Autor Wątek: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?  (Przeczytany 337525 razy)

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 16, 2019, 06:46:21 am »
No tak. Działa  :-wstyd ;D ;D ;D
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline aksel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 16, 2019, 06:49:47 am »
No to spoko, a brak pamięci foteli jest uciążliwy.
są:
x type 3,0
Ford Mondeo Hybryd
Citroen C5
Citroen C-elysee
Renault Espace
Renault Trafic

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 16, 2019, 22:15:22 pm »
a ja mam pamięć foteli  :-za bajka ( od razu też i lusterka się przestawiają ) co do regulacji pod lędźwiami to chyba tym co się ustawia pochylenie oparcia fotela- tył przód- też się "pompuje " pod lędźwia - tylko że tak jakby dolną jego częścią ( nie poruszasz całym przyciskiem tylko jego dołem w przód i tył ) - popróbujcie  ;D

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 17, 2019, 05:32:23 am »
Wydaje mi się, że w tych starszych pompowania nie było, sam mam jednego i drugiego i w tym modelu 2008 jest wszystko razem z pamięcią i pompowaniem.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Matszy281

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • X-type 3.0
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 17, 2019, 08:59:24 am »
W pierwszym lifcie brak regulacji ledźwi, ale wcześniej jedziełem s4 b5 i pasatem r36 i mimo posiadania owej regulacji stwierdzam ze jag lepiej trzyma w zakretach a naewno jest wygodniejszy choć słabszy ale w tych kwotach przy tych cenach paliw i czesci dlamnoe najlepszy kompromis wygoda koszty dynamika wygoda
X-type 3.0 estate 2004r

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 17, 2019, 18:41:25 pm »
A mnie w tym samochodzie nie wkurza nic :) Ponieważ całe auto to jeden wielki pieprzony żart :) Sprawia przyjemność z jazdy tylko jak jest w 100% sprawne a to się zdarza tak często jak 6 w totolotka. Bardzo dbam o auta, wydaje na nie masę pieniędzy ale X-Typy to są największe dziadostwo jakim jeździłem.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2019, 20:59:24 pm wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 17, 2019, 19:52:24 pm »
No i kolega rozwalił system  :-hehe ;D ;D ;D
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 17, 2019, 20:58:51 pm »
Taka prawda. Nie wiem co ci brytole ćpali projektując te drezyny ale musiało być mocne. A ja jak mam coś w tym aucie robić to na samą myśl już mi niedobrze.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 18, 2019, 18:38:45 pm »
Sztandi7 ale pomyśl o zaletach ... wymieniłeś już prawie wszystko ... więc masz fabrycznie nowego x-type  ;D... teraz tylko się cieszyć z jego użytkowania  :-tylko

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 20, 2019, 09:06:19 am »
A ja jak mam coś w tym aucie robić to na samą myśl już mi niedobrze.

No tak... ja na razie staram się o tym nie myśleć... Póki co wymieniałem żarówkę krótkiego. Niezła jazda  ::) ;D
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline abs

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 31, 2019, 18:49:40 pm »
To ja dodam brak skladanych tylnych siedzen w X-type Exetylko cutive. Czy ktos wymienial albo slyszal o wymianie tylnej kanapy na rozkladana  ?????? Nie wiem czy jest taka mozliwosc z technicznego punktu widzenia.

Wymieniłem tylną kanapę na dzieloną / tylko oparcie z boczkami /. Trzeba tylko usunąć blaszaną przegrodę aby mieć dogodny dostęp / na razie narty wkładam przez otwory technologiczne przegrody/ i zamontować  zamki trzymające oparcia.   

