Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 336812 razy)

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 14, 2011, 17:29:06 pm »
Co mnie wkurza? No parę rzeczy się znajdzie,ale raczej będę się powtarzał.
1.ŚWIATŁA mijania-moim zdaniem to bodaj najbardziej niedopracowana sprawa.
2.Części są przebogato wyceniane przez producentów i serwis/no może bardziej przez serwis.
3."Mgła" po wejściu jesienią i zimą do auta.
4.Nawiew,a raczej wyloty na szybę przednia po prawej też mi początkowo dostały luzów, ale teraz widzę, że to nie tylko kwestia mocowania-deska niestety dostała nieco temperatury od kochanego słoneczka i postanowiła się skurczyć. Zwróćcie na to uwagę.
5.To, że jadąc do większości mechaników nawet jeśli chodzi o jakieś pierdółki to na widok jaga rosną im ceny roboczogodzin/ja niestety nie mam talentu do mechaniki i większość prac muszę zlecać innym/.
6.Na koniec chyba to co mnie doprowadza do pasji wręcz-dostęp do klosza przy wymianie żarówek >:D Mimo, że nie mam jakichś dużych dłoni to muszę się mocno nagimnastykować zanim zapnę zewnętrzne klamry.
To tyle narzekania.
Mam 2.0D z końcówki 2005. Mimo sceptycznych uwag co do nagłośnienia ja nie narzekam,choć przydałoby się wejście na MP3,albo chociaż gdyby laser czytał płyty nagrane w tym formacie.Nie mam sub-ów. Audiofilem nie jestem, ale dla mnie dźwięk jest miękki  i soczysty. Brak w moim komputera. Najpierw się tym nieco irytowałem,ale już się przyzwyczaiłem. Co do nieskładającej się tylnej kanapy to mogę powiedzieć tylko tyle-jag to nie sprzęt do wożenia towarów,tylko limuzyna i to na dodatek z rodowodem ;D a ci co narzekają mogę dodać, że mam wersję w której nie ma z tyłu podłokietnika.
Pozdrawiam

BlackV6

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 14, 2011, 18:02:39 pm »
co do punktu 4 nawiewy dzięki nagrzaniu się deski wskoczyły na swoje miejsce i nie odstają   :-yipee i dziwi mnie fakt nie skaładanej tylnej kanapy bo ja taki bajer mam w aucie dziś aż to sprawdziłem bo z tego co tu słyszę to rarytas w tym aucie  :-gwizd

RPZ

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 25, 2011, 22:44:14 pm »
Ja mam dwa punkty, do których mógłbym się ewentualnie przyczepić. Choć oba rekompensuje mi kociak całokształtem.

1. niedopracowany i nieintuicyjny system nawigacji (to, że potrzebuje czasu zanim zrozumie co mu się zleciło to inna sprawa)
2. często pękające elementy reflektorów - regulacja kąta padania światła

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 28, 2011, 12:28:53 pm »
Jak chodzi o odtwarzanie muzyki w mp3 to mam taka podpowiedz > przy uzyciu programu Nero mozna z kazdego utworu lub plyty w mp3 zrobic sobie zwykla plyte audio (cda) czy nawet wlasna skladanke na CD-R. Program jest bardzo prosty w obsludze. Nie warto sie bawic w transmitter FM i dostrajac do radia, jakosc dzwieku masakra. Jakosc dzwieku w moim Kocie sedan 2.0D (2005) bardzo przyzwoita. Faktycznie, brak dzielonej kanapy to jest lipa i rodowod nic tu nie ma to rzeczy, Dzentelmeni tez jezdza na nartach   :-A

Trigojunior

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 28, 2011, 21:45:51 pm »
Wydaje mi się że z tym mp3 to kolegom bardziej chodzi o to że radio nie odtwarza właśnie tego formatu bo to dość kłopotliwe swoją drogą...

wozić w samochodzie setki płyt bo każdego dnia najdzie Cię ochota na inną muzykę

a tak...na jednej płycie masz kilka/naście albumów  :-za

wiadereczko

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 28, 2011, 23:00:11 pm »
nie chwaląc się, mam złącze iPod i usb/mp3 w podłokietniku wiec problem załatwiony ;D szczęściarz

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 28, 2011, 23:06:27 pm »
nie chwaląc się, mam złącze iPod i usb/mp3 w podłokietniku wiec problem załatwiony ;D szczęściarz

musze przyjrzec sie tym okolicom... ale szczesciarzem sie chyba nie urodzilem :/
X-Type 3.0 Sport

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 29, 2011, 18:47:35 pm »
Podnosnik.. no juz w maluchu byl lepiej rozwiazany..  :-nuts
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Marioosch

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2011, 00:43:42 am »
Podłokietnik trzeszczy ,wykonany z chińskiego plastiku. :-thumpdown
Dziwi tez fakt że w mojej wersji jedno lusterko się składa ,drugie nie  :- pojecia
Niemożliwe, byłoby to niezgodne z przepisami bo stanowiłoby zagrożenie dla pieszych. Jak kupiłem swojego kocura też lusterek nie mogłem złożyć bo nikt prawdopodobnie nie wykorzystywał tek funkcji. Trochę WD-40 odrobina siłowej perswazji (delikatnie ale zdecydowanie) naciska lusterko z góry i jednocześni popychać w kierunku drzwi (troszkę trzeba nim pohuśtać) i lusterka się zamykają. Z każdym złożeniem trzeba użyć coraz mniej siły.  :-tylko

Marioosch

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 01, 2011, 01:04:46 am »
Brak w komputerze opcji spalania chwilowego (po resecie pokazuje 99.9 l/100 km - jakaś bzdura), ale i tak  :-za

Trigojunior

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 01, 2011, 16:21:32 pm »
Marioosch wydaje mi się że kolega mówi o tym że jedno się składa a drugie nie z opcji składania elektrycznego (tak mi się wydaje) i jeśli faktycznie tak jest to wina nie Jaga a spalonego silniczka

Artur G.

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 05, 2011, 15:23:48 pm »
U mnie składają się  oba lusterka. ...
Co  do trzeszczącego  podłokietnika - czy  ktoś próbował  coś z  nim  zrobić np. podkleić  jakąś gąbkę,  taśmę etc?  Coraz bardziej mnie to wkurza  i muszę  się  tym  zająć.
Hmm,  innych  wad poza  już  opisanymi  nie stwierdziłem ale  może  dlatego że  jestem mało  wybredny?   

blackyR

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 05, 2011, 17:52:00 pm »
Tak czytam wasze wypociny i zastanawiam się najbardziej na panami którzy wymieniają po kilka kilkanaście punktów

Są to wady ukryte , mechaniczne, bądź drażniące  was na codzień....

To Wymieńcie na auto na takie które nie ma wad
DLA MNIE JEST NAJPIĘKNIEJSZY W SWOJEJ KLASIE I NAJBARDZIEJ ODPOWIADAJĄCY MI

POZDRO MALKONTENCI :-clap

Artur G.

  • Gość
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 05, 2011, 20:08:30 pm »
przesadzasz ... po prostu zwracamy  uwagę na szczegóły  których   projektanci  nie wzięli pod uwagę albo nie skontrolowali jakości   na etapie  projektu. Nie wyczytałem aby ktoś  dyskwalifikował Jaga za  drobnicę. Faktycznie  jaguar  nawet ten  X  jest    śliczny  sam w sobie i tu Cie rozumiem. Miałem Lancie Dedrę i Kappę,  dotykałem, jeździłem  oglądałem   wiele  innych modeli  Lancii,  też są  śliczne , jedyne w swoim rodzaju.
Rzeczony podłokietnik  doprowadza mnie do  rozstroju, zawsze  jak wsiadam  to sobie  pod  nosem  rzeknę  pier... podłokietnik. i Nic więcej  :-nie ;) 

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 05, 2011, 22:44:00 pm »
przesadzasz ... po prostu zwracamy  uwagę na szczegóły  których   projektanci  nie wzięli pod uwagę albo nie skontrolowali jakości   na etapie  projektu. Nie wyczytałem aby ktoś  dyskwalifikował Jaga za  drobnicę. Faktycznie  jaguar  nawet ten  X  jest    śliczny  sam w sobie i tu Cie rozumiem. Miałem Lancie Dedrę i Kappę,  dotykałem, jeździłem  oglądałem   wiele  innych modeli  Lancii,  też są  śliczne , jedyne w swoim rodzaju.

Święte słowa. Jako miłośnik makaronów dołączam się do powyższego. Też mi się mój kotek strasznie podoba i to nie ma nic do rzeczy, że mnie parę niedoróbek wkurza.
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM