Autor Wątek: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.  (Przeczytany 8683 razy)

gesiog1

  • Gość
wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« dnia: Październik 14, 2008, 19:32:38 pm »
witam wszystkich,chce wymienic wspomniany powyzej plyn.jaki rodzaj i ile wlac ????czy to dexron III???? babajaga x308 2001.pozdro.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2008, 19:46:20 pm »
uzywa sie atf albo dexron tak, ale po co chcesz to wymienic? w servo raczej sie tego nie
wymienia o ile nie masz niesczelnosci. w service manual jest tylko dolewanie ....
przepraszam uzupelnienie hehe.

gesiog1

  • Gość
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2008, 12:03:57 pm »
Dzięki,może wiesz jaki olej szedł fabrycznie???Może masz rację że nie trzeba wymieniać chociaż boję się kilkuletnich płynów eksploatacyjnych. Żeby nie było tak jak ze skrzyniami biegów wymienić nie zaszkodzi a masz pewność.

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2008, 09:27:25 am »
..oczywiście serwis zaleca tylko dolewanie, podobnie jak w levelingu x XJ40 , ...... a potem servis zaleca wymianę pompy wspomagania, maglownicę czy w XJ40 -amortyzatorów, pompy wspomagania , elektrozaworów...
Stosowane oleje są mineralne i ich czas życia jest ograniczony, ja w swoich autach wymieniam olej w skrzynii i wspomaganiu co 30 000 km. KOszt jest niewielki , a mam święty spokój.







XJ40, XJSC , XJR

rcala xj40

  • Gość
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2008, 18:42:58 pm »
_radzio1 pisze " Niema czegos takiego jak olej ktorego sie nie zmnienia     :-nuts "...
Napisz mi prosze w takim razie jak mam wymienic olej sktzyni beigow w fordzie  ;D
Ford nie przewiduje wymiany oleju w automacie gdyz miska oleju jest jednolicie ze spawana bez wylewki, nakretki i kurka i itp........mam znajomego ktory pracuje w ASO i z pelna odpowiedzialnoscia odpisuje Tobie
_radzio1 ze istnieje cos takiego jak olej ktorego sie nie zmienia  ;D

Pozdrawiam

Luqasek

  • Gość
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2008, 21:11:44 pm »
No owszem istnieje... tylko nie ma cudów, z biegiem czasu olej ten zmieni swoje właściwości (czyt. pogorszą się jego parametry reologiczne itp.), a skrzynia padnie, na co tylko czeka producent, aby klient znów odwiedził salon i kupił kolejne "bezobsługowe" auto  :P dlatego, owszem, nie zmienia się takiego oleju, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że nie jest to dla nas użytkowników dobre rozwiązania, takie jest moje zdanie

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2008, 21:51:15 pm »
_Napisz mi prosze w takim razie jak mam wymienic olej sktzyni beigow w fordzie  ;D

wlasnie o tym niedawno czytalem cos i o ile pamietam to w fordzie maja pompe do
odssanie olej bo jednak to sie wymienia, tylko aby utrudnic "malym warszatom" albo
"domowym robotnikom" wlasnie nie ma korek.

jednak serio - nigdy nie slyszalem ze ktos wymienia olej w servo. ale argumentacja
ze jednak trzeba rozumiem. napisz prosze radzio jak sie to wymienia tego bo chyba
trzeba wymieniac w calosci a nie tylko to co jest w zbiorniczku. jak sie odpompuje to
co jest w systemie ??

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2008, 09:21:29 am »
odkręcić węża dolnego(wspomaganie układu kierowniczego  z maglownicy) z prawej strony chłodnicy  a potem  jak prawie wszystko wyleci dokręcić i  dolać olej Dexron 2 lub 3 nie gra roli to tylko wspomaganie (tylko nie wlewać innego płynu )

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2008, 13:58:27 pm »
 :-super dzieki jerry, to juz niedlugo zmieniam po raz 1y olej w servo  :-tylko

gesiog1

  • Gość
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2008, 21:29:07 pm »
czesc jarek,jak spuscic juz wiemy,ale jak odpowietrzyc????-czy wystarczy na uruchomionym silniku pokrecic kierownica kilkakrotnie i sie odpowietrzy samoczynnie,widzialem cos takiego w lexusie.czy jest jakas inna procedura???pozdrawiam!!!

szef

  • Gość
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 18, 2008, 12:44:12 pm »
Witam to i ja sie podłącze do tematu czy w xj40 tak samo sie wymienia olej we wspomaganiu jak napisal tutaj Jarek i ile olej wchodzi do calego ukladu ??

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 18, 2008, 18:40:35 pm »
Wymieniasz tak samo, w zależności od modelu XJ40 wchodzi od 2,1 l do 2,4 l DextronII.
Jak nigdy nie zmieniałeś, alebo bardzo dawno, zrów wymianę dwukrotnie.
Po pierwszej wymianie zrób 2000 km, olej przez ten czas zachowuje właściwości czyszcząco-myjace. Po 2000 km zrób ponownie wymianę.
XJ40, XJSC , XJR

Sebastian

  • Gość
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2009, 09:59:33 am »
  Czy wymieniał ktoś olej do wspomagania w X300 ?
Mam zamiar wymienić i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat pojemności tego układu  :-[   :-help
  Z góry dzięki za podpowiedzi.  :-K

Sebastian

  • Gość
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 09, 2009, 13:26:23 pm »
   Tak zrobię, dzięki  :-thank
Wzmianka dotyczy XJ40, ale pewnie te układy nie różnią się znacznie. Łamałem się czy wystarczy 2L, ale masz rację, nie zaszkodzi mieć w zapasie na uzupełnienia.   :-thank    :-super

Sebastian

  • Gość
Odp: wymiana plynu wspomagania kolumny kierow.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:23:22 pm »
   No i wymieniony  :-V
Założyłem kilka nowych opasek, przedmuchałem układ sprężonym powietrzem, pokręciłem kierownicą, nawet pokręciłem chwilę silnikiem bez odpalania, żeby pompa wyrzuciła z siebie olej i co ?  Wypłynął 1 litr i wlałem też tyle z odpowietrzeniem.    ;)   
   Wymieniłem płyn, ale nadal mam problem ze wspomaganiem. Nie działa przy niskich obrotach (poniżej 1000obr/min.). Co może być przyczyną ?    :-help