Autor Wątek: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327  (Przeczytany 225889 razy)

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 21, 2015, 19:26:09 pm »
...wszystko jest OK.
Kiedy stanalem na parkigu z cieplym silnikiem po jezdzie - pokazal sie closed loop.

Po tem, po kilku minutach silnik troszke ostygl i pokazalo sie open loop z komentarzem
ze temperatura jest niewystarczajaca. Bo silnik ostygl. Otoz to.

Kociak jedzie sprawnie - jak na 2,1 l. V6.
Blachy wszystkie z farba - mam w doskonalym stanie.
Podobno we wszystkich typach jaguarow wazna sprawa jest stan karoserii - bo z tego co koledzy na forum pisza strona mechaniczna aut jest "ogarnialna"
Taniej lub drozej - zalezy o co biega.
Zas ogarniecie powaznych obelg na karoserii moze okazac sie nieoplacalne.

Jeszcze raz - wielkie dzieki - kolego ghrh.   :-thank

ghrh

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 21, 2015, 20:33:14 pm »
Nie masz 4x4 więc połowę problemów z X-Typem masz z głowy.
Niech Ci dobrze służy i daje radość z jazdy.

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 21, 2015, 20:46:27 pm »
...no tak - ale 4x4 jest dobry na sniegu.  To jego nie jedyny plus.

Mnie to nie dotyczy - w moim regionie zdarza sie nie widziec sniegu podczas calej zimy.

Teraz szykuje sie do zbadania primery mojej zony.
A potem do primery najmlodszego syna.  Bedzie zabawa!


eMWuGSM

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 28, 2015, 22:46:48 pm »
hej, miał ktoś może z Was w rękach cos takiego?
http://allegro.pl/ford-vcm-mini-ids-obd2-rotunda-i4954740176.html
To klon focoma (SeCoNs Czechy).
Do odczytu i kasowania błędów ujdzie, kodowania w sumie brak (jedynie wtryski w TDCi jako Mondeo MKIII, ale juz odczytu kodów... sam zobacz co pokaże :D:D:D:D:D dodam, że koduje dobrze, ale skąd odczytuje, to ja wolę nie wiedzieć. Oryginał nie jest w sumei robiony na Jaguara i robi go przy okazji, a w klonie jest mało sterowników i np GEM w XType robi tylko odczyt w trybie Generic GEM, silnik (tylko Diesele) jako Mondeo MKIII TDCi, z ICP (zegary) nie połączy się (więc i o immo zapomnij), Radio robi (ale tylko jak masz desno), Navi robi, klimatronica nie robi, parktronic odczyt i kasowanie błędów, ABS nie rusza. No i tego jest sporo wariantów jakości, jak coś mogę mieć w  dobrym wykonaniu za ok 220zł (+/-), wiekszosć na allegro są Grade B lub "new PCB" na którym chińczycy oszczędzali masowo już. Na pewno lepsze niż ELM, a z resztą pisałem o tym już wcześniej, zobacz kilka stron do tyłu !


i z IDS (program) i Rotundą (producent modułu diagnostycznego VCM czyli hardware'u do oprogramowania IDS) to ma tyle wspólnego  co świnka morska ze świnią i morzem albo kobieta-informatyk z kobietą i informatykiem.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 29, 2015, 15:38:43 pm »
Super dzięki - zatem dla mnie jako własciciela 2.0D z Denso będzie przydatny (szkoda ze ABSu nie ogarnia).
Raczej interesuje mnie zczytywanie błędów by mieć coś takiego pod ręką na wszelki wypadek
Kumpel mieszka w chinach i wyjdzie on mnie 30zł
http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.9.5RY7dF&id=38301598042&ns=1&abbucket=14#detail

Jak będe miał w rekach przetestuję i postaram się opisać działanie tego "cuda".

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 29, 2015, 17:42:20 pm »
Weź poszukaj pewniejszego.
Na aliexpress i de są też po 6USD, ale tak jak wspomniałem "new PCB" które nie działają jak powinny i są bez MSCAN. Mają one sens tylko dla Forda. Najłatwiej rozpoznać po tym czy jest dwukolorowa dioda. Aha i jeszcze jedno, sprawdź na jakiej wersji działa. Moje są z PL językiem ;]

lenar90

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 29, 2015, 20:55:28 pm »
Trochę się podłącze :) udało mi się podłączyć  X-typa 2.2 TDCi do kompa (ELM 327) i mam pytanie jakim programem mogę sprawdzić pompowtryski? Przelew na pompowtryskach?. Przeglądałem ScanMaster, ScanTool, PCMSCAN- jakieś demo oraz OBD2Spy też jakaś ograniczona wersja. Wszystkie programy działają :) przynajmniej pozornie :P
Proszę o pomoc bo mój jag ma trochę dziwne objawy, jakby miał jakieś problemy z paliwem, dzisiaj wymieniłem filtr paliwa, zobaczę jak jutro się zachowa

