Autor Wątek: Spalanie  (Przeczytany 59068 razy)

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2011, 17:52:44 pm »
niestety ,nie liczmy spalania w kotach bo posiwiejemy  ;D
cieszmy się jazda  :-V

donjaguar

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 08, 2011, 18:05:04 pm »
kolega ma firme budowlana i pare ciezarowek i kupil sobie hamera h2 z najmocniejszym silnikiem benzynowym i sie zalamal bo hamer pali tyle co zaladowana jego ciezarowka po miescie  ;D ;D ;D tamten to ma spuscik na picie paliwka nie to co nasze szlachetne jaguary tylko 20 na sto .....

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2011, 05:31:48 am »
@donjaguar

proponowal bym sprawdzic lambdasonde, bo spalanie 23 litrow to moim zdaniem o wiele za duzo. wczoraj mialem troche jezdzenia (170km) z odcinkami ktore pomiedzy 150 a 170 kmh jechac musialem i jag spalil pomiedzy 12 a 14 litrow. jak potem normalnie jechalen max 130 kmh to spadlo spalanie na 10,4l. po miescie nigdy nie spala wiecej niz 12l. mysle ze na 4l poj. to dosc dobra eko-relacja :)
19,8 to naprawde za duzo. chyba ze caly czas musisz pod gorke jezdzic  ;D

Maru$

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2011, 09:14:00 am »
@donjaguar

. po miescie nigdy nie spala wiecej niz 12l. mysle ze na 4l poj. to dosc dobra eko-relacja :)
19,8 to naprawde za duzo.

Hmm a nie liczysz w Galonach bo mi w mieście poniżej 20 litrów nie udało się zejść :-tylko

donjaguar

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 09, 2011, 10:58:20 am »
musisz sprawdzic i wymienic sondy oraz pol silnika rozebrac a najlepiej zrob juz kapitalny remont bo jaguar musi po miescie palic 12litrow przy silniku 4litry v8 i 279koni i 2 tonach wagi  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D niech sie wypowiedza ludzie co na codzien jezdza jaguarami a nie ci co onich czytaja w ksiazkach i onich marza a na codzien jezdza maluchem ktory przy poj 700 spala im zapewne z 1litr na sto ;D ;D ;D ;D w trasie to zgodze sie ze mozna zejsc w v8 na 9litrow ale jazda bez tempomatu i delikatnej stopie jak niemowle lub emeryt 110,120 na godz sam to sprawdzilem na dlugiej tasie do UK no ale jak chce sie jezdzic normalnie tak aby wszyscy wiedzieli iz to auto prowadzi czlowiek z zamilowania do jaguarow i wykorzystac wszystkie jego walory to na trasie  11/12 /13 litrow to normal a po miescie 20 a niekiedy wiecej zima to tez normalne...no ale czy w tym wszystkim liczy sie benzyna dla mnie przyjemnosc z jazdy jest NAJ,,,acha i jak ktos napisze ze jaguar v6 lub v8 nie bieze wcale oleju od wymiany do wymiany to w to nie uwierze ...jaguara uzywam na codzien lato zima snieg i deszcz i zrobilem nim juz 60tys km i nigdy nawet jak go kupilem nie palil mi 12litrow a byl wziety z salonu w niemczech i przeszedl kontrole emisji spalin i uzyskal najwyzsza note euro4  i przeglad mial robiony w serwisie jaguara w berlinie ostatni przed wyjazdem do polski i wszystko bylo OK

donjaguar

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 09, 2011, 11:33:39 am »
ostatnio nawet byl stary program w tv TOP GEAR  i jeden z prowadzacych wypowiadal sie dlaczego jaguar zaczol miec problemy ze sprzedaza nawet w angli jak nastapil kryzys paliwo zaczelo byc drogie nawet dla nich, a v8 palily dosyc duzo bo 20/25 litrow na sto tak okreslil to prowadzacy program,, auta przestaly sie sprzedawac powstal wtedy jego mlodszy brat X-TYPE aby obnizyc koszta sprzedazy i zachecic ludzi do kupowania jaguara i to tez nie pomoglo to ford zaczol wstawiac tam silniki dizla aby ratowac marke i zachecic do kupowania jaguarow i obnizyc koszty ekspluatacji itd...duzo tu pisac czy dizel w jagu to dobrodziejstwo czy jaguar kombi to dobre rozwiazanie i czy w przyszlosci jaguar terenowy to bedzie hit i uratuje marke ....ja osobiscie uwazam ze jaguar to tylko limuzyna i sportowy xkr i silniki tylko V8,,V12 no i V6  ale to moje zdanie inni nawet ROYS ROYSA  z silnikiem dizla by pokochali tak jak kochaja gazowanie jaguarow ale sa gusta i gusciki ....pewnie ze bym chcial aby V8 palilo nawet i 10 litrow najchetniej wody  ;D ;D ;D i mruczalo tak jak teraz po miescie ale jak narazie jest to chyba nie mozliwe... :-tylko

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 09, 2011, 11:49:31 am »
ja mam