Autor Wątek: Wymiana głośników tył  (Przeczytany 38056 razy)

lexxus

  • Gość
Wymiana głośników tył
« dnia: Lipiec 03, 2011, 14:51:05 pm »
witam!
Jeden z tylnych głośników zaczyna mi szwankować chce je wymienić na inną parę 165mm ale jak je wyciągnąć aby nic nie połamać?? czy trzeba wyciągnąć cały boczek , czy można zdjęć samą maskownicę?

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2011, 23:34:14 pm »
cześć.
ściągnięcie samej zaślepki nie wiele da,nie dostaniesz się do śrub i nie wyciągniesz głosnika. musisz ściągnąć cała tapicerkę.
odkręć wszystkie możliwe śrubki.
potem zacznij od dołu ciągnąc do siebie, najgorzej jest na górze, bo prawdopodobnie połamią się zatrzaski, ale powinieneś takie dostać w motoryzacyjnym, a jak nie to w serwisie.



zdjęcia z www.jaguarforums.com
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 23:44:41 pm wysłana przez strawinski »

lexxus

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2011, 23:47:31 pm »
Serdecznie dziękuję za wskazówki ! !

Exstream

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2012, 23:20:29 pm »
Mam podobny problem z głośnikiem przednim. Wyczytałem z programu serwisowego Jaga, że procedura jest ta sama co z tyłu. Ale może macie jakieś sugestie jakie głośniki założyć? Głównie chodzi mi o dobre dopasowanie i jakość. :-help

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2013, 21:14:59 pm »
Wczoraj podczas powrotu do domu od teściów żona posadziła mnie z tyłu (podobno zalatywałem alkoholem) i zauważyłem, że jeden z tylnych głośników mi nie gra... troszkę się zdziwiłem, że akurat jeden nie gra, a drugi chodzi normalnie... ktoś może wie co spowodowało ten stan rzeczy ? Prawdopodobnie będę musiał rozebrać boczek i sprawdzić co jest grane ale łudzę się, że ktoś zna jakiś złoty środek który spowoduje, że głośnik zagra i nie będę musiał tego boczka rozbierać  :-help :- pojecia
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Damian

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2013, 21:16:03 pm »
sprawdź styki  ;)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2013, 12:19:38 pm »
Prawdopodobnie będę musiał rozebrać boczek i sprawdzić co jest grane ale łudzę się, że ktoś zna jakiś złoty środek który spowoduje, że głośnik zagra i nie będę musiał tego boczka rozbierać  :-help :- pojecia

Spowodować może tchnienie życia jak nie chcesz rozbierać tapicerki. Możesz jeszcze spróbować tak mocno trzasnąć drzwiami (terapia wstrząsowa), że wyleci szyba, a to napewno spowoduje Twoje chęci do rozebrania tapicerki wymiany głośnika i przy okazji rozbitej szyby wymiany jej na funkiel nówka  :-nuts

Jordi

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2013, 18:38:31 pm »
Panowie pozwolicie że się podepnę pod temat.

Chciałbym poprawić audio w moim Iksie poprzez wymianę głośników, ale nie wiem jakich rozmiarów są montowane.

Może wiecie jakie rozmiary posiadają przednie i tylne głośniki?

Bingo

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2013, 21:36:28 pm »
Pierwsze co mnie uderzyło po zakupie tego wozu to marne audio :)
Osobiście zamierzam tam wpakować głośniczki Hertz-a - szerokopasmowe do tyłu i odseparowane z przodu - tak czy inaczej potrzebne będą adaptery .

bobusiek

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2013, 19:46:59 pm »
Doradźcie  :-K koledzy i koleżanki czy zmiana ze zwykłych głośników na takie dedykowane  do X-Type przyniesie poprawę brzmienia fabrycznego audio, czy szkoda zawracać gitarę tym bardziej że koszty są konkretne chcąc zmienić przód i tył ? ??????

http://www.pioneer.pl/pl/products/car_accessories/Jaguar/X-type/03_2001/page.html

