Autor Wątek: podsufitka sie odkleja  (Przeczytany 16939 razy)

szunaj

  • Gość
podsufitka sie odkleja
« dnia: Październik 28, 2008, 15:02:02 pm »
witam was mam problem z odklejajaca sie podsufitkakoło siwiatełek czym mozna to naprawic lub podkleic

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2008, 15:06:52 pm »
oj szunajku  :-V

chyba powoli odkryjesz po kolej wszystko co w jagu jest nie tak. odklejacy sie podsufitka to standardowy
problem w jagach, jednak w 308 nie powinno sie to jeszcze zdarzyc. za bardzo nie da sie to naprawic,
raczej trzeba odnowic cala podsufitke. ale to nic strasznego, w polsce sa zaklady ktory to robia ponizej
800 zl. takze mozesz to sam robic o ile potrafisz. poszukaj sobie w starych watkach na temat podsuftke
albo napisz skad jestes, znam np very good firma w lodzi ktory jest na to specjalizowany.


szunaj

  • Gość
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2008, 15:13:38 pm »
witam cie nie jest to nic strasznego ale wole na zimne dmucha bo w mondeo tez troche zaczeła sie odklejac az pewnego dnia caly materił z podsufitki mi opadł a ja jestem z katowic

gesiog1

  • Gość
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2008, 11:25:40 am »
czesc powiedz cos blizej o tym specjaliscie z lodzi,jak to robi,czy ma dostep do oryg.materialu,ewentualnie jakis bardzo podobny.jak do niego przyjechac ile mu zajmie naprawa.no rozumiesz daj namiar na czlowieka!!!!

Sebastian

  • Gość
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2008, 12:19:34 pm »
 Ten sam temat znalazłem w dziale XJ-40.
"jarek-jerryjag" podaje tam link do instrukcji jak zrobić to samemu, oto on.:
http://www.wlsheadliners.com/tutorials/jaguar-headliner/#top
Miałem ten sam problem, trzeba się namęczyć i kupić specjalny materiał (z podklejoną gąbką) oraz klej ale jest o wiele taniej.   Powodzenia !!!
                                                 Pozdrawiam.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2008, 13:23:55 pm »
gesiog, zaklad ten rok temu odnowil mnie podsufitke w xj-s. mialem wybor miedzy materialem "orygynalnem"
albo "cos innego" w ciemno sie zgodzilem na "cos innego" a teraz mam czerwona skora, najpierw bylem w
glebokim szoku ale po 10 minut mi sie podobalo. material super, z montazem oraz cena bylem bardzo
zadowolony. ze zwgledu ze nie jestem z lodzi oddalem samochod na pare dni, ja sie nie spieszilem wtedy.

poszukam namiar i wyslam.

szunaj

  • Gość
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2008, 17:33:35 pm »
witam was dzieki sebastian i witam kogutki

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2008, 23:41:48 pm »
szkoda ze w linku nie ma jak ja wyjac a potem wlozyc
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2008, 23:56:27 pm »
da sie tak wyjac ale caly tunel srodkowy tez trzeba a drzwi od pasazera tez trzeba zdjac i po bolach jakos pojdzie ale ja mialem z szyberdachem wiec wycinalem szybe przednia
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2008, 08:22:47 am »
mozna nakleić podsufitke bez wyjmowania sufitu z auta jest to szybsze i łatwiejsze.
najwazniejszy jest klej jaki jest używany. pierwsze zrywamy material ,oczyszczamy sufit z pozostalosci gabki (urzywamy plastykowej szczotki aby nie zniszczyc podkladu)a po oczyszczeniu sufitu rozpuszczalnikiem  zmywamy pozostalosci po klejach.zaczynamy pryskac klej na sufit i na nowa gabke i zaczynamy kleic od srodka auta kierując sie do obrzeży (jeśli zaczyna sie faldowac możemy sciagac i naciagac jeszcze raz wazny jest klej)przy listwach które nie trzeba sciagac potrzebne sa male nozyczki i zakrzywiona szpachla (bardzo tępa) ktora dopycha sie podsufitke pod listwy.
mój tapicer zrobił to w ciągu 1.5 godziny uzywal kleju z pistoletu podobnego do malowania aut z tym że powietrze było prawie calkiem zakręcone tak ze klej pryskał punktowo bez dużego rozrzutu.

