Autor Wątek: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327  (Przeczytany 225576 razy)

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 23, 2018, 18:29:00 pm »
Dalej widzę, jak się emocjonujecie "możliwościami" (a raczej niemożnością) ELM'a.

Za to Was uwielbiam, bo później dzwonicie i lamentujecie, że nikt tego nie robi, nikt nie może "odpytać", ikt nie moze zdiagnozować.

Nauczcie się:
- ELM 327 to zabawka, która łączy się jedynie w zakresie EOBD.
- Delphi DS150E (lub jak kto woli Autocom CDP, Wurth WOW Snooper+, TCS CDP, MultidiagPro) działają tylko w zakresie odczytu błędów i to nie we wszystkich modułach (działa ECU, GEM, PAM, RCM, ABS, nie działa IPC, AUDIO, GATEWAY)
- VPecker - porażka na całej linii, działa jak ELM
- Mongoose (i inne działające jako brama do SDD) - nie są legalne, no i cra.c.k.owane oprogramowanie wywala partycję :))

Jedynym sprzętem który obsługuje POPRAWNIE X200, X300, X308, X350, X350, X400, X404 jest JWDS !

W chwili obecnej JWDS mają ASO (no wiadomo) oraz:
Lubin (ja), Kraków (Mateusz)

Ktoś czym innym niż SDD lub JWDS aktywuje zmieniarke, przekonfiguruje parktronic, zrobi testy CAN, przepisze licznik, usunie P1582 :D?
Powodzenia jeśli tak myślicie.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 23, 2018, 19:56:03 pm »
eMWuGSM, ale do podstawowej diagnostyki silnika ELM wystarcza i warto go mieć, ale to co napisałeś - trzeba mieć świadomość co on potrafi, lub jak to ująłeś - jak dużo nie potrafi.
Proszę o namiar na tego Mateusza z Krakowa :) Na ten moment nie potrzebuję, ale gdyby jednak miał się przydać... :)
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 25, 2018, 15:50:55 pm »
Ale czy ktoś tu uważa inaczej?
ELM robi dokładnie to co ma robić i nieraz bardzo mi pomógł.
(już pomijając że ostatnie posty wcale nie są o ELMie)   :-nie

JWDS jest jasne świetny, tylko z dostepem do niego jest taka sama lipa jak z Testbookiem :(
Parowanie zegarów 600zł ... netto. 200km stąd i to nawet nie w ASO :-hehe

Już widzę jak wszyscy jadą na drugi koniec Polski bo im check wyskoczył.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 15:58:55 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 26, 2018, 00:31:40 am »
Białystok, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Nowy Sącz, Poznań, Warszawa, Wrocław - 11x ASO średnio w promieniu 120km jest serwis z JWDS, SDD

Lubin, Kraków, (niedługo Kołobrzeg) są ludzie z JWDS / SDD, Urządzenia też mogę załatwić w sensownej cenie wraz z podstawowym szkoleniem z obsługi, tylko czy jest popyt, czy to tylko g....oburze, że nie ma nigdzie dostępu i tylko serwis. Ja potrafiłem jechać w ciemno do Czech i kupić JWDS i WDS Aston Martin za cenę za którą normalni ludzie kupują X-Type'y :D

ELM Nie wystarcza do podstawowej diagnostyki, ponieważ niestety Jaguary (jak i Fordy) mają bardzo specyficzne kody błędów, które potrafią się nie objawiać przez standardowe zapytania przez CAN lub SCP. To że tak sie zachwycacie ELM to dla mnie głupota, bo kolejni napaleńcy dzięki temu kupują chińskie ELM BT i uważaja się za znawców bo zainstalowali sobie jakieś gówno na telefonie i "djagnozujom po blutaczu", później powielane pytania o podstawowe błędy i wymądrzanie się...

Prawda jest taka, kupujcie ELM'y, ale później na dzień dobry cena diagnostyki x2 no bo skoro klient wie lepiej. Ludzie robią sobie nadzieję że coś zrobią, a na prawdę nie uda się nic.

I mylisz się, ludzie jeżdżą i to sporo. Z Dolnego Śląska, z lubuskiego i wielkopolskiego duża część osób jedzie do Lubina. Dlaczego? Dlatego, że "ogólnowojskowe" sprzęty nic nie mówią. Dlatego, że "mechanicy" diagnozują dziwne rzeczy, bo nie mają wiedzy jak interpretować kody, nie mają zaplecza do diagnostyki (takiego jak guided diagnostics w SDD, JWDS).

Byłem na szkoleniu jednego z wiodących producentów urządzeń diagnostycznych i mogę stwierdzić, to co powiedział przedstawiciel "Jaguar to 'egzotyka' i nie chce się tego implementować, to nie VAG lub GM o które się potykasz co krok". Bawiłem się min. Mega Macs (Gutmann), CDiF 3 (Axes), Wurth WOW!, Autologic, MaxiECU i jedynie Autologic zbliżył się do poziomu JWDS/SDD, tylko jego cena (24500zł brutto za używany!) to trochę już za dużo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2018, 10:33:12 am wysłana przez MicGin »

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 26, 2018, 08:37:12 am »
Narzędzie narzędziem, a umiejętności i wiedza - to inna sprawa.
Większości klientom "którzy wiedzą lepiej" nawet JWDS by niestety nie pomógł  :-chyt

Jest całkiem spora ilość typowych usterek, które ELM diagnozuje prawidłowo.
Z bardziej specyficznymi rzeczami niestety trzeba jechać do JWDS, to chyba oczywista oczywistość.
Jeżeli bym miał jakiś problem z moim samochodem to oczywiście tez bym pojechał do Warszawy, ale póki co wszystkie usterki naprawiłem z pomocą ELMa, który nic nie potrafi :-chyt

I faktycznie, jak miałbym wydać tysiące złotych na sprzęt który nic nie potrafi, to wolę wydać 50zł na coś co tez nic nie potrafi.
Jest to poświęcenie na które jestem gotów  :-chyt

PS. Jak widzisz na mapie JWDSów jest całkiem spora biała plama w okolicach LubLina.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2018, 11:35:42 am wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline kemot

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 19, 2018, 16:37:58 pm »
Witam. Mam mały problem. Kupiłem interfejs obd na bt, pobrałem programy (torque, obd arny). Telefon odnajduje interfejs ale nie chce się połączyć z ecu. Jakieś pomysły ? Dodam że z innym pożyczonym  interfejsem to samo. Zaczyna łączyć , dochodzi do 4 % i wyskakuje że nie może połączyć. I tak za każdym razem. X type 3.0 2001 r.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 19, 2018, 18:49:53 pm »
Sprawdź w innym samochodzie czy wszystko działa poprawnie. Wtedy będzie trochę prościej, niż wróżyć czy to ECU czy interfejs czy aplikacja.
Jedna z opcji, to jeśli masz LPG i jest podpięte pod OBD to wtedy podłączony interfejs może nie działać.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline kemot

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 19, 2018, 19:12:14 pm »
No i to by się mogło zgadzać bo mam LPG. Więc może o to chodzi. A da się to jakoś ominąć lub jakiś inny sposób żeby się połączyć ?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 19, 2018, 19:53:09 pm »
Sprawdź w instrukcji od LPG jak wyłączyć połączenie obd.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 19, 2018, 21:13:24 pm »
ew. wyjmij bezpiecznik od lpg

Offline kemot

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 21, 2018, 16:01:17 pm »
właśnie sprawdzałem w innym x-type z tego samego roku i też nic. Dodam że są trzy diody. Pc, obd i power. Święci się tylko pc

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 11, 2018, 22:39:41 pm »
Dobry wieczór, chciałbym prosić o adres bądź telefon do Pana Mateusza z Krakowa który posiada JWDS. Wyświetla mi kontrolkę check engine ale jedyny błąd jaki znajdują programy mechaników z mojej okolicy dotyczy przetwornika ciśnienia hamowania lewego koła, więc pewnie ich programy nie mówią wszystkiego lub ja czegoś nie rozumiem i tak ma być przy takiej usterce(mechanik na dzień dobry chce mi wymienić pompę abs, tylko na podstawie tego błędu). Szukam kogoś w Krakowie poza ASO kto postawi jasną diagnozę . Pozdrawiam
Jaguar X-type 2.2D 2009

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:41:55 am »
Przy uszkodzonym ABS będzie Ci wywalać check silnika - napraw ABS

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 11, 2018, 12:48:30 pm »
Witam, podłączę się pod ten temat. Chcę wykonać wymianę oleju w skrzyni automatycznej, po której należy wykonać tzw. korektę zużycia oleju, Czy ktoś ma wiedzę jakim interfejsem diagnostycznym i programem jestem w stanie sczytać temperaturę oleju w skrzyni i wykonać tą korektę? Czy ktoś wie jakie konsekwencje ma nieskorygowanie tej wartości dla pracy skrzyni? Pozdrawiam
Jaguar X-type 2.2D 2009

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 23, 2019, 17:03:13 pm »
Sprawdź w innym samochodzie czy wszystko działa poprawnie. Wtedy będzie trochę prościej, niż wróżyć czy to ECU czy interfejs czy aplikacja.
Jedna z opcji, to jeśli masz LPG i jest podpięte pod OBD to wtedy podłączony interfejs może nie działać.
Voitec dzięki!!!
Od jakiegoś czasu nie mogłem się połączyć poprzez żaden interfejs. LPG mam prawie dwa lata i dotychczas się łączył więc nie podejrzewałem aby to mogło być problemem i szukałem usterki w samym gnieździe OBD. Po przeczytaniu Twojego postu zadzwoniłem jednak do gazownika i pytam czy coś tu mogło się zmienić. Na ostatnim przeglądzie LPG ustawił mi kasowanie jednego błędu przez sterownik LPG który teraz blokuje dostęp wszelkim interfejsom ... ehh...