Bingo

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2013, 13:57:23 pm »
Licząc na poprawę brzmienia w rozsądnej cenie zmień ori głośniki na Hertz-a np.DSK165.3 do przodu i DCX165 do tyłu. Koszt jakiś 400 PLN no i ok.100PLN za adaptery .Dedykowany Pioneer jest stosunkowo drogi i gra tak sobie.Za podobną kasę można mieć głośniczki Focal-a. PZDR.

bobusiek

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2013, 08:54:24 am »
Dzięki za info.  :-za Bardzo ciekawa propozycja, można też chyba taki sam zestaw dsk165.3 włożyć na tył bo głośniki są takie same tylko będzie większa rzeźba żeby zamontować tweetery w tylnych drzwiach. W zestawach z allegro dają do wyboru z głośnikami dystanse albo maty wygłuszające. :-thank

Bingo

  • Gość
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2013, 10:47:12 am »
No i to już będzie naprawdę doskonałe rozwiązanie! Proponuję jeszcze wygłuszyć drzwi przy okazji matami.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2014, 01:37:40 am »
Podpinam się pod temat, bo sam zabrałem się za montaż głośników w przednich drzwiach.
Szczerze mówiąc to raczej odradzam rozbieranie paneli drzwi. Raczej nie da się tego zrobić aby nie połamać kołków!!! Ja złamałem 2 sztuki. Poza tym w manualu jest to bardzo lakonicznie wytłumaczone, że trzeba rozłączyć 6 kołków, ale jak to zrobić to ani mru, mru. Jest to trudne i trzeba mieć pomocnika, który bedzie przyswiecał i delikatnie odchyla panel. Poza tym u mnie (rocznik 2004) było kołków 7sztuk a nie 6 i oczywiście ten jeden dodatkowy połamałem.
Długo odwlekałem ten moment, ale tak naprawdę popchnęła mnie to tego inna rzecz. Strasznie denerwowało mnie stukanie z tamtej okolicy. Jeszcze nie doszedłem czy to z drzwi, czy może z lusterka, słupka A czy gdzieś jeszcze obok, ale było nie do wytrzymania.
Kolejna rzecz, która okazała się inna niz moje wcześniejsze przypuszczenia, to że pomimo zakupionej maty wygłuszającej nie ma gdzie jej w tych drzwiach zastosować. Kupiłem 20szt 25x50cm!!!
Inna sprawa to nie do końca podoba mi się to co zauważyłem. Nie występuje tam żadna zamknięta komora - tak jak ma to miejsce w kolumnie głośnikowej). Są za to 2 komory - jedna pomiędzy blachą drzwi, a gąbką która jest przyklejona do następnej blaszanej przegrody, a druga pomiędzy tą gąbką, a boczkiem drzwiowym. Co jest najdziwniejsze, że druga z tych komór pracuje już na zewnątrz głośnika (część powietrza wychodzi przez maskownicę, a część trzema otworami na boki i krąży gdzieś pomiędzy boczkiem drzwiowym a plastikiem wewnątrz drzwi!!! Co to ma być???? To jest jakiś chory system, z którym się jeszcze nigdy nie spotkałem. Co najgorsze nie da się tego w prosty sposób przerobić, bo konstrukcja tego wszystkiego to uniemożliwia. Oczywiście nie mam ani zapału, ani funduszy do tego aby robić sobie profesjonalną zabudowę drzwi, bo nawet tego nie przewidywałem. Pozostaje mi poskładać to wszystko jakoś do kupy i modlić się, aby nie grało gorzej niż fabryka (a fabryczne brzmienie to jest BIEDA dla mnie). Dodam jeszcze, że z obsadzeniem tweetera w fabrycznym otworze też jest problem, ponieważ ten który mam Morel Tempo 6 jest większy niż otwór w plastiku tam będącym i z pewnością nie wpłynie to dobrze na dźwięk. Reasumując mój wywód... DOBRZE SIĘ ZASTANÓWCIE PRZED PRÓBĄ UPGRADE AUDIO, BO TO NIE JEST ROBOTA NA KILKA GODZIN TYLKO RACZEJ NA KILKA DNI,, JEZELI MA BYĆ SŁYSZALAN POPRAWA BRZMIENIA
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Wymiana głośników tył
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2014, 08:45:52 am »
Bodi jak możesz zrób fotki drzwi i boczków.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996