Autor Wątek: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?  (Przeczytany 17742 razy)

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 13, 2011, 20:44:41 pm »
Ale jak zdejmuję kierownicę to widok taśmy jest taki jak na Twoim zdjęciu po prawej stronie. Czyli nie widzę "dupy" tej taśmy, tylko front - tę jakby tarczętórą mogę sobie kręcić i poczytać napisy na niej. Więc napisz łopatologicznie i precyzyjnie jak mam wyjąć tę taśmę? Przecież ja tych zastrzasków nie widzę, bo widzę tarczę - front. Napisz ruch po ruchu, precyzyjnie i łopatologicznie jak ją wyjąć będąc na kroku, na którym poległem.

zadek07

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 14, 2011, 07:40:09 am »
Po bokach sa te zatrzaski jeden z lewej drugi z prawej stromy. Nie wiem czy nie trzeba wyciagnac manetek od kierunkowskazow i wycieraczek. One tez siedza na zatrzasku.

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 14, 2011, 12:31:03 pm »
Wiesz, ja nie jestem mechanikiem, podejrzewam że wielu kolegów też nie jest, dlatego tak cenna byłaby precyzyjna informacja / instrukcja co należy zrobić, wy wymontować tę taśmę. Bo po wyjęciu poduchy i odkręceniu kierownicy to widać taśmę, ale nie widać jak można by ją bylo wyjąć. Zatrzaski, które zaznaczyłeś na czerwono są dla nas nie widoczne, bo siedzą głęboko, więc tego nie odepnę. Ja widzę jedynie tarczę, którą mogę sobie kręcić. Brakuje jasnych i precyzyjnych informacji jak wyjąć tę taśmę, coś a la informacje, które podałeś jak wyjąć poduchę, jak odkręcić kierownicę. Można się nawet obejść bez fotek, o ile jest jasno powiedziane, co jak i kiedy zrobić wy to wyjąć.

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 26, 2011, 16:25:31 pm »
Czy ktoś w ostatnim czasie samodzielnie i osobiście wyjmował taśmę w kierownicy sprzed 2004 roku? Wyjęcie poduchy i wyjęcie kierownicy jest proste, ale problematyczne jest wyjęcie taśmy. Czy ktoś jest w stanie napisać dokładnie i precyzyjnie jak to zrobić? W przystępny sposób dla laików?

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 13, 2011, 14:27:45 pm »
Widzę, że nikt...

A czy ktoś ma może do sprzedania taśmę?

Moja taśma w kierownicy piszczy, chętnie ją wymienię, ale w warsztacie, bo po wykonania większej części zadania pt. "wyjęcie taśmy" napotykam trudności nie do przejścia.

zadek07

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 13, 2011, 21:04:23 pm »
Robiłem ostatnio porządki w garażu i znalazłem taśmę zaznaczyłem gdzie są te zatrzaski.

zadek07

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 13, 2011, 21:06:06 pm »
A na ostatnim zdjęciu jest wlasnie ten plastik gdzie przechodzi kolumna kierownicza do komory silnika. Dzisiaj patrzyłem i bardzo dobrze widac to miejsce za pedałami. Trzeba posikac w miejscach zaznaczonych na czerowno

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:33:01 pm »
Te zatrzaski, które pokazujesz i zaznaczasz na czerwono siedzą dosyć głęboko w kolumnie, mocno siedzą i nie ma jak ich wypiąć. Nie ma też za co złapać by wyciągnąć (wyrwać?) tę taśmę z kolumny, jak bym złapał za tę "tarczę" kręcącą się w kółko to pewnie bym ją urwał. Więc dobrze mieć świadomość tych zatrzasków, które siedzą głęboko w kolumnie i ich nie widać, ale pytanie jest jak to wyjąć?

