Autor Wątek: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?  (Przeczytany 17722 razy)

pawelslowiakowski

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2011, 23:07:12 pm »
mam to samo - czyli chyba typowe.


Czy ktoś wie co to jest ?

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2011, 14:28:14 pm »
Ja się za to jeszcze nie zabierałem więc na razie znoszę te odgłosy. Tych odglosów nie ma tylko na początku, jak np. auto stoi całą noc, to jak zaczynam jazdę to przez pierwsze minuty tego nie ma, ale później już się zaczyna. Trochę szkoda kaski bo to 400 zł na taśmę/wiązkę, która do nabycia jest tylko w serwisie JAGa. Kupowanie używki może nie mieć sensu bo używkę to przecież mam u siebie:)

zadek07

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2011, 17:16:44 pm »
To jest guma w scianie grodzowiej. Mialem to samo rok temu jak zimny nie piszczalo jak sie troche zagrzal silnik, widocznie ta guma sie robila sie mieksza i zaczynala piszczec. Posiaklem to od srodka bialbym smarem i od roku czasu mam spokoj.

pawelslowiakowski

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2011, 22:04:18 pm »
Dzięki!

BTW. lewej lampy się nie da ustawić (za nisko świeci) prawa jakoś tak rozprasza dziwnie światło.

Czy z lampami to do Ciebie ?

PS

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 28, 2011, 09:37:00 am »
To jest guma w scianie grodzowiej. Mialem to samo rok temu jak zimny nie piszczalo jak sie troche zagrzal silnik, widocznie ta guma sie robila sie mieksza i zaczynala piszczec. Posiaklem to od srodka bialbym smarem i od roku czasu mam spokoj.

Czy mógłbyś podać tutaj przepis na naprawienie tego? Łopatologicznie - dla laików takich jak np. ja. Czym psikasz, gdzie to można nabyć, czy to jest spray jakiś, itd - oraz - gdzie psikać, żeby psikać celnie, we właściwe miejsce. Szczegółowy przepis przydałby się pewnie wielu z nas bo to częsta przypadłość naszych Kotów. Dzięki.

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 28, 2011, 09:39:22 am »
Dzięki!

BTW. lewej lampy się nie da ustawić (za nisko świeci) prawa jakoś tak rozprasza dziwnie światło.

Czy z lampami to do Ciebie ?

PS

Proszę nie odebrać mnie źle, to z troski i w ramach dobrej rady. Z przodu są reflektory, a z tyłu są lampy. Więc ani nie mówimy przednie reflektory (bo te są tylko z przodu) a już tym bardziej przednie lampy. Dziękuję za uwagę:)

zadek07

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 28, 2011, 16:26:04 pm »
To jest bialy smar jak pisalem da sie go kupic w kazdym sklepie motoryzacyjnym jest w sprayu. Z tego co pamietam to wsadzilem rurke z tego sprayu do srodka tzn miedzy kolumne a gume i nasikalem dosc sporo do srodka, po krotkim czasie sie to rozprowadzialo i spokoj

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 28, 2011, 16:38:54 pm »
Między kolumnę a gumę... i nic nie trzeba było odkręcać, zdejmować, itp, itd? Nie siedzę teraz w aucie i nie kojarzę o jaką gumę może chodzić i w którym miejscu dokładnie psikałeś. Bo tam można psikać w różne miejsca, np. do środka do poduszki:) Pewnie nie masz jakiś fotek?

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2011, 16:45:52 pm »
Nie nie mam to samo, ewidentnie dzwiek wydobywa sie pomiedzy kolumna a guma na wyjsciu do komory, sikalem juz wszystkim co mialem ale to nie zdaje egzaminu. Musle ze wstrzykac strzykawka jakis smar moze to cos da.  To tak slychac jakby bylo spod poduchy (tak sie niesie dzwiek) ale jak sie schylisz i pokrecisz to uslyszysz ze to z dolu

To już rok jest dobrze? Bo tu 4 miesiące temu pisałeś, że tematu jeszcze nie udało się opanować. Jeśli faktycznie ten biały smar w sprayu działa to byłaby to super wiadomość i niejeden by pewnie tym napsikał:)

zadek07

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 28, 2011, 19:32:59 pm »
Kurde juz sam nie pamietam kiedy, w kazdym badz razie dawno to bylo. Ale temat zostal opanowany i juz mnie zadne niepokojace dzwieki nie niepokoja. W kazdym badz razie sprobowac nie zaszkodzi, jak sie nie uda to sobie chociaz zawiasy posmarujesz  :-V

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 29, 2011, 14:20:09 pm »
Załączyłem 2 fotki z czerwonymi strzałkami. Czy psikałeś w zaznaczone miejśce nr 1 czy nr 2? A może pod poduchę (też zaznaczone strzałką)? Proszę Cię opisz dokładniej miejsce gdzie psikałeś, bo nie każdy musi wiedzieć i rozumieć dobrze "między gumą a ścianą grodziową". Z góry dzięki.

Ja na razie kupiłem biały smar w sprayu i psikałem w miejsce nr 1 i 2, ale bez rezultatów.

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 29, 2011, 14:21:19 pm »
A może psikałeś też w to miejsce (dziura w podłodze)?

Szkoda, że ten spray zostawia taką białą warstwę - trzeba uważać:)

zadek07

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 29, 2011, 18:25:19 pm »
Kierownice i poduszke zostaw w spokoju, to wlasnie trzeba sikac tam gdzie fotka nr 3. Jak jest ten krzyzak od kolumny kieornwiczej ktorego calego zasikales, to jeszcze troche nizej wchodzi on w gume miedzy sciana grodzowia i to wlasnie tam trzeba popiskac

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 30, 2011, 11:42:21 am »
Ano widzisz:) teraz wiem(y) by zostawić kierownicę w spokoju i sikać bliżej krzyżaka - faktycznie jest już cały biały. Jak na razie nie pomogło... Nie za bardzo wiem jak można tam nasikać niżej bo tam nie ma miejsca, jest szczelnie i nie widać za bardzo gdzie by tu pryskać. A najgorzej, że ten biały nalot wszystko przykrył i to dodatkowo wszystko zasłania. Stosuję więc "nalot dywanowy".

Sam jestem ciekaw, czy to coś pomoże, na razie bez rezultatu.

ktr

  • Gość
Odp: piszczenie w kolumnie kierowniczej: czy to wiązka stykowa?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 30, 2011, 17:08:48 pm »
Kierownice i poduszke zostaw w spokoju, to wlasnie trzeba sikac tam gdzie fotka nr 3. Jak jest ten krzyzak od kolumny kieornwiczej ktorego calego zasikales, to jeszcze troche nizej wchodzi on w gume miedzy sciana grodzowia i to wlasnie tam trzeba popiskac

Nie za bardzo wiem, o jaką gumę chodzi. W jaką gumę on wchodzi? Czy chodzi Ci o psikanie wewnątrz kabiny, czy może jak auto jest na kanale i wtedy od spodu??? Ten zapaćkany na biało krzyżak styka się z czymś twardym, macałem palcem i to nie jest miękkie ani gumowe. Znika później wchodząc w dół, ale nie wydaje mi się, by on wchodził w jakąś gumę, ani w nic miękkiego. Psikam więc na ten krzyżak i dookoła niego, bo nie bardzo wiem gdzie niby jeszcze miałbym psikać. Na razie piszczy jak piszczało.