Autor Wątek: Wymiana głośników tył  (Przeczytany 38024 razy)

lysyyy

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2014, 09:38:11 am »
Są do kupienia zestawy ściągaczy do tapicerki:




Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2014, 11:41:01 am »
Fotki zrobię jak pójdę do garażu - nie ma sprawy, ale wszedłem tutaj z innego powodu. Nauczony wczorajszą walką z lewym przednim boczkiem zaprosiłem kolegę do pomocy (wczoraj też mi pomagał ten sam, ale nie miał czasu aby pomóc z drugą stroną). Nastrój był bojowy... I wiecie co się stało. Odkręciłem 3 śruby, które oczywiście nie stanowią żadnego problemu, wyjąłem taki plastik czerwony naobrzeżu dolnej krawędzi (w niektórych wersjach sa tam chyba lampki-u mnie tylko czerwone szkiełka) i przez dziurę po tym szkiełku zacząłem już namierzać jak się dobrać do tego kołka najbliższego...i niezbyt mocno odciągnałem boczek. W tym momencie wyskoczyły wszystkie 3 kołki po tej stronie bez żadnych komplikacji (zupełnie inaczej niż w poprzednich drzwiach). Resztę też bez większych problemów wypiąłem. Jak się okazło drzwi musiały byc już wcześniej rozbierane, bo brakowało dwóch z siedmiu kołków.
Kołków oczywiście nie ma nigdzie... Zaraz przeszukam neta, a jak nie znajdę to zadzwonię do serwisu Jaguara.
Aż sam nie mogłem uwierzyć jak gładko poszło nam dzisiaj, a wczoraj była walka z tym taka, że myślałem że połamę solidny wkrętak którym próbowałem podważać kołki aby wyszły z mocowania.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 16, 2014, 20:50:54 pm »
zdjęcie boczka przód
http://ifotos.pl/zobacz/DSC00466J_epnswww.JPG/
nie wiem czy w ten sposób mogę zamieszczać pliki, ale nie mam czasu się bawić
Jeżeli to jest niezgodne z regulaminem to niech ktoś to ogarnie i udostępni na forum z łaski swojej.
zdjęcie drzwi po demontażu boczka drzwiowego
http://ifotos.pl/zobacz/DSC00470J_epnswsq.JPG/
a to jest boczek drzwiowy z innego ujęcia
te różowe to właśnie kołki które trzymają wszystko
http://ifotos.pl/zobacz/DSC00468J_epnswar.JPG/
a to jest rant do którego przylega głośnik średniotonowy czołową stroną - widać tutaj te wycięcia, o których pisałem wcześniej. Część powietrza dociera do naszych uszu, a część rozprasza się na boki pomiędzy boczkiem a przegrodą będącą mniej więcej w połowie grubości drzwi. Co najciekawsze prawdopodobnie te 3 wcięcia są tam tylko i wyłącznie dlatego, że w ten sposób jest mocowana maskownica głośnika. W tych trzech miejscach przechodzą od maskownicy 3 kołki i są one zgrzane do plastiku boczka drzwiowego (nierozbieralne). Szczerze mówiąc to jest śmiechu warte i nie wiem kto jest odpowiedzialny za projemt nagłośnienia w tym aucie - sprzątaczce dali szansę czy jak???
http://ifotos.pl/zobacz/DSC00437J_epnssep.JPG/
Większość elementów jest niestety mocowana w podobny sposób, czyli zgrzewana

2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2014, 16:37:59 pm »
Czy to są właśnie te kołki, o których mowa: http://www.ebay.co.uk/itm/JAGUAR-X-TYPE-DOOR-TRIM-PANEL-CLIPS-X20-WHITE-/230929389743?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35c476d8af Po 7 sztuk na jedne drzwi rozumiem, zamówić jeszcze dla kogoś?  :-V
X-Type 2.0D 2004

