Autor Wątek: Dziwna praca turbiny  (Przeczytany 6314 razy)

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Dziwna praca turbiny
« dnia: Styczeń 10, 2011, 20:31:16 pm »
Jadąc wczoraj trasą, po mocniejszym naciśnięciu pedału gazu(pod górę), po jakimś czasie turbo tak jak by przestało działać. Jadąc dalej zmieniając bieg na 3 samochód przyśpiesza normalnie natomiast zmieniając na 4 nagle słabnie. Nie można go rozpędzić, po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika problem znikł i się nie powtórzył. Dzisiaj podłączyłem go pod komputer i nie było żadnych błędów, rury doprowadzające powietrze do turbo nie są sprawne, dokładnie sprawdzone, zawór ERG czyszczony był jakieś 2 miesiące temu. Czy miał ktoś podobną przypadłość?? Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

kolka

  • Gość
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2011, 21:43:50 pm »
a przypadkiem to możne się sprzęgło śliska

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2011, 21:52:35 pm »
A moze przeplywomierz? Ojciec ma podobna sytuacje w VW Borze. Jak spokojnie jedzie to sie jedzie ale jak sie podepta troche (1.9tdi, 130ps, automat) to zaraz sie turbo wylacza i gorzej jak maluch. Trzeba go wylaczyc i wlaczyc i znow ok. Tylko jemu pokazuje blad przeplywomierza, a jak Ty mowisz ze zadnych bledow.. A przy sprzegle to chyba by obroty rosly ale by nie jechal.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2011, 22:02:10 pm »
Raczej to nie sprzęgło, bo to stało się jak już jechałem pod górę i nagle stracił moc (nie zmieniałem wtedy biegu), a później już było dobrze. Pojeżdżę jeszcze i zobaczę czy problem się powtórzy
X-Type 2.0D 2005

zadek07

  • Gość
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2011, 07:53:57 am »
To moze zacznij tak. Niech ktos wsiadze do samochodu i wcisnie gaz do dechy, ty musisz odszukac ten gurny gumowy waz, ktory wychodzi z turbo. Po wcisnieciu gazu na maxa powinien on napeczniec i stac sie twardy jak skala, nie powinien dac sie scisniac reka. Gdyby byla uszkodozna turbina to auto na 90% kopcilo by jak parowoz na czarno. A nie ubywa ci oleju silnikowego? Jezeli to co napisalem wyzej jest ok to stawiam na przeplywomierz, egr, lub jakis problem z podcisnieniem (moze jakis wezyk spadl)

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2011, 12:36:47 pm »
Właśnie takie testy przeprowadzaliśmy wczoraj z mechanikiem, wąż pęczniał i był twardy. Samochód bardzo lekko kopci(po mocniejszym wciśnięciu gazu, co raczej jest normalne). A oleju jeszcze nie sprawdzałem, ale zrobię to w najbliższym możliwym czasie, ostatnio go wymieniłem. Sprawdzę jeszcze przepływomierz, rurki są wszystkie założone bo były dokładnie sprawdzone, po podłączeniu komputera turbina podaje poprawne ciśnienie nie za duże i nie za małe. Mam tylko nadzieje że to nie pierwsze objawy psującego się turbo. Pozdrawiam.
X-Type 2.0D 2005

zadek07

  • Gość
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2011, 14:54:35 pm »
A moze zacznijmy od d..py strony. Syfiaste paliwo, powietrze w paliwie, wtryski siadaja. Nic raczejz  tego co piszesz nie wskazuje na to zeby to bylo turbo. Wiec bedzie to problem z paliwem.

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:15:45 pm »
A właśnie dobrą myśl mi podsunąłeś, może to być i paliwo, niestety tankuje na orlenie (najbliższa stacja innej sieci jest 20 km), wymienię filtr paliwa i zobaczę czy znowu się ta przyczyna pojawi. Pozdrawiam.
X-Type 2.0D 2005

zadek07

  • Gość
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2011, 17:49:55 pm »
No zacznij od filtra grosze kosztuje, powinno sie wymieniac filtr paliwa co jakies 50 tys ale w polsce roznie to bywa.

Innowierca

  • Gość
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:11:50 pm »
U mnie z powodu brudnego filtra paliwa (mimo Vervy z Orlenu) auto jeździło normalnie do 150km/h. Przy 155 zaczynała migać sprężynka od świec i auto przechodziło w tryb awaryjny. Po ponownym odpaleniu wszystko wracało do normy o ile nie przekraczałem 150km/h. Wymiana filtra pomogła i do dziś (3 miesiące temu był wymieniany) wszystko jest OK. Tylko kup porządny filtr, podobno w tym silniku wszystko ma znaczenie:)

zadek07

  • Gość
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2011, 20:35:25 pm »
Wszystko inne moze byc byle nie Filtron

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2011, 20:56:52 pm »
Właśnie wymieniłem filtr paliwa, i prawdopodobnie on był przyczyną tej małej niedogodności. Zrobiłem nim małą trasę (ok. 160km) i mimo bardzo mocnego oraz częstego wciskania gazu nic się nie działo żadnego spadku mocy, a na dodatek samochód lepiej odpala.  A co do paliwa to nie tankuję Vervy ponieważ, ma w sobie jakieś dodatki które powodują uszkodzenie pompy paliwa (silnik common rail, pompę regenerowałem ostatnio w innym samochodzie i w gwarancji zaznaczyli żeby nie tankować takich paliw) Pozdrawiam i dziękuję za sugestię co do wymiany filtra.
X-Type 2.0D 2005

gp-digital

  • Gość
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2012, 17:26:33 pm »
U mnie z powodu brudnego filtra paliwa (mimo Vervy z Orlenu) auto jeździło normalnie do 150km/h. Przy 155 zaczynała migać sprężynka od świec i auto przechodziło w tryb awaryjny. Po ponownym odpaleniu wszystko wracało do normy o ile nie przekraczałem 150km/h. Wymiana filtra pomogła i do dziś (3 miesiące temu był wymieniany) wszystko jest OK. Tylko kup porządny filtr, podobno w tym silniku wszystko ma znaczenie:)
o właśnie miałem to samo kiedyś przyciskając właśnie ok 150km/h jakby spadła moc auta i zaczęła migać kontrolka swiecy żarowej. pierwszy raz coś zaczęło migać więc odruchowo luz (manualna) i zgasiłem na przystanku autobusowym. odpaliłem i wszystko wróciło do normy. co prawda już drugi raz nie kręciłem do 150 ale właśnie gdzies w takim pułapie miałem to samo co piszesz. w takim razie wymienię filtr paliwa  (2.0diesel)
pozdrawiam

p.s.
zapomniałem od razu zapytać.. jaki filtr kupiłeś?, że odpala lepiej chcę to samo. podaj producenta i model wygoogluje coś może

Innowierca

  • Gość
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 23, 2012, 19:56:01 pm »
Nie pamiętam  :'(  Ale na długo to nie pomogło. Niedawno robiłem wtryski. 1 był dobry, reszta do regeneracji... Po wymianie wtrysków wszystko wróciło do normy.

gp-digital

  • Gość
Odp: Dziwna praca turbiny
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2012, 08:20:12 am »
hmm właśnie mam padło sprzęgło albo dwumas, a już na horyzoncie wtryski. z tego co czytałem to pierwsze delphi były wadliwe i po 2003 roku wtryski miały być ok. możesz powiedzieć ile wyniosła Cie ta "przyjemność" i gdzie ew szukać przeszczepów? a może założyłeś nowe