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 31, 2015, 01:45:11 am »
Trochę się podłącze :) udało mi się podłączyć  X-typa 2.2 TDCi do kompa (ELM 327) i mam pytanie jakim programem mogę sprawdzić pompowtryski? Przelew na pompowtryskach?. Przeglądałem ScanMaster, ScanTool, PCMSCAN- jakieś demo oraz OBD2Spy też jakaś ograniczona wersja. Wszystkie programy działają :) przynajmniej pozornie :P
Proszę o pomoc bo mój jag ma trochę dziwne objawy, jakby miał jakieś problemy z paliwem, dzisiaj wymieniłem filtr paliwa, zobaczę jak jutro się zachowa
Jeśli piszesz i uważasz, że X-Type ma POMPOWTRYSKIWACZE (PD Pompendusse), to wyrzuć ELM'a i broń boże nie zaglądaj pod maskę.

lenar90

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 31, 2015, 17:15:06 pm »
ziomuś wyluzuj, tak się składa, że  dwóch sprzedających mówiło że wymieniali pompowtryskiwacze i mówili o kwotach 4-5 tysi za taką przyjemność (oglądałem wiele jagów z 2.2 ). Więc jaki jest układ? CR? Zwykły z pompą rotacyjną? dzisiaj zajrzałem i faktycznie jest pompa paliwa:) cieszy mnie to :P Zaobserwowałem, że ciśnienie paliwa waha się od 220 barów do 890 (wolne obroty - wysokie) wydaje mi się dość niskie...

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 31, 2015, 23:28:54 pm »
Niech sobie mózgi wymienią...
EJDR00701Z to WTRYSKIWACZ układu CR.

Pompę masz HPCR.
Ciśnienia trochę niższe niż powinny być. Najtaniej zacznij od wymiany zaworu IMV (brazowa wtyczka w pompie na 2x T25) i do wyczyszczenia tego sitka w nim. Jak znajdę parametry z sesji jaką robiłem po nowych wtryskach i idealnej pompie (co wypluła 107% na stole pobierczym, gdzie nowa ma pluć 110%, a większość używek ma problem zeby do 90% dobić).

Pompy są takie same w 2.0D i 2.2D, różnica tylko końcówki wtryskiwacza (korpus i zaworek i cewka te same, nawet w puzzlach z Delphi Diesel) i mapy w ECU.

Zapewne masz pompę już z oznaczeniemi 6S7Q-xxxxx-xx (montowane od 2005.5), więc poprawioną, chyba że masz dziwnym trafem 2.2D z 2004 lub 2005, to może być jeszcze stara 3S7Q-xxxxx-xx (a ras sie spodkałem z 2xxx-xxxxx-xx), one lubiały umierać częściej. Pompy wymieniane na gwarancji od 2006r też są 6S7Q-xxxxx-xx.


Wtryski orientacyjnie sprawdzisz w DS150E
Żądana dawka (dla 2.0D - 5mg/suw, dla 2.2D 6mg/suw), jeśli skacze, to wiadomo, coś niehalo, czasami widziałem po 9mg/suw aż nawet po 10.
Korekta powinna być od -0,1 do +0,1,

Przeczytałem drugi Twój temat.
Zacznij od sprawdzenia wiązki. Masz coś pokaparzone i gubi Ci CAN H.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2015, 23:35:04 pm wysłana przez eMWuGSM »

hidy

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 30, 2015, 19:44:28 pm »
Używam apki na androida i jest super- Torque :-)

Acab

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 04, 2015, 18:32:59 pm »
Witam
Zakupiłem wtykę BT + torgue,
niestety mam komunikat brak połączenia ecu, sprawdzałem na drugim na aucie to samo jaka może być przyczyna ?
 :-help

ghrh

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 05, 2015, 12:42:25 pm »
Walnięty interfejs?

kurak22

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 26, 2015, 17:35:09 pm »
był pcmscan, jednak on mi ostatnio wariuje, na zagaszonym silniku nadal pokazuje parametry które powinny być wyzerowane. Jakieś działające klucze lub program? głownie chodzi mi o podgląd korekt.

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 02, 2015, 07:33:30 am »
JWDS ;D

Bo te wszystkie zabawki na ELM możecie sobie powrzucać w buty tylko. Ktoś, kto miał do czynienia z diagnostyką (a nie zabawą i udawaniem diagnostyki) powie, że do Jaga niestety ale nie ma taniego sprzętu.