Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

problem z hamulcami - czy elektr. pompka działa przy każdym naciśnięciu pedału?

(1/4) > >>

e_gregor:
Hej

Mam problem z hamulcami. Sovereign 4.0 '92. Hample mam jakieś przysłabawe. Przednie opony szybko piszczą przy niezadowalającej skuteczności spowalniania. Sugerowałoby to mniejszą siłę hamowania z tyłu. Przy hamowaniu zapalają się kontrolki ABS i hamulców - po odpuszczeniu obie gasną.

Obstawiam dwie rzeczy: akumulator ciśnienia lub uszkodzony zawór we wspomaganiu który nie dawkuje właściwie ciśnienia do tylnej sekcji.

Pytanko - czy przy każdym naduszeniu hamulca załącza się Wam pompka od układu wspomagania hamulców? U mnie tak, co sugerowałoby niesprawny akumulator ciśnienia

... z drugiej strony przy odpowietrzaniu płyn z tylnych zacisków tylko się sączy przy naduszonym pedale. Pompka załącza się tylko co jakiś czas jeśli pedał jest wduszony a odpowietrznik poluzowany. To by sugerowało zawór w układzie wspomagania.

Dzięki i pozdrawiam
Grzesiek

kogutki:
Hej, czy pedal hamulec zachowuje sie normalnie czy zrobil sie "twardy" ?

e_gregor:
Trudno mi powiedzieć. Auto kupiłem z tą usterką. Do pewnego momentu idzie bardzo lekko a dalej stawia duży opór.

B E N 8 5:
ale pompa nie jest elektryczna, tylko hydrauliczna  :-W

e_gregor:
Możesz rozwinąć? Dla mnie elektryczna bo do pompowania używa energii mechanicznej dostarczonej przez silniczek elektryczny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej