Autor Wątek: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji  (Przeczytany 18836 razy)

p2

  • Gość
skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« dnia: Luty 24, 2011, 22:09:04 pm »
witam macie moze jakies sprawdzone srodki do tapicerki zeby jeszcze przez wiele wiele lat byla ok  w autku mam kremowa moze poradzicie czym ja konserwowac pozdrawiam

nz2007

  • Gość
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2011, 22:18:30 pm »
Ja używam mleczko Carplana o zapachu świeżej skóry, wydaje mi się że ładnie nawilża i zostawia taki fajny efekt półmat.
Nie mam porównania z innymi środkami bo Carplana kupuje ze względu na ten zapach.

robek1965

  • Gość

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2011, 22:33:56 pm »
hej, jezeli masz wytarcie, to polecam ten watek:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,12724.0.html

jezeli chodzi o regularna pielegnacje to prosze bardzo:

Cytuj
Raz na tydzień - odkurzanie. Jeżeli chcemy ograniczyć kumulację zabrudzeń tapicerki skórzanej należy ją systematycznie odkurzać używając np.ścierki przyciągającej kurz lub lekko zwilżonej gąbki preparatem soft kleaner. Należy zwrócić uwagę na miejsca trudno dostępne np. za oparciem, w których mogą zalegać resztki jedzenia, sierść od psa itp.

2-4 razy w roku należy wykonać pełne zabiegi czyszcząco-konserwujące wykorzystując zestawy pielęgnacyjne przeznaczone do tego celu. Można je nabyć w sklepach tapicerskich, niektórych sklepach meblowych i marketach. Zestawy pielęgnacyjne do skóry w samochodzie można nabyć również w salonach Jaguara lub innych. Częstotliwość zależy od intensywności użytkowania i od indywidualnej oceny stopnia zabrudzenia. Nie należy jednak robić przerw dłuższych niż 6 miesięcy.Podczas czyszczenia należy pamiętać o płukaniu gąbki w czystej wodzie, aby pozbyć się nagromadzonego brudu, a nie tylko rozetrzeć go. Wykorzystanie gąbki i piany jest najbardziej efektywnymczyszczeniem, gdyż gąbka doskonale układa się do porów skóry, a piana penetruje, spulchnia i wiąże zabrudzenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca mocno naciągnięte i takie, które mają kontakt z ludzką skórą i włosami ( podłokietniki, oparcia zagłówki itp.) ponieważ sól zawarta w ludzkim ( i zwierzęcym ) pocie powoduje przesychanie skóry co z czasem prowadzi do jej twardnienia, a następnie powstania pęknięć, zwłaszcza w miejscach mocno naprężonych i narażonych na styczność z ludzką skórą i włosami.

Konserwacja. Po każdym czyszczeniu należy pokryć skórę kremem lub woskiem ochronnym, aby zapewnić właściwą ochronę przed plamami, wodą, olejami, alkocholem itp. Krem nakładamy miękką bawełnianą ścierką na całej powierzchni ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, o których była mowa wcześniej. Krem ochronny konserwuje powierzchnię tworząc bezbarwną powłokę. Dzięki temu w przypadku zabrudzenia skóry substancją płynną nie penetruje ona skóry, a jedynie pozostaje na jej powierzchni.

Uwaga. Używając kremu lub wosku konserwującego należy uważać aby nie przesadzić, gdyż stosowanie nadmiernej ilości preparatu w ekstremalnych przypadkach jest gorsze od braku jakiejkolwiek konserwacji (możemy pozatykać perforację skóry oraz zbyt mocno ją natłuścić).

Nie jest zalecane aby mieszać środki do pielęgnacji tapicerki skórzanej, aby nie spowodować nie przewidzianej reakcji chemicznej z substancjami używanymi do obróbki skóry. Należy stosować za każdym razem te same preparaty.

Tak więc 3 proste zabiegi ( odkurzanie, czyszczenie, konserwacja ) zajmują nie wiele czasu, a gwarantują dużą różnicę w wyglądzie skór w porównaniu z tymi, które nie są pielęgnowanie, a także znacznie przedłużają żywotność skóry.

Kilka praktycznych porad w skrócie:
Utrzymuj skórę w czystości. Odkurzaj ją regularnie. Najlepiej raz w tygodniu.Wszelkie zabrudzenia i plamy usuwaj od razu. Im dłużej zwlekamy z usunięciem plamy z tapicerki skórzanej tym mniejsze szanse na jej usunięcie.

Stosuj zabiegi pielęgnacyjne nie rzadziej niż 2 razy do roku lub częściej w miarę potrzeby.

Wykorzystuj tylko gwarantowane preparaty do skór. Zwykłe domowe środki czyszczące mogą spowodować wiele szkód ( np. odbarwienia ) i drogich napraw.

dobre srodki dostaniesz np. w http://lederzentrum.pl/

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2011, 23:42:31 pm »
Polecam Gliptone cleaner  i conditioner. W mojej ocenie, najlepszy tego typu produkt.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2011, 23:59:55 pm »
gliptone jest dobrym produktem, ale w polsce sprzedany za kosmicznej ceny. koledzy w uk kupuja to tam za polowe,
mielismy na forum kiedys barwna dyskusje o tym.

a do czego porownowales pablo skoro to najlepszy?

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2011, 09:52:32 am »
Porównałem między innymi do tego badziewia co jest na filmiku Auto światu, np ten Autoland śmierdzi jak Wd-40, a skóra robi się świecąca i śliska jak psie.. ;D używałem wosku pszczelego, ale efekt był krótkotrwały. Po Diamondbrite, skóra się jakoś tak pomarszczyła i zrobiła się twarda. Podobnie było w innym autku ze skórzana tapicerką po użyciu Maguiris gold cośtam do skóry oczywiście. Zrobiła się twarda i niezbyt przyjemna. Wszystkie te bardziej profesjonalne w cenie powyzej 50 zł dość dobrze czyściły skórę, natomiast gliptone sprawił że na stałe zrobiła się bardzo miękka, nie świeciła się i nabrała trwałego zapachu. Po zakonserwowaniu gliptonem, mam spokój,  a brud nie dostaję się między pory skóry. Dlatego uważam, że jest najlepszy. Jak masz jakieś jeszcze, które nie robią ze skóry święcącej ceraty to chętnie je zastosuje. :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2011, 10:04:18 am »
Porównałem między innymi do tego badziewia co jest na filmiku Auto światu, np ten Autoland śmierdzi jak Wd-40, a skóra robi się świecąca i śliska jak psie.. ;D używałem wosku pszczelego, ale efekt był krótkotrwały. Po Diamondbrite, skóra się jakoś tak pomarszczyła i zrobiła się twarda. Podobnie było w innym autku ze skórzana tapicerką po użyciu meguiars gold cośtam do skóry oczywiście. Zrobiła się twarda i niezbyt przyjemna. Wszystkie te bardziej profesjonalne w cenie powyzej 50 zł dość dobrze czyściły skórę, natomiast gliptone sprawił że na stałe zrobiła się bardzo miękka, nie świeciła się i nabrała trwałego zapachu. Po zakonserwowaniu gliptonem, mam spokój,  a brud nie dostaję się między pory skóry. Dlatego uważam, że jest najlepszy. Jak masz jakieś jeszcze, które nie robią ze skóry święcącej ceraty to chętnie je zastosuje. :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

PiotrekXJ

  • Gość
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2011, 13:25:32 pm »
Ja osobiście do kremowo - bananowej tapicerki mojego Xj-a używam preparatu do skóry firmy Sonax, bardzo dobrze czyści pozostawia skórę miękką i matową (naturalną).

p2

  • Gość
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2011, 14:01:23 pm »
dzieki panowie bede probowal i poczytam o tych srodkach  :-V

TYGRYS3

  • Gość
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2011, 14:29:29 pm »
tutaj poczytaj http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,12724.0.html,polskie ceny są wyższe ale pomożemy w sprowadzeniu produktu  :-V
nie mam w tym biznesu ale pomogę  :-super
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2011, 14:40:53 pm wysłana przez Tygrys3 »

marcin_sm1

  • Gość
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2011, 17:07:13 pm »
Ja mam mleczko z Sonaxa w czarnej butelce koszt koło 20zł, wystarczy spokojnie na kilka razy, efekt jak dla mnie więcej niż zadowalający.

p2

  • Gość
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2011, 21:50:21 pm »
witam ponownie pytam ote srodki bo musze powiedziec ze skora mojego kota jak na96r jest w bardzo dobrym stanie i chcialbym zeby bylo tak dalej pozdro :-super

p2

  • Gość
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2011, 22:12:12 pm »
kotek od srodka

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: skorzana tapicerka - srodki do pielegnacji
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2011, 22:36:32 pm »
Porównałem między innymi do tego badziewia co jest na filmiku Auto światu, np ten Autoland śmierdzi jak Wd-40, a skóra robi się świecąca i śliska jak psie.. ;D używałem wosku pszczelego, ale efekt był krótkotrwały. Po Diamondbrite, skóra się jakoś tak pomarszczyła i zrobiła się twarda. Podobnie było w innym autku ze skórzana tapicerką po użyciu Maguiris gold cośtam do skóry oczywiście. Zrobiła się twarda i niezbyt przyjemna. Wszystkie te bardziej profesjonalne w cenie powyzej 50 zł dość dobrze czyściły skórę, natomiast gliptone sprawił że na stałe zrobiła się bardzo miękka, nie świeciła się i nabrała trwałego zapachu. Po zakonserwowaniu gliptonem, mam spokój,  a brud nie dostaję się między pory skóry. Dlatego uważam, że jest najlepszy. Jak masz jakieś jeszcze, które nie robią ze skóry święcącej ceraty to chętnie je zastosuje. :-V

:-super no to wiemy juz nieco wiecej, super.

p2, a co ponowisz pytanie, dostales chyba juz konkretnych odpowiedzi. wybor nalezy do ciebie. moge jeszcze
dodac, ze Jaguar poleca chemii do skory firmy Connolly. mozna np kupic komplet do czyscenie i konserwacji
pod nazwa "Connolly Leather Care Kit", ja uzywalem Connolly kilka lat temu w x300, czarna skora i bylem
zadowolony (super zapach) ale nie mam porownanie do innych produktow.

moge takze smialo polecic kontakt z panem Lukaszem z ledercentrum polska, udziela fachowych porad nawet jak
nic u niego nie kupisz. naprawde zna sie na skory jak malo kto.

http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/tapicerka-samochodowa/czyszczenie-i-pielegnacja-skor-samochodowych.html

ps srodek kotka prezentuje sie bardzo ladny