Autor Wątek: Wosk koloryzujący  (Przeczytany 6928 razy)

Griszaa

  • Gość
Wosk koloryzujący
« dnia: Sierpień 14, 2011, 13:27:54 pm »
Witam. Może miał ktoś styczność z woskami/szamponami koloryzującymi, jest to cos warte ? Kupiłbym z Sonax-u albo Turtlewax-a, ale nie wiem która firma lepsza.

booschmen

  • Gość
Odp: Wosk koloryzujący
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2011, 13:49:26 pm »
Ja mam z sonaxu i jak umylem i nalozylem na powiedzmy polowe klapy bagaznika to po dokladnym wytarciu widac jakby lakier byl bardziej zywy tzn jest ciemniejszy ale jego kolor jest wydajniejszy powiedzial bym widac glebie koloru i ta woskowana czesc w sloncu wyglada jakby byla mokra czyli widac roznice wiec zabieg przeprowadzilem na calym kocie (w piatek przejezdzajac przez rynek w krakowie uslyszalem tylko (O JA):D

cziff

  • Gość
Odp: Wosk koloryzujący
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2011, 14:02:14 pm »
Tylko uważaj, te woski koloryzujące brudzą uszczelki :-\

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Wosk koloryzujący
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2011, 14:08:05 pm »
Rowniez stosowalem wosk koloryzujacy sonax, efekty sa moim zdaniem lepsze niz twardy wosk tej firmy. Niestety nie mam porownania ze srodkami z wyzszej polki. Kosztuje niewiele, proces wymaga cierpliwosci i wysilku ale w nagrode dostajemy swietny efekt w niskiej cenie i porzadny trening ramion ;D :-super

Co do uszczelek, instrukcja kaze je zabezpieczyc specjalnym srodkiem jednak w moim przypadku nie zastosowalem sie i nie odbilo sie to na ich kolorze  ;)
X-Type 3.0 Sport

Sebastian X

  • Gość
Odp: Wosk koloryzujący
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2011, 16:13:12 pm »
Kupiłbym z Sonax-u albo Turtlewax-a, ale nie wiem która firma lepsza.

Osobiście z tych dwóch to szedłbym w Sonax.

IHP

  • Gość
Odp: Wosk koloryzujący
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2011, 17:07:02 pm »
Swojego czasu to też potraktowałem kota czarnym woskiem i kląłem potem jak diabli... Za nic nie mogłem tego spolerowac, ciągle wychodziły smugi, jak nie wjedną stronę to w drugą. Użyj zwykłego wosku i efekt będzie super.

booschmen

  • Gość
Odp: Wosk koloryzujący
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2011, 19:55:37 pm »
Tam kolego w instrukcji jest napisane" nalozyc cienka warstwe i NATYCHMIAST wytrzec szmatka a pozniej polerowac. Ja osobiscie robilem po pol elementu i polerowalem tylko raz i efekt jest, co do uszczelek to fakt nie szkodzi im to ale ze wosk jest koloryzujacy to np jak mam niebieskiego kota to widac slady i ciezko je usunac trzeba troche potrzec ale jak masz czarnego to pomin tylko szyby i chromy po reszcie mozesz leciec:)

Griszaa

  • Gość
Odp: Wosk koloryzujący
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2011, 10:38:05 am »
Koledzy, dzięki wielki za odpowiedzi! A znacie może preparaty tego samego typu innych producentów?


Griszaa

  • Gość
Odp: Wosk koloryzujący
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2011, 22:57:38 pm »
 :-thank

Offline Ardenale

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: Wosk koloryzujący
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2018, 11:44:56 am »
Ja po dokładnym umyciu używam ADBL Synthetic Spray Wax.
Można aplikować na suchy lub mokry lakier.
Wg. mnie bardzo dobry produkt.
Lakier nabiera głębi koloru, mniej jest podatny na zabrudzenia.
Efekt podczas opadów deszczu przypomina "niewidzialną wycieraczkę".
Mam czarny lakier więc chyba najbardziej niewdzięczny w utrzymaniu czystości.
Jestem bardzo zadowolony.
JAGUAR/X-TYPE/3.0/2006R/BLACK SPORT.