Offline eMWu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Transit 2.x TXDi EUROLINE
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #296 dnia: Lipiec 02, 2019, 11:06:05 am »
Z doświadczenia po 8 latach posiadania X-Type'ów:

1. Wiązki z papieru (dosłownie rozpadają się, grubość przewodów po 0,15mm2 w porywach do 0.7mm2 dla świateł to masakra)
2. Korozja podwozia (dosłownie 1 szt z tych które miałem / jeździłem / serwisowałem miał zdrowe progi. 99% aut niestety ruda)
3. Nieprzemyślane usytuowanie pompy ABS (praktycznie brak dostępu do lampy prawej dla 90% osób).
4. Nieprzemyślane usytuowanie VIN'u na nadwoziu w Estate (poezja rozbierać pół auta na przeglądzie).
5. Wadliwa konstrukcja / słaby materiał półosi długiej w Dieselu.
6. Wadliwa konstrukcja zbiornika paliwa Desel (do 2007), zapowietrza się i zatankowanie niekiedy trwa o wiele za długo
7. Zły materiał podszybia plastikowego oraz sposób jego mocowania
8. Puchnące listwy zgarniające zewnętrzne szyb
9. Podłej jakości zaczepy boczne rolery bagażnika (Estate) - łamią się na potęgę.
10. Problematyczne EGR'y (2.0, 2.2D EURO 4)
11. Uszczelnienia kolektora ssącego V6
Awaryjne otwieranie pojazdów
Diagnostyka komputerowa JWDS / SDD kodowania
Weterynarz od dziwnych przypadków.
+48 794 743 772

Melduję, panie oberlejtnant, że wszystko jest w porządku, tylko kot jest gałgan i zeżarł kanarka. – Jaroslav Hašek

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 12, 2019, 12:01:17 pm »
Tak Was czytam i oczom własnym nie wierzę  :-hehe X są awaryjne i źle wyposażone i w ogóle bleee  :-clap Proponuję pojeździć innymi autami ot choćby SAAB'em ... te to są dopiero himeryczne i awaryjne. Począwszy od łańcuchów rozrządu które trzeba wymieniać po 150 tyś bo dzwonią po EGR'a, przepływkę a o nie działających centralnych zamkach nie wspomnę. Pękające sprężyny przedniego zwieszenia to wierzchołek góry lodowej tak jak kalpy wirowe które potrafią wpadać do dolotu czy choćby pompa wys ciśnienia PSG16. Mam takiego, którego ogarnąłem. Następna sprawa że jakakolwiek diagnostyka też nie jest prosta. Żeby zaprogramować cokolwiek jest potrzebny Tech2 bo nic innego tego nie ruszy. X type jest "normalnym" samochodem. Przestańcie narzekać albo przesiądźcie się do Passeratti 1.9TDI...Mówię z własnego doświadczenia a nie wróżenia z fusów czy gdybania. Ja rozumiem że piszecie tu o w sumie drobiazgach ale uważam że to nieistotne rzeczy.

Pozdrawiam serdecznie

P.S. EGR'a w Jaguarze można wywalić ( https://www.youtube.com/watch?v=gP_gumaWUQQ ) bez konieczności wyprogramowania go tak jak to ma miejsce w SAAB'ie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2019, 12:06:02 pm wysłana przez szpadel68 »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #298 dnia: Grudzień 12, 2019, 18:00:41 pm »
Z doświadczenia po 8 latach posiadania X-Type'ów:
4. Nieprzemyślane usytuowanie VIN'u na nadwoziu w Estate (poezja rozbierać pół auta na przeglądzie).
6. Wadliwa konstrukcja zbiornika paliwa Desel (do 2007), zapowietrza się i zatankowanie niekiedy trwa o wiele za długo
7. Zły materiał podszybia plastikowego oraz sposób jego mocowania
9. Podłej jakości zaczepy boczne rolery bagażnika (Estate) - łamią się na potęgę.
VIN w kombiaku jest pod częścią wykładziny w bagażniku za kanapą. Moneta, przekręcam dwie spinki o 90* i podnoszę tę część podłogi.
Zdarza się, że czasem pistolet podczas tankowania odbija, ale nie ma dramatu.
Podszybie na razie całe, nie mam złych doświadczeń przy wymianie filtra kabinowego.
Roleta działa i ma się dobrze, a czasem katowana mocno. Często otwieram tylko szybę.
Czasem trochę marudzi, jak to kot, ale ja jestem zadowolony z mojego X'a
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline eMWu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Transit 2.x TXDi EUROLINE
Odp: Co Was najbardziej wkurza w x-typach ?
« Odpowiedź #299 dnia: Styczeń 22, 2020, 23:22:41 pm »
Tak Was czytam i oczom własnym nie wierzę  :-hehe X są awaryjne i źle wyposażone i w ogóle bleee  :-clap Proponuję pojeździć innymi autami ot choćby SAAB'em ... te to są dopiero himeryczne i awaryjne.
9.5 2.2TiD x2, 9-3 1.8T, 9-3 2.0BiPower, 9-3 2.8T, 9-3 1.9TTiDx2 - jakoś nie mam złych doświadczeń, nawet z "TRAGICZNYM 2.2RTiD". 2 razy gdzie mnie zawiodły, to nei tyle, że samo auto, a SKF i ich zaje***te pompy wody w 1.9TTiD, 2x ukręcone wirniki przy przebiegu ok 50kkm.

