Autor Wątek: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel  (Przeczytany 6016 razy)

macgraf

  • Gość
Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« dnia: Marzec 13, 2011, 16:13:49 pm »
Witam
Potrzebuję pomocy ponieważ nie działa dogrzewacz silnika poniżej 5 stopni powinien się załączyć.Może ktoś miał podobny problem proszę o jakąś informację  będę bardzo wdzięczny za każdą poradę. :(

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2011, 16:52:14 pm »
Witaj serdecznie na JaguarForumPoland.

Podaj prosze rocznik autko. "Dogrzewacz" wiec Aux Heater posiada bezpiecznik (20A, Bezpiecznik Nr. F3 pod maska).
W obecnych temperaturach raczej sie nie wlacza, a jezeli miales niskiego stanu paliwa to moze sie wylaczyc i
wymaga resetu. Takze wlacza sie wylacznie wtedy, kiedy klima jest ustawiony na "auto".

macgraf

  • Gość
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2011, 18:50:08 pm »
Witam,
Wielkie dzięki za odpowiedź rocznik jest 2004,a dogrzewacz nie włączał się nawet przy dużych mrozach może rzeczywiście coś w tych ustawieniach, ponieważ ogrzewanie mam  ustawione na  auto, przycisk A/C nie jest wtedy podświetlony na wyświetlaczu
dotykowym,może proszę jeszcze o jakąś poradę jak najlepiej mieć to ustawione, bo samochód mam od miesiąca i nie bardzo wiem jak te funkcje ustawić żeby najlepiej działo ogrzewanie, a jak żeby dobrze działała klimatyzacja jak już będzie gorąco.
Z góry dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam.

Filo

  • Gość
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2011, 14:00:35 pm »
W moim dieslu dogrzewacz działa zupełnie niezależnie od tego czy klima jest ustawiona na auto czy wyłączona. Raczej zależy to od temperatury niż klimy.

macgraf

  • Gość
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2011, 20:05:53 pm »
W takim razie pozostaje wykonanie resetu, ponieważ bezpiecznik sprawdziłem i jest ok.
Jednak nie wiem jak to zrobić może ktoś wie bardzo proszę o poradę.

blackyR

  • Gość
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2011, 20:29:18 pm »
cześć 

Skąd wiesz że nie działa może masz przepalona żaróweczkę od podświetlenia dogrzewacza?

Klima niema nic  z tym wspólnego

po 2004 roku Jagi są strasznie napchane elektroniką proponuję dobrego elektromechanika fakt ich jak na palcach jednej reki można policzyć

macgraf

  • Gość
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2011, 22:39:58 pm »
Do  blackyR
Witam,
Wiem że nie działa bo z tłumika dogrzewacza nie wydobywają się spaliny ani ciepło,  po za tym  nie słychać żeby pracował, a auto zaczyna grzać dopiero po około 10min,to trochę długo prawda?
Jeśli mógłbyś dokładniej o co chodzi z tą żaróweczką od podświetlania dogrzewacza bo u mnie nic takiego nie widzę.




swanyadi

  • Gość
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2011, 22:24:05 pm »
Ja z innej beczki . Mam swojego kota 4 rok (w dizelku  2004r)I tak sobie czytam o jakim dogrzewaczu mowa??? Gdzie się pali czy powinna palić kontrolka.?? I gdzie i jakie i skad te spaliny powinny się wydobywać .?A ha i gdzie chłopaki znajduje się tłumnik dogrzewacza.Grzebie sie już z moim kotem 4 rok a o tym pierwszyraz słyszę. Dzięki z góry za odp
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2011, 22:29:16 pm wysłana przez swanyadi »

BOGDA

  • Gość
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2011, 13:06:35 pm »
Mój s-type 3,0 benzyna - bardzo kiepsko grzeje zimą klima latem działa bez zarzutu . był u mechanika i otrzymałam odpowiedz że te auta nie są przystosowane na nasze warunki klimatyczne i to że kiepsko grzeje  nie bierze się z przyczyne że cos jest zepsute ...po prostu takie są fabrycznie . W drugim warsztacie otrzymałam odpowiedz że zwiazane jest to z tym iż auto posiada instaalacje gazową . Ile w tym prawdy to nie wiem ale jazda zimą na krótkich odcinkach nie jest przyjemna

sugranes

  • Gość
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2011, 12:34:35 pm »
Witam. Dawno tu nie zaglądałem, stąd mój spóźniory refleks. Tej zimy walczyłem z podgrzewaczem w swoim 2,7  AD 2006. Dla całkiem niezorientowanych- wylot rurki wydechowej jest przed przednim lewym kołem. Można sobie, he,he,pomacać.
Dwukrotnie musiałem korzystać z serwisu webasto w Kożuchowie, bo się zawiesił- po podpięciu komputera i wykasowaniu błędów wszystko działa jak należy- prawdopodobnie mam więc spokój (przynajmniej do jesieni ;)
Ustrojstwo nazywa się Thermotop V i nie ma żadnej możliwości resetu metodą gospodarczą- trzeba komputera. Wg serwismana jest to urządzonko wrażliwe i wiele sytuacji może spowodować błąd komputera wewnętrzego, który zawiesza dogrzewacz.
Nie wiem co was jeszcze interesuje. Pytajcie. ;D

BOGDA

  • Gość
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:20:54 am »
wiesz moje ogrzewanie zaczyna wariować  -robi sie ciepło ale ja się nie poddaje i je testuję :) - mam jaguara od niedawna wiec -ucze się ... zauważyłam że nieraz wieje tylko zimnym powietrzem mimo że na tablicy ustawiam +29 jade z 3km i nic-zimne.... gaszę silnik odczekam 3-4min odpalam i wiele gorące powietrze ....co to jest ?

tasaczek

  • Gość
Odp: Dogrzewacz nie odpala jaguar 2.7 Diesel
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2014, 21:37:43 pm »
Czy ktoś z Was drodzy klubowicze orientuje się, czy w celu podpięcia się do podgrzewacza by zresetować go i wykasować błędy, wymagany jest demontaż przedniego zderzaka?