Autor Wątek: Problem po odpięciu akumulatora  (Przeczytany 3540 razy)

magic

  • Gość
Problem po odpięciu akumulatora
« dnia: Czerwiec 16, 2011, 15:41:25 pm »
Witam, oddałem auto (X350 XJ8) do lakiernika po tym jak ktoś pięknie przejechał mi zderzakiem po drzwiach na parkingu w markecie  :-zly. Lakiernik zdemontował drzwi i odłączył akumulator. Dzisiaj odebrałem Jagiego wszystko ładnie i pięknie, ale na zegarach mrugają lampki żółta i czerwona, wyświetlacz wyświetla "config B". Poza tym z autem jest wszystko OK chodzi jak chodził wcześniej. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem po odpięciu akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2011, 15:52:35 pm »
to sie zdarza rzadko, ale sie zdarza. computer data overflow.

pierwszy pomoc:

odlacz ponownie aku na godzinke i daj komputerowi sie zresetowac.

drugi pomoc:

podlacz do komputera i skasuj wszystkie bledy (moga tam byc sporo...)

ostatni ratunek:

nowe oprogramowanie komputera albo wymiana modul (B oznacza problem Body, jakies modul
zwariuje)

powodzenia!



magic

  • Gość
Odp: Problem po odpięciu akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2011, 20:28:12 pm »
Dzięki Kogutki! Na Ciebie zawsze można liczyć. Tylko ten ostatni ratunek mnie trochę przeraża...
Mam nadzieję, że nie trzeba będzie się do niego stosować. Pozdrawiam.

magic

  • Gość
Odp: Problem po odpięciu akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2011, 14:58:54 pm »
Podpiąłem go dziś pod laptopa jeden jedyny błąd jaki wykazał to P0441 Evaporative Emission Control System Incorrect Purge Flow, który pojawił mi się już wcześniej przy okazji wie ktoś może co to jest? Błąd skasowałem lampki dalej mrugają i komunikat na wyświetlaczu. Spróbuję go jeszcze zresetować poprzeż odłączenie akumulatora...

magic

  • Gość
Odp: Problem po odpięciu akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2011, 20:19:41 pm »
Ufffff rozłączenie akumulatora pomogło  :-yipee. Jeszcze raz wielkie dzięki dla Kogutkiego  :-R. A jakby ktoś wiedział co oznacza ten błąd, o którym wcześniej pisałem byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam.