Autor Wątek: Zablokowana zmieniarka w XJ8 X350  (Przeczytany 3887 razy)

tomda

  • Gość
Zablokowana zmieniarka w XJ8 X350
« dnia: Kwiecień 24, 2011, 18:34:31 pm »
W  XJ 350 zablokowała się zmieniarka płyt CD (montowana w bagażniku, 6CD Alpinie). Nie mogę wysunąć wkładu/magazynka z płytami a na wyświetlaczu wyskakuje ERROR CDC. Wcześniej kilkakrotnie zdarzało się że zmieniarka nie widziała płyt CD – pomimo ich obecności – wystarczyło tyko wysunąć magazynek i ponownie wszystko działało. Mam odczucie, że do blokady magazynka (error cdc) doszło na wybojach. Czy to ostateczny koniec zmieniarki? A może jest jakiś sposób na naprawę/ wysunięcie magazynka?

jaguar-warrior

  • Gość
Odp: Zablokowana zmieniarka w XJ8 X350
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2011, 19:07:54 pm »
Spróbuj odłączyć zasilanie aby zresetować urządzenie.

tomda

  • Gość
Odp: Zablokowana zmieniarka w XJ8 X350
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2011, 20:18:39 pm »
Zostało to już przećwiczone. Zasilanie zostało odłączone na ok 20minut i poza koniecznością wklepania kodu radia - nie pomogło zmieniarce. Magazynka nie mozna wyjąć.  :-tylko

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Zablokowana zmieniarka w XJ8 X350
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2011, 21:12:01 pm »
Wyjmij zmieniarke cala, zdejmij obudowe i powinienes byc w stanie wtedy wyjac kasete cala. Potem naoliw czesci i powinno grac;)
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

tomda

  • Gość
Odp: Zablokowana zmieniarka w XJ8 X350
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2011, 10:01:16 am »
Magazynek odzyskany (ze zmieniarki). W trakcie fazy wysuwania magazynka (po naciśnięciu eject) dość zdecydowanie popukałem w przednią ściankę magazynka i został wysunięty. Teraz działa wszystko OK. Aż do następnego zacięcia. Zastanawiam się nad: wymiana magazynka na nowy lub nad wyciagnieciem zmieniarki i próbą przesmarowania czegoś w środku. Lecz zapewne poczekam do następnego zacięcia magazynka w zmieniarce.  :-super

Maru$

  • Gość
Odp: Zablokowana zmieniarka w XJ8 X350
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2011, 22:05:25 pm »
Odradzam zwlekanie z smarowaniem. Tym razem ci się udało ale może być problem jak zatnie się na dobre w wolnej chwili na spokojnie rozkręć i nasmaruj zmieniarkę. Taki zabieg winien zająć 30 min  :-super