Następna sprawa że jakakolwiek diagnostyka też nie jest prosta. Żeby zaprogramować cokolwiek jest potrzebny Tech2 bo nic innego tego nie ruszy.
A w Jaguarze pozostaje JWDS lub SDD (w zaeżności od rocznika).

P.S. EGR'a w Jaguarze można wywalić ( https://www.youtube.com/watch?v=gP_gumaWUQQ ) bez konieczności wyprogramowania go tak jak to ma miejsce w SAAB'ie
Tak? Ciekawe... tylko że na ów filmie jest EGR podciśnieniowy (EURO 3 i to jeszcze max do 2004.25, bo nie ma czujnika wzniosu zaworu EGR), a nie elektryczny EURO 4, czytaj ze zrozumieniem, dopiero komentuj. wyraźnie zaznaczyłem:
10. Problematyczne EGR'y (2.0, 2.2D EURO 4)
A wywalenie z tablicy błędów od EGR' to nie rozwiązanie, wierz mi PUMY TDDi i TDCi przewałkowałem we wszelkich Wariantach od 2.0, 2.2, 2.4 i 3.2, wiem co mówię. Niejedna sekcje zwłok robiłem, niejedną pompę CR wyjmowałem, niejeden przeskoczony łańcuch i niejedną dziurę w bloku widziałem. To są udane silniki, ale osprzęt... pompy CR (do 6S7Q-xxxxx-xx), wałki pompy wody OE, "jednorazowe" pokrywy rozrządu, i niektóre śreniej jakości uszczelnieia pokrywy zaworów. Późniejsze mutacje 2.2TDCi GLOBAL PUMA (gdzie łapki maczało PSA) to jest TRAGEDIA w porównaniu do tych co są w Jagach.



VIN w kombiaku jest pod częścią wykładziny w bagażniku za kanapą. Moneta, przekręcam dwie spinki o 90* i podnoszę tę część podłogi.
Czy aby we wszystkich? W niektórych 2004 jest niestety problem najpierw usunąć pokrywę koł zapasowego, później złożyć oparcia kanapy i zdemontować resztę osłony podłogi.

Zdarza się, że czasem pistolet podczas tankowania odbija, ale nie ma dramatu.
No niestety, na te wszystkie egz. którymi jeździłem zawsze był problem z odbijaniem. Zbiorniki zmienili przy okazji liftu 2007r bodajże, jest wyraźnie inny i lżejszy. Zamienny p'n'p.

Podszybie na razie całe, nie mam złych doświadczeń przy wymianie filtra kabinowego.
Nadlew niestety się łamie, a ludzie wbijają go na chama i większość niestety nie spełnia swojej funkcji.

Roleta działa i ma się dobrze, a czasem katowana mocno. Często otwieram tylko szybę.
Większość X'ów na które trafiałem miały rolety naprawiane. Prawdopodobnie dżemojady zastosowały do produkcji importowane z Włoch tworzywo o nazwie zwyczajowej merdetex (w Polsce znany jako gównolit).

A co do otwieranej szyby z nimi też bywa ciekawie. Nie same szyby są problemem tylko wiązki w peszlu między klapą, a otworem klapy.
Awaryjne otwieranie pojazdów
Diagnostyka komputerowa JWDS / SDD kodowania
Weterynarz od dziwnych przypadków.
+48 794 743 772

Melduję, panie oberlejtnant, że wszystko jest w porządku, tylko kot jest gałgan i zeżarł kanarka. – Jaroslav Hašek