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2014, 17:17:55 pm »
Tak to są kołki mocujące boczki drzwi. U mnie było ich 7sztuk w każdych drzwiach, ale w manualu było zaznaczonych tylko 6sztuk. Z tym, że to jest przód!!! Ja tyłu nie rozbierałem więc nie wiem ile tam jest kołków. Ja mam wykończenie z wstawką drewnianą i może to coś zmienia (nie wiem). Poza tym to ja znalazłem w końcu te kołki na allegro (chociaż nikt tego nie miał wystawionego na aukcjach). Zadzwoniłem po prostu do jednego sprzedawcy, który miał wystawiony boczek i w opisie, że posiada dużo innych części do X-sa. Nie pamiętam już, ale chyba zapłaciłem po 10pln/sztuka plus 20pln przesyłka. A może to było 5pln/sztuka plus 20pln przesyłka - naprawdę już teraz nie pamiętam. Jednak na pewno było taniej niż z linka angielskiego i naprawdę stan jak nowe bez żadnych uszkodzeń, pęknięć, wygięć itp.
Podejrzewam, że przed zamawianiem z Anglii lepiej podzwonić trochę i będzie szybciej i taniej.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2014, 18:32:49 pm »
ale to cena za 20 sztuk więc wyjdzie niecałe 2zł za sztukę a nigdy nie wiadomo ile tam uda mi się ich złamać  :P a zamawiam przez kogoś więcej rzeczy więc wysyłki dodatkowo nie liczę  ;)
X-Type 2.0D 2004

Vey

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 10, 2014, 15:09:22 pm »
Czy to są właśnie te kołki, o których mowa: http://www.ebay.co.uk/itm/JAGUAR-X-TYPE-DOOR-TRIM-PANEL-CLIPS-X20-WHITE-/230929389743?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35c476d8af Po 7 sztuk na jedne drzwi rozumiem, zamówić jeszcze dla kogoś?  :-V

Widzę, że problem z kołkami to norma, niestety na ebay'u dostępne są jedynie "męskie" części spinek.
Jeśli ktoś tak jak ja potrzebowałby "damską" cześć mocowaną do blachy drzwi do której wchodzi kołek od tapicerki.
Proszę o kontakt na priv.

Odnośnie wymiany głośników to w drzwiach woofery pasują zarówno standardowe 160mm jak i 165mm.
Natomiast adaptery montażowe możemy kupić plastikowe np. od Pioneera lub co jest chyba dużo lepszą opcją pierścienie dystansowe MDF 165/30 mm .
Jedynie takie pierścienie, jeśli nie są zaimpregnowane fabrycznie, warto byłoby zaimpregnować lakierem jachtowym, bejca ew. biutmiczna masa wygłuszającą/konserwującą do profili zamknietych.

Osobiscie jestem w trakcie wykonywania zabudowy audio w X-type'ie postaram się w miarę postępu prac zamieszczać na forum w osobnym temacie fotostory.

Fiorino

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 06, 2014, 14:34:37 pm »
Tych kołków możecie poszukać w Norauto, tam swojego czasu mieli stojak z zaczepami różnego rodzaju...
Czy mógłbyś pochwalić się efektami?
Czy możecie jeszcze powiedzieć jak grube muszą być te dystanse MDF? 30mm?

Offline Jacek90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 23, 2015, 10:25:21 am »
Czy dystanse głośników do X-Type pasują od XF? Tylko takie są dostępne na Allegro i inny sklepach online. Rozstaw (na zdjęciu) jest podobny, wręcz identyczny. Oryginalnych nie da się odseparować. To ważna część "wymiany głośników", więc pytam tutaj.
My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
2002 X-Type V6 2.1 manual.