Czy Twoja taśma jest na sprzedaż? Jeśli tak to napisz mi na privie ile byś za nią chciał i czy ona nie piszczy?

zadek07

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 14, 2011, 18:20:31 pm »
No bo trzeba sciaganac obudowe z gory i z dolu te plastikowe. Trzyma sie ona jak dobrze pamietam na 3 srubkach z dolu. I nie wiem czy czasem nie trzeba wyciagnac dzwigni od wycieraczek i kierunkowskazow, ktore tez siedza na zatrzaskach :)  Chetnie bym ci sprzedal moja tasme, ale jestem niemal na 99% przekonany, ze to nie skrzypi ci ta tasma, tylko skrzypi kolumna w miejscu przechodzenia do grodzi silnika. Jestem niemalze pewny, a potem bedzie do mnie pretensje ze moja tasma tez skrzypi.  :- pojecia

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 16, 2011, 11:44:49 am »
Gdyby było tak jak piszesz, czyli że to jednak nie taśma a to opisywane przez Ciebie miejsce, to przecież przestałoby już mi piszczeć bo sam widziałeś na zdjęciach ile tam nawaliłem tego białego smaru w sprayu. Napsikałem i nic to nie dało. Nie widzę żadnej poprawy. Więc skąd u Ciebie pewność, że to właśnie to piszczy?

zadek07

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 17, 2011, 16:11:55 pm »
Dzisiaj sciagalem tasme, lecz nie w swoim aucie i nie mialem aparatu. Ale to jest przeciez banalnie proste, nie wiem jak mogles miec problem z tymi zaczepami. Odkrecasz poduszke i kiere. Sciagasz ten plastik wokol kolumny, trzyma sie na 3 srubkach torx20 od dolu, gorna czesc jest tylko wcisnieta. I normalnie widac te zaczepy, podwazasz srubokretem i juz.

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 19, 2011, 14:55:16 pm »
Zrobię więc test na dniach - spróbuję wyjąć taśmę i założyć kierę bez niej. Zobaczę, czy będzie piszczało, czy nie. Jeśli nadal będzie piszczeć to będę musiał ponownie popsikać w tamto miejsce. Jeśli przestanie piszczeć to znaczy, że to taśma i wtedy może kupiłbym ją od Ciebie?

Jeśli jest na sprzedaż i dobrze działa i nie piszczy to napisz mi na priva za ile byś mi ją sprzedał.

Offline thepowerofdreams

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 17, 2019, 10:44:53 am »
no i w koncu co piszczy? tasma czy mocowanie przy grodzi?  :-boks

Offline Bsat

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 08, 2020, 19:27:47 pm »
Odkopuję temat, dla dobra potomnych. Też miałem problem z piszczeniem przy ruchach kierownicą. Testowałem: płyn Prestone, dodatek Liquid Miły do ATF, dodatek Pro-tec do wspomagania. Dalej piszczało. Zamówiłem dodatek Jaguara i zaaplikowałem go zgodnie z biuletynem. Po 1000 km nie piszczało tylko skrzypiało jak stary tapczan szczególnie jak się płyn trochę nagrzał. Doznałem olśnienia. W sklepie za niecałe 13zł na półce stał Moto Doktor od K2. Wyssałem 60ml płynu, dodałem doktora. 2 razy ciszej się zrobiło. Wyssałem kolejne 60ml ze zbiorniczka i znów dodałem doktora. Pokręciłem dookoła komina ze 20km i nastała cisza :D Było to jakiś tydzień temu, póki co przekładnia nawet nie skrzypnie. Więc z mojej strony - dodatek Jaguara = strata pieniędzy, lejcie Moto doktora od K2 bo najtańszy ;D Zalałem też setkę w most - o efektach poinformuję w przyszłości.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 10, 2020, 10:21:24 am »
Ja tam lajkonik jestem, ale czy dodatek do olei silnikowych można dodawać do bądź co bądź przekładniowych?  :-boks Jeśli jestem w będzie to wyprowadźcie mnie z niego  :-thank

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...