Autor Wątek: Wymiana radia  (Przeczytany 5183 razy)

rodger

  • Gość
Wymiana radia
« dnia: Styczeń 13, 2011, 00:14:47 am »
Chciałem wymienić poczciwego kaseciaka w s-type 99r
Czy whodzi tam radio 2din???

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wymiana radia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2011, 15:57:42 pm »
w s-type przed faceliftem nie jest podwojny DIN, tylko troche mniejszy, taki fordowski standard.

jednak, troche przyrobek i moze sie udac. q.e.d.:



albo taka wersja po troche wiecej robote:





a tak wyglada miejsce do radia/navi:


rodger

  • Gość
Odp: Wymiana radia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2011, 22:54:52 pm »
Właśnie coś takiego chcę zrobić :P i chyba nie będzieproblemu z wstawieniem navi od JVC :)  :-thank

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wymiana radia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2011, 22:58:57 pm »
nie bedzie problemu o ile bedziesz w stanie sam sobie zrobic podkonstrukcja oraz blende. kazdy 2-din
sie tam zmieszczia, jednak sam samochod nie jest do tego przygotowany. w orygynalnym miescie
miesci sie tylko orygynalny radio, sa tez standardowy blendy na 1-din. ale miejsce jest, mozna to
zrobic. good luck !

lexxus

  • Gość
Odp: Wymiana radia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2011, 23:30:55 pm »
świetne ale gdzie można kupić taki adapter aby monitor był na srodku??

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wymiana radia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2011, 23:33:59 pm »
nie znam zadnego zrodla gdzie mozna cos takiego kupic gotowy. te blendy, ktory pokazalem powyzej sa
zrobiony indywidualny. kazdy stolarz albo kazdy, kto ma podstawowy umietnosci manualnych i odpowiedniech
narzedzi, potrafi to zrobic z kawalek plyty pcv albo abs-u.

rodger

  • Gość
Odp: Wymiana radia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2011, 12:04:29 pm »
Chyba najlepiej będzie to odlać z żywicy epoksydowej i maty szklanej, lub węglowej. Łatwe do wykonania i można poprawiać do woli. Później polakierować i będzie oryginał :)

Offline raddim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana radia
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2020, 09:55:57 am »
Odgrzebę kotleta, planuję wymianę radia mam kota z 1999r. S- type, i takie mam wątpliwości bo te pierwsze modele mają zupełnie inne konsole niż te poliftowe i w żadnym z tych pierwszych modeli nie widziałem nawigacji, najpierw chciałem wsadzić oryg. navi i ją upgradewać na nowoczesną jest taka możliwość z małym urządzeniem ondroid ale skoro te modele nie mają navi więc raczej nie da rady tego podpiąć więc zostaje nie fabryczne radyjko tylko teraz pytanie co tu wejdzie bo widzę że w poliftowych jest więcej miejsca więc bez problemu wejdzie 2 din a jak jest z tymi pierwszymi modelami ? bawił się ktoś w wymianę ? ma jakieś sugestie? porady ? udało się wcisnąć te 2 din? jak to wygląda ?