Math

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2016, 13:29:02 pm »
Chciałbym zmienić przednie głośniki z zestawu Premium Audio na Focal R-165C, ew. coś od Hertza. Czy te dodatkowe tweetery nie będą przeszkadzać ? Bo w każdych drzwiach są już fabryczne

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2021, 16:47:00 pm »
Ogrzewam kotleta bo jestem właśnie po wymianie wszystkich (6-ciu) głośników. Jak w przednie poszły same niskotonowe i wymienione wysoko to w tylne poszły współosiowe. Początkowo miało być na "bogato" typu FOCAL czy inne drogie głośniki to w końcowym efekcie skończyło się na HERTZ'ach i jestem mega zadowolony. Na przód poszedł  HERTZ CENTO C 165 z HERTZ Dieci DT-24.3 a na tył HERTZ DCX 165.3. Oczywiście plus dystanse MDF bo inaczej się nie da. Pod każdym głośnikiem i dystansem jest kit samochodowy żeby uniknąć drżeń. Czemu tak? Ano dlatego że miałem możliwość sprawdzenie innych głośników powyżej takich pieniędzy i nie było różnicy (no w każdym razie takiej za którą dał bym 2 czy 3k). Na tyle pracują współosiowe z w sumie dwóch powodów, jeden to taki że oryginalnie była soczewka do wysokich a dwa to lepsze wrażenia dla ew. pasażerów a po za tym przy odpowiednim ustawieniu jest lepsze wrażenie "przestrzenności". Bas jest wyraźniejszy i bardziej wyczuwalny. Ogólne wrażenie bardzo dobre w porównaniu z oryginalnymi "papierzakami". Wszystkie połączenia oczywiście lutowane (do złącz głośników), żeby uniknąć ew. niedoskonałości w połączeniach. Co do spinek to oczywiście co druga padła, ale na znanym portalu zrobiłem zapas więc nie miałem kłopotu. Gorzej z żeńskimi bo kilka klękło, ale zostały wklejone na porządną masę/klej i jak do tej pory trzyma bardzo dobrze. Przy okazji też wygłuszania drzwi poszło zabezpieczanie antykorozyjne w profile (drzwi).

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2021, 20:02:15 pm »
Kwestia pieca. Lepsze głośniki muszą mieć zapas prądu, bo nie będą grać tak jak powinny. A fabryczny piec to syf.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2021, 15:43:16 pm »
Kwestia pieca. Lepsze głośniki muszą mieć zapas prądu, bo nie będą grać tak jak powinny. A fabryczny piec to syf.

Miałem nie odpisywać, ale...ja rozumiem wszystko, tylko gdyby jeszcze te szczegóły brzmienia, ta szerokość sceny, detale i szybki, kontrolowany bas były słyszalne to może i byłoby o co walczyć. Osobiście - podkreślam raz jeszcze że osobiście - uważam że wzmacniacz jest wystarczający dla słuchania muzyki i podłej jakości stacji radiowych. Kubatura, odbicia czy lokalizacja słuchacza (lub słuchaczy) a do tego szumy własne samochodu w/g mnie eliminują wciskanie pieców za tysiące. Wymiana przetworników z porządnym ich podłączeniem i wygłuszenie w zupełności wystarczy. Nie mówię tu oczywiście o łomocie basu czy przeraźliwym "pisku" wysokotonówek bo nie o tym ja tu teraz. Melomanów (nie mylić z audiofilami) zapraszam na salony by tam w ciszy i spokoju rozkoszować się wysokiej jakości dźwiękiem i oczywiście nie mówię tu o telefonach czy "empetrójkach".

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 11, 2021, 08:52:44 am »
Każdy ma inne podejście do jakości dźwięku oraz inne wymagania, ja w to nie wnikam.

BTW: Co to za głośniki za 2-3k o których piszesz, że nie było różnicy w porównaniu z Hertzami?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2021, 15:00:40 pm »
Oczywiście że tak. Głośniki "porównawcze" to jedne z wyższych modeli Focal (seria jak dobrze pamiętam K2). Oczywiście szybko dodam że na ori wzmaku więc malkontenci powiedzą że to nie ma sensu...możliwe. W każdym razie to indywidualne preferencje. Mi w zupełności wystarcza to co mam a mógłbym wcisnąć najwyższą półkę a wolę porządniejszą wkładkę do gramofonu...

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2021, 17:53:12 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...