JAGULAR

  • Gość
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 03, 2008, 16:50:51 pm »
w xj12 IIIseria wyjmuje się podsufitke przez tylne drzwi lekko naginając
ja swoją oklejałem własnorecznie alcantarą i wyszło całkiem zacnie tyle że musiałem najpierw podkleic gąbkę a potem dopiero materiał. na allegro mają gotowy materiał na podsufitki ale nie mogłem upolować kremowego a taki sufit mi sie zamażył dlatego alcantara

Eff

  • Gość
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2015, 10:44:19 am »
witam, odświeżam temat.

zadanie podklejenia podsufitki w moim x308 chciałbym powierzyć tapicerowi, ale nie w ciemno.

jakieś Wasze sugestie, kto tego może się podjąć w Warszawie, zrobi porządnie i mniej więcej za ile?
dzięki

Offline PinkTool

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 17, 2015, 20:33:29 pm »
hej
w Lublinie znalazłem za 550 zł z wycinaniem szyby ..na razie jeżdżę z przypięta na szpilki heh.... ;D ,pod Lublinem ponoć ktoś  robi za 400 zł,ale nie namierzyłem go..jakości  niestety nie znam ,ja będę to  robił po uporaniu się z blacharzem.
XJ-S
XJR
XJ III

jarecky

  • Gość
Odp: podsufitka sie odkleja
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2016, 22:12:20 pm »
Z racji,ze podjąłem się remontu podsufitki sam ,moge opisać w skrócie wszystko. (X300/X308)
Demontaż podsufitki jest łatwy.Jest zaczepiona po bokach na klipsach zagiętych od dachu,tył - dwa kręciołki plastkiowe,kwaratowe oraz przód tam gdzie słoneczniki.Wszystko trzeba zdjąc i potem poodczepiać boki wraz z listwami na słupkach (te zagięte idące wzdłuż linii auta).

Co potrzeba?
-Klej tapicerski(ja używałem w spreju i nie do końca polecam z tego względu ,ze potrzbujemy klej na którym możemy popracować,czyli w płynie)
-Materiał typowy na podsufitke. Idąc do hurtowni tapicerskiej z palcem w d... dostaniemy ile chcemy.
Wiadomo ,ze wczesniej trzeba pomierzyć sufit tak byśmy nie kupili za mało materiału i tak by starczyło na zagięcia.
Moja wersja auta jest z szyberdachem i bez ( robiłem to w swoich dwóch kotach X300 i X308 )
Wersja z szyberdachem wyjdzie łatwiej przez drzwi chociaz jest bardzo duże ryzyko uszkodzenia i złamania podsufitki.
Wersja bez szybra wyszła o wiele łatwiej i szybciej(nie wiem czemu? :-tylko )


Reszte przedstawiam na zdjęciach etapowo:
1)Przygotowane na stole,zdrapujemy rudą starą gąbke.Jest to pozostałośc oryginalnej podsufitki - ta gąbka.Zdrapujemy najlepiej szpachelką

2)
3)Przymiarka nowego materialu

4)Przyklejone po połowie

5)Wykończona calosc



Wiadomo ,nie jestem tapicerem ,ale wyszlo dośc w porządku.Ile wydałem ? równe 66,18zł . Najtanszy tapicer (starszy Pan na emeryturce dorabiający) ,wołał 250zl.Najdrozszy 600,zaś Alcantara ok850zł .
Użyłem kleju w spreju jak już wspomniałem ,ale czas działania to zaledwie 15/20sek wiec niewiele.Polecam kupno kleju w postaci płynnej.Tylko i wyłącznie tapicerski !

Montaż : Wiadomo ,odwrotność rozbiórki jednakże tu nie jest już tak łatwo...Z racji ,ze materiał jest czysty i niepomarszczony oraz sufit nieco sztywniejszy nie wsadzimy juz całosci przez drzwi.Ja swoją wciągałem poprzez demontaż tylnej szyby.Z racji ,ze auto było u lakiernika szyby były zdjęte i wykorzystalem ten moment. Myslę ,ze pomogłem !  :-A