Autor Wątek: Spalanie  (Przeczytany 58770 razy)

kolka

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 11, 2011, 21:36:36 pm »
Kolego donjaguar opowiem historię :mam kuzyna  który ma samochód z silnikiem diesla i musiał go naprawiać po rozebraniu silnika okazało się że zalał jakiegoś trefnego paliwa. A działo się to w Anglii. Pamiętaj,że mieszkamy na jednej planecie i wszędzie jest złodziej i uczciwy człowiek
i jeszcze jedna sprawa jeżeli silnik nie bierze oleju to znaczy że coś mu jest(oczywiście nie mówimy o jakiś wielkich ilościach)
jeżeli jeżdżę moim samochodem po mieście to od wymiany do wymiany nie dolewam oleju a jeżeli w trasie to od wymiany do wymiany z litr

__ceva__

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 12, 2011, 00:25:45 am »
,,kupujesz castrol a dostajesz lotos ,,
A po co kupować przereklamowanego Castrola ( z rzekomo Lotosową zawartością ) w dumpingowej cenie jak można kupić dobrego oryginalnego Lotosa. Wrażenia z oglądania min sprzedawców "markowych" olejów kiedy pytasz o Lotosa- bezcenne :-V

Ale żeby nie było  :-off to ostatnio na trasie udało mi się osiągnąć średnie spalanie na poziomie 9,9 l. Dziwne.

Patryk

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 13, 2011, 09:10:49 am »
Mnie od jakiegoś czasu nurtuje taka rzecz: jaki wpływ mają na realne (nie te na papierku, czysto teoretyczne) spalanie mają oleje niby energooszczędne A1/B1, A5/B5? Zauważył ktoś jakiś spadek spalania po zalaniu tym olejem? Ostatnio nalałem z m.in. taką specyfikacją (Mobil 1 5w30 ESP) do Jaga, wcześniej chyba z dwie/trzy ostatnie wymiany w subaru też był ten, ale ja jakoś spadków, przynajmniej namacalnych nie odczuwałem. A jak u Was? Ostatnio odnotowałem chwilowe spalanie 98,8L/100   ;D Rudy 102 się chowa  ;D

lysyyy

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 13, 2011, 10:12:24 am »
Nie no... W moim XJR6 chwilowe spalanie bez problemu zrobię 160l/100km przy redukcji na kickdown'ie  :-gwizd

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 13, 2011, 10:56:41 am »
Pfff :)
Ja w swoim to jak stoje to mam 199L/100km :-hehe
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

wichma

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 13, 2011, 11:25:12 am »
Ja w swoim to jak stoje to mam 199L/100km :-hehe

Jak to!! U mnie jest tylko 99...  :-zly

lysyyy

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 13, 2011, 11:32:44 am »
Michal_C ale my tu mówimy o jeździe... Oczywiście u mnie też spalanie na postoju to 199. Ale spróbuj uzyskać jak największe w trakcie jazdy  :-gwizd

Maru$

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 13, 2011, 16:31:15 pm »
heheh ja umiem:PP przy mojej jeździe zbiornika na 100 km może przybraknąć:))

piotrmini

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 13, 2011, 20:10:27 pm »
 U  mnie jest 0/100km i przez najbliższy rok chyba nie zwiększę zużycia  ;D

asa

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 13, 2011, 20:29:19 pm »
U mnie tez jest 99/100km :)

Ostatnio robiąc traskę osiagnełam 10,6l/100km chcialam się pochwalić ojcu rodziny, że jednak może kocur tyle palić.
W odpowiedzi usłyszałam " A co Ty go dziecko pchasz?  ;D"

Patryk

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 13, 2011, 21:52:48 pm »
Mi już też raz wyszło 10,7/100 (odcinek 25km nocą między dwoma miastami). Mina tych którzy mnie matizami i CC wyprzedzali: bezcenna  ;D Z V8 fajne jest to, że nikomu nie trzeba nic udowadniać, chyba że się chce  8)

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 13, 2011, 21:57:24 pm »
Michal_C ale my tu mówimy o jeździe... Oczywiście u mnie też spalanie na postoju to 199. Ale spróbuj uzyskać jak największe w trakcie jazdy  :-gwizd
Wiem, jaja sobie robilem :-W
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

szczypior

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 13, 2011, 22:05:04 pm »
A u mnie spali tyle ile mu wleje :-hehe

lysyyy

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2011, 22:40:54 pm »
Ba! Mój spali nawet więcej! Jak już zapala się rezerwa, to bardzo szybko range zmniejsza się do zera, i mogę jeszcze przejechać z 15-20km spokojnie. Już 2 razy tak mi się zdarzyło, jak jechałem na trasie i żadnej stacji nie miałem. To by oznaczało, że kiedy paliwo teoretycznie się skończyło (range = 0) ja jeszcze jechałem, a więc spalił więcej niż mu wlałem  :-gwizd :-hehe :-hehe

robertth

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 17, 2011, 18:20:45 pm »
Ba! Mój spali nawet więcej! Jak już zapala się rezerwa, to bardzo szybko range zmniejsza się do zera, i mogę jeszcze przejechać z 15-20km spokojnie. Już 2 razy tak mi się zdarzyło, jak jechałem na trasie i żadnej stacji nie miałem. To by oznaczało, że kiedy paliwo teoretycznie się skończyło (range = 0) ja jeszcze jechałem, a więc spalił więcej niż mu wlałem  :-gwizd :-hehe :-hehe

dobre  ;D ;D ;D

a u mnie przy range =0 przejadę 2 tygodnie  8) a czasem dłużej  bez tankowania Pb :-gwizd
myslicie, że to nie możliwe ??????

otóż możliwe  ;D