Autor Wątek: x-type, samoczynnie włącza się nawiew  (Przeczytany 4281 razy)

frog70

  • Gość
x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« dnia: Lipiec 10, 2011, 16:44:16 pm »
Witam wszystkich forumowiczów. Mam nietypowy problem z moim X-em. Od jakiegoś czasu, gdy zostawiam samochód, samoczynnie włącza mi się nawiew. Jest to dość kłopotliwe, ponieważ podczas mojej nieobecności przy samochodzie, nawiew ten jest w stanie wyczerpać akumulator. Już kilka razy musiałem "pożyczać" prądu od innych kierowców. Jest to raczej mało sympatyczne  Smutny. Ratowałem się odłączaniem klemy, ale przecież nie mogę przy każdym wyjściu z samochodu robić takiego "obciachu" na mieście. Myślałem, że jest to problem związany z zepsutym czujnikiem temperatury zewnętrznej (padł mi jakiś czas temu). Wymieniłem go na nowy, myśląc, że rozwiąże to mój problem. Niestety, ku mojemu zaskoczeniu następnego dnia chcąc wyjechać z garażu przekonałem się, że to nie była jego wina. Znowu zabrakło mi prądu. Powiedzcie, co mam zrobić. Czy przyczyna jest prozaiczna, czy też muszę jechać do elektryka. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem. Proszę o radę. Dzięki i pozdrawiam  Uśmiech

zadek07

  • Gość
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2011, 19:17:22 pm »
nawiew czy wiatraki? Bo to jest roznica, nawiew w sensie ze w srodku w aucie czy wlacza sie wentylaory przy chlodnicy?

frog70

  • Gość
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2011, 20:27:10 pm »
Włącza mi się nawiew w środku

zadek07

  • Gość
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2011, 20:56:53 pm »
No ok ale teraz jaki masz nawiew, masz LCD czy automatyczny climatronic czy pokretla?

frog70

  • Gość
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2011, 11:57:54 am »
Mam ten duży wyświetlacz LCD. Mam też nadzieję, że to nie jest nic poważnego.

zadek07

  • Gość
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2011, 19:40:40 pm »
ok wiec jezlei masz modul LCD to jest tam taki osobny modul pod deska do sterowania nawiewow. Najlepiej jak wyciagniesz LCD i po kablach dojdziesz gdzie on siedzi. 2 kable ida do niego od LCD. Stawiam ze cos jest z nim nie tak, albo cos z wiazka. Sam modul to koszt w granicach 150zl

frog70

  • Gość
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2011, 21:35:51 pm »
Dzięki bardzo za radę, spróbuję jutro i dam znać co i jak. Jeśli nie będę miał czasu (wyjeżdżam w czwartek na wakacje), to napiszę za tydzień. Tymczasem pozdrawiam i życzę udanego i słonecznego wypoczynku :-)

frog70

  • Gość
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2011, 11:55:10 am »
Właśnie wróciłem z wakacji i postaram się sprawdzić ten moduł, o którym pisałeś. Jeśli mogę jeszcze prosić o radę, to napisz mi jak zdemontować ten wyświetlacz, żeby dostać się do tego modułu. Nie chciałbym czegoś zepsuć lub urwać. Pozdrawiam :-)

frog70

  • Gość
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2011, 09:15:22 am »
Szczególne dzięki dla zadka07, który udzielił mi rady, co mogło nie działać w moim samochodzie. Jak się w końcu okazało, przyczyna, która powodowała, że włączał mi się nawiew była bardzo prozaiczna. Kostka pod stacyjką miała spięcie i powodowała moje problemy. Po jej wymianie wszystko wróciło do normy, a ja znowu cieszę się z jazdy moim kotkiem. Pozdrawiam wszystkich :-)

Offline MrArt

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2020, 14:39:16 pm »
Mam podobny problem,nawiew kabiny włącza się po ok 10 min od zamknięcia samochodu i jedzie ciągiem ale wystarczy włożyć kluczyk do stacyjki,przekrecić do zapłonu i się wyłącza.Kostki pod kierownicą sprawdzone,wyglądają ok,wypsikane środkiem do elektrostyków.Co jeszcze ewentualnie sprawdzić....ten moduł za panelem lcd????

Offline MrArt

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2020, 10:17:26 am »
Mam podobny problem,nawiew kabiny włącza się po ok 10 min od zamknięcia samochodu i jedzie ciągiem ale wystarczy włożyć kluczyk do stacyjki,przekrecić do zapłonu i się wyłącza.Kostki pod kierownicą sprawdzone,wyglądają ok,wypsikane środkiem do elektrostyków.Co jeszcze ewentualnie sprawdzić....ten moduł za panelem lcd????

Edit:wczoraj wymontowałem panel LCD i szukałem tego modułu do którego podobno idą 2 kable od panelu.Niestety nic takiego nie znalazłem.......gdzie jeszcze mogę szukać??? :-help

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 10, 2020, 10:55:39 am »
Z lewej strony wentylatora. Taki prostokąt czarny podobny do modułu komfortu.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline MrArt

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: x-type, samoczynnie włącza się nawiew
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2020, 15:04:45 pm »
Ok znalazłem,zdemontowałem  i wyczyściłem.Dodatkowo wymieniłem przekaznik od nawiewu kabiny R20 i narazie spokój.Zobaczymy jak długo.
Pozdro i dzięki :-thank
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2020, 21:05:42 pm wysłana przez MicGin »