Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 336811 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 05, 2011, 23:44:16 pm »
nie wiem jakimi autami jeździliśnie wcześniej panowie, ale ja miałem przed Jagiem 2 Hondy Civic i chociaż to są auta z niższego segmentu i nie tak prestiżowe to nie miały żadnych niedróbek i były praktycznie bezawaryjne
A kot zaskoczył mnie od samego początku kilkoma takimi niedoróbkami, że aż trudno mi było uwierzyć, że coś takiego może się zdarzyć w takiej marce!!! Myślałem, że takie rzeczy to w dziesięcioletniej KIA można racej znaleźć a nie w młodszym od niej Jaguarze.
Moim zdaniem to jest wina Forda.
Największa pomyłka to reflektory przednie z tymi samołamiącymi się regulacjami (były 2 liftingi i nikt nie wpadł na to żeby to w końcu poprawić!!!)
następna sprawa to brzęczący czujnik temperatury powietrza w kabinie (od klimy)
no i te wszystkie skrzypienia i trzaski (podłokietnik i u mnie gdzieś w drzwiach kierowcy lub w słupku A albo w lusterku)
no i te dziwne historie z różnymi tajemniczymi awariami ( u mnie nie działa regulacja lusterka prawego)
a u innych jakieś kosmiczne błędy komputera, wariowanie klimy, gwałtowne wzrosty temperatury i inne tego typu historie...
trochę tego dużo jak na tej klasy auto i niektóre rzeczy powtarzają się w wielu egzemplarzach
Ja mam to szczęście, że sam sobie sprowadziłem auto z USA i jest w praktycznie idealnym stanie, więc nie mam aż tak wiele zastrzeżeń oprócz tych wymienionych, ale niektórzy nasi koledzy mają naprawdę ciężkie przejścia z kotem.
Auto super z wyglądu i extra relaksujące w czsie jazdy z automatem, ale ma swoje himery i niedoróbki, które troszeczkę psują jego wizerunek. A szkoda, bo bez tego byłoby to auto idealne, szczególnie że kilkuletnie egzemplarze można nabyć za niewielkie pieniądze.
Moim zdaniem trzeba wystrzegać się raczej kupna tych aut z niewiadomego źródła, bo wtedy najczęściej są spore kłopoty. Wynika to z tego, że wszyscy handlarze chcą na samochodzie jak najwięcej przyciąć i za nic mają rzetelność w naprawie, a potem są tego opłakane skutki dla nabywcy. Szkoda, że nasz kraj też nas nieźle rypie na opłatach za sprowadzanie aut, bo w Stanach można te auta kupić za fajne pieniądze i dopiero po doliczeniu wszystkich opłat celnych robi się małoopłacalne.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

cobi

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 02, 2011, 00:00:49 am »
Mnie najbardziej denerwują trzeszczące i skrzypiące................plastiki  :-zly

edii

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 02, 2011, 22:08:58 pm »
Tak sobie czytam tą niesłychanie wciągającą lekturę .I myślę że nasz kot jest bardziej przyziemny niż do tej chwili myślałem :-wings

Bedek

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 24, 2011, 23:06:52 pm »
Mnie jak do tej pory strasznie denerwuje pojemność zbiornika paliwa - ile tam się mieści 50l ?? - miałem tuż przed rezerwą komp pokazywał że na 40 km i weszło do pełna 41,7 l toć to zgroza - przy spalaniu w trasie no poziomie 8,5-9l starcza na 500 km to stanowczo za mały zasięg. W związku z tym szybko opada wskaźnik paliwa co daje subiektywne wrażenie dużego spalania - a wcale tak nie jest.

ktr

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 26, 2011, 12:00:34 pm »
Wg mnie minusy tego auta to:

- słabe reflektory
- trzeszczące plastiki
- mało komfortowe zawieszenie
- nie składające się lusterka
- ciężko chodząca klapa bagażnika (zapewne słabe siłowniki/amortyzatorki)
- spalanie wyświetlane w formacie x KM/L zamiast x L/100 KM (muszę dzielić w pamięci lub na kalkulatorze 100:x = wynik litrów na 100 km) - nie da się zmienić tego formatu
- dla miłośników LPG auto trudne do zagazowania - trzeba zrobić przelew mechaniczny paliwa bo emulatory są psu na budę

Na szczęście ma też wiele plusów:)

Moja wersja Xa: 2.5 V6 z USA, rok 2001, 4x4 + DSC, Sport z bogatym wyposażeniem

cobi

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 27, 2011, 09:10:14 am »
U mnie klapa jest normalna.
Wyświetlanie spalania w ltr/100km-u ciebie inaczej bo masz usa.
Gazownie musisz miec taka bo masz usa.
W europie te dwa błędy że tak powiem nie wystepuja.
Z resztą się zgadzam.

Artur G.

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 27, 2011, 21:49:37 pm »
- Słabe reflektory -  sprawę załatwiają ksenony u mnie rewelacja. Długie  tez  prawie doskonałe, po prostu   dzień przed samochodem w  nocy  :-clap
- zbiornik  paliwa  faktycznie za  mały
- trochę za  niski  bagażnik (wiem że  to wina  4x4)
- zawieszenie  jak dla  mnie rewelka
- wyświetlanie  spalania -  w wersji  EU  jest  ok.
- lusterka?  u mnie się składają  ale  fakt,  powinny  się składać w  każdej  z wersji jako standard
- klapa  bagażnika?  nie wnikałem  w  to  ale  nie zauważyłem i nie  odczułem  nic  niepokojącego
- lpg?  nie gazuje,  więc nie wiem

KOROZJA!!  u mnie poleciał  rant pokrywy  silnika z  prawej strony. Niebawem pójdzie do poprawki i   bąbelki   na  tylnym  lewym błotniku też niebawem  do naprawy. A maszyna  bezwypadkowa! i  z  2003r.! Wstyd  mi  za  niego.
Poza  tym  ideał. Jeśli  zamienię, to  na: Lancia Delta III (nietuzinkowa)  lub Jaguar XF (jest  śliczny)


cobi

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 27, 2011, 21:58:59 pm »
U mnie korozja dopadła klapę.
Zauwazyłem bąbelki wychodzace z pod chromowanej listewki w stronę tablicy.

BRAWET

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 05, 2011, 11:09:59 am »
Mnie najbardziej denerwują trzeszczące i skrzypiące................plastiki  :-zly


Wy wszyscy macie chyba iksy po dachowaniu :-R

U mnie nic nie piszczy, jeżeli chodzi po podłokietnik wystarczy dać tam kilka kropli WD-40 :-tylko

Trigojunior

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 05, 2011, 13:16:59 pm »
W moim też nic nie trzeszczy poza podłokietnikiem ale to czasami jak mocno się o niego opieram. Poza tym bardzo komfortowo :-tylko

piotr170169

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 06, 2011, 13:28:47 pm »
W moim to się akurat dwie rzeczy popsuły po 2500 PLN, mimo to szukam x-sa . Lubiłem na ninego patrzyć, siedząc z ojcem na ławeczce. :-tylko

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 07, 2011, 19:33:19 pm »
mnie wkurza spuchnięta uszczelka tylnych drzwi, tą która zbiera wodę z szyby gdy się ją otwiera. Bąbel jest w tym miejscu gdzie słupek pionowny małej szybki łączy się z ową uszczelką. też tak macie?:), gdzie to kupić? pozdrawiam

warcz

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 08, 2011, 13:47:58 pm »
mnie wkurza spuchnięta uszczelka tylnych drzwi, tą która zbiera wodę z szyby gdy się ją otwiera. Bąbel jest w tym miejscu gdzie słupek pionowny małej szybki łączy się z ową uszczelką. też tak macie?:), gdzie to kupić? pozdrawiam

Tez tak mam i to po obu stronach. To niezwykle czesta przypadlosc x-typow. Niezbyt ladnie wyglada, ale podobno nie ma znaczenia bo ta listwa jest zrobiona z aluminium i w tym miejscu pod wplywem wody sie utlenia. Tak mi przynajmniej powiedziano.
Tutaj masz link do listwy http://allegro.pl/listwa-zgarniajaca-drzwi-tylnych-jaguar-x-type-i1878918710.html

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 08, 2011, 15:23:34 pm »
dzięki za link, muszę poszukać ale bez chromu. pozdrawiam

anticrux

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 18, 2011, 17:27:51 pm »
2.0 diesel, 2005 rok, 55k km

-brak podawania chwilowego spalania

-bardzo długie grzanie silnika

-niemożliwe do zgaszenia światło po wyłączeniu zapłonu oraz po odblokowaniu drzwi

-brak ustawienia światła na on/off/drzwi otwarte

-dym z rury, przy szybkim wejściu na wysokie obroty (norma w dielsach, ale wkurza)

-wyjątkowo długi skok drążka zmiany biegów

-tylne dywaniki bez zaczepów, przez co jak ktoś z tyłu usiądzie to zawsze się poprzesuwają

-pokazywanie nieprawdziwego spalania (a jeżdżę na dynamiku)

-totalnie słabe podstawowe nagłośnienie, zero niskich tonów, z czym walczymy w innym temacie