Autor Wątek: jakim cudem samochód 3.0 v6 tak mało pali ?  (Przeczytany 5857 razy)

askom

  • Gość
jakim cudem samochód 3.0 v6 tak mało pali ?
« dnia: Czerwiec 18, 2011, 00:52:17 am »
chwilowo uzytkuje jaguara 3.0 v6 2004r  ( wczesniej miałem xj6 3.2 96r - 16l na 100km , xjr 99r -18 l po miescie ) i przyzwyczajony
byłem do duzego spalania a ten ?   jak na 3.0 v6 musze go nazwac pojazdem ekonomicznym !

 rozumiem ze auto jest z aluminium
 rozumiem ze ma zabudowane podwozie do zmniejsza opory
 ale to i tak nadal 3.0 V6 który spalac powienien 12 l po miescie !

 jeżdząc normalnie czyli nie za szybko - nie za wolno po krakowie - po miescie zakorkowanym ! ! ! spalanie mam na poziomie
 9.5 l na 100km  natomiast na trasie  ( drogi krajowe - nie autostrady ) spalanie na poziomie 7.5 l .

 To mniej niz dane katalogowe !  jak to mozliwe sie grzecznie pytam ?
 W pewnym momencie stwierdziłem ze komputer kłamie - ale sprawdzalem na rozne sposoby !
zatankowany po korek - pokonalem po krakowie 104 km i zatankowac sie dalo max 9.7 litra !

Czy moj silnik jest po prostu super udany ? czy wam tez te kotki tak mało piją ?

[img width= height=]http://imprezy.krakow.pl/adam/nowyjag/27.JPG[/img]

booschmen

  • Gość
Odp: jakim cudem samochód 3.0 v6 tak mało pali ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2011, 01:03:03 am »
Ja tez po Krakowie jezdzei zauwazylem poprawe jakosci paliwa na niektorych stacjach:) Chyba zwiekszyli kalorycznosc albo przestali dodawac zamulacza:D A dwa sam mialem sabba 2.5 V6 i fakt w miescie trzeba bylo sie liczyc 12 a nawet 15L/100km ale w trasie do Wiednia spalal mi od 5.9-6.4 i to 6.4 pokazal przy predkosci 245km/h to wlasnie zaleta V6 ze malo pali pomimo pojemnosci ale te 9.5L to faktycznie malo (moze ci sie filtr zapchal) i nie ma mocy albo wypalil katalizator i teraz puszcza go wolno:d taki zarcik na koniec;p

magic

  • Gość
Odp: jakim cudem samochód 3.0 v6 tak mało pali ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2011, 08:42:44 am »
Może się zepsuł ;D. A tak na poważnie trzystapięćdziesiątki mało palą, moja 3.6 w mieście około 12 na trasie spokojnie mieszczę się w 9l, a powoli nie jeżdzę. Nikt mi nie chce wierzyć, że tak mało pali jak na taki duży samochód z dość dużym silnikiem.

booschmen

  • Gość
Odp: jakim cudem samochód 3.0 v6 tak mało pali ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2011, 09:39:55 am »
Ja nie wiem w Polsce jest jakies dziwne przekonanie ze najlepiej kupic cos typu "corsa" i to najlepiej 2 serii bo malo pali, a duze samochody z duzymi silnikami to pozeracze paliwa:( a go... prawda bo jak ktos kupi nawet takiego 1.5 czy 2 tonowca a ma tam te V6, V8 i co najmniej 2.0, 2.5 litra pod maska to w miescie mu mniej spali niz taka konserwa, druga sprawa to bezpieczenstwo (duzy moze wiecej;p) i jak przyjdzie kogos wyprzedzic to sie dodaje gazu i sie jedzie a nie ze my gaz w podloge a tu sie nas samochod pyta "o co kaman"no i ceny ludzie boja sie duzych pozadnych samochodow ale to lepiej dla nas bo nie musimy za nie przeplacac. Oglnie ja tam wole duzy samochodzik a ze spalania tez bym sie cieszyl jesli by mi tyle palilo a wiesz kotek zawsze sie moze obrazic i zacznie palic, wiec poszukaj kolego szybki odpukaj w niemalowane i ciesz sie ekonomia;p

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: jakim cudem samochód 3.0 v6 tak mało pali ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2011, 10:56:21 am »
... A dwa sam mialem sabba 2.5 V6 i fakt w miescie trzeba bylo sie liczyc 12 a nawet 15L/100km ale w trasie do Wiednia spalal mi od 5.9-6.4 i to 6.4 pokazal przy predkosci 245km/h ...

Jakie jest spalanie katalogowe np. w trasie, takiego Saaba? Czy to było V6 turbo?
S-type 4.2
Marek 693 440 715

booschmen

  • Gość
Odp: jakim cudem samochód 3.0 v6 tak mało pali ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2011, 14:35:47 pm »
W katalog nigdy nie patrzylem a co do turba to 2.5 V6 miala cos takiego jak "softturbo" czyli turbina ktora dzialala na niskich obrotach pozniej sie wylaczala ale szczerze mowiac nigdy jej nie znalazlem przy kolektorach jej nie bylo wiec podejrzewam iz w rzeczywistosci tez tego nie bylo, natomiast co do mocy to nie mozna narzekac moment na tyle dobry ze jadac na 5 biegu ktos cie spowolnil do 30-40km/h dodales gazu i auto jechalo dalej bez zednych szarpniec. Co prawda nie zbieral sie tak jakbys wrzucil 3 ale jechal bez przeciarzania silnika. Zaleta silnika V.

askom

  • Gość
Odp: jakim cudem samochód 3.0 v6 tak mało pali ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2011, 16:02:34 pm »
Od wczoraj Panowie tak dla rozrywki jezdzilem po krakowie z lekką nogą. Delikatnie i ekonomicznie - dostojnie jak i moze ja kotka wypada  i jaja są jakies -  8.8 l na 100 km po miescie  . 

Od jutra  bedę jezdzil agresywnie -  ciekawe czy uda mi sie osiągnac 12 l na 100 km :))) i przy okazji nie dostac mandatu.
 
 W odniesieniu do Pana ktory sugerowal ze auto mam " przytkanie " = NIC TAKIEGO ! :)
 Ma fuul power  - nawet bylem nim na hamowni i jak na swoje lata ma minimalną utrate mocy do jest normalne przy tym przebiegu  ( 172.000km ) .

 MIŁEGO WEEKENDU  - pozdrawiam

Offline Kokos25

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Marzenia Spełnione
Odp: jakim cudem samochód 3.0 v6 tak mało pali ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2016, 19:05:18 pm »
Kurde czytam posty... Bo to powiem ze skoro macie w trybie mieszanym 9 litrow czy 10 to mniej niz moje wcześniejsze auto :p po miescie nie jezdze :p