję się w drzwiach kierowcy) pilot centralnego zamka po upływie (30-40 minut to chyba czas całkowitego uśpienia wszystkich modułów) zadziałał już nie muszę włamywać się do własnego samochodu :) kolejna usterka wyleczona jutro licznik i zmiana kondesatorów bo brak wyświetlacza :)








Naprawy jaguar mechanika elektronika 730021793

Offline Patryk Stype

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 01, 2017, 21:47:26 pm »
witam
u mnie jest trochę inny problem bo jakiś czas temu sporadycznie nie działał mi w ogóle pilot(ani centralny ani bagażnik) a w tej chwili nie działa całkowicie pilot a po zamknięciu auta z kluczyka i otwarciu słychać gong jakby nie były wyłączone światła
proszę o pomoc
S TYPE 99` 3.0

Offline aladyn

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Kocham to forum
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 04, 2017, 00:43:06 am »
rozbierz pilot spróbuj zewrzeć styki od przycisku może tu problem no bo baterie sprawdzałeś ??U mnie te przyciski też do wymiany ja żeby zamknąć to muszę mocno przycisnąć czasem 2,3 sekundy trzymać i działa.
Naprawy jaguar mechanika elektronika 730021793

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 04, 2017, 13:43:14 pm »
U mnie pilot przestał działać i wymiana baterii nie pomogła . Musiałem wymienić górę kluczyka (otwieranego jak scyzoryk) a grot i immobiliser zostały stare. Można kupić zamiennik kiepskiej jakości za 350 400 zł. lub oryginał za 700 zł.   Puki co zamiennik działa.
S-Type V6 3 l. po lifcie  Paweł Warszawa

Offline Patryk Stype

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 04, 2017, 21:56:12 pm »
u mnie pilot działa.jak zrobię twardy reset(odłączę aku na dłuższy czas ) to przez chwilę działa a później to tylko kluczyk :/
S TYPE 99` 3.0

JoGi

  • Gość
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 25, 2017, 17:02:39 pm »
Witam
Ja musiałem wymienić moduł w drzwiach, zaczęły działać szyby lusterka itd ale centralny działa tylko zamykając drzwi od środka, z zewnątrz mam uszkodzony zamek w drzwiach...
Rozumiem że pilot nie będzie działał bo nie jest zakodowany do nowego modułu?
Czy jak kupie od tego samego sprzedawcy jeszcze pilot i zamek z kluczykiem żeby tylko otwierać drzwi to wszystko powinno zadziałać?
Auto na handel więc nie zamierzam wydać 700zl na kodowanie w ASO
Pozdrawiam

Offline Patryk Stype

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Awaria pilota ?
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 04, 2018, 15:21:12 pm »
I jak kolego sprawdzałeś ten temat bo ja też  będę musiał kupić moduł i nie wiem czy mam to robić (czy po zmianie modułu i pilota od tego modułu będzie mi działał centralny ) :/
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2018, 21:07:44 pm wysłana przez MicGin »
S TYPE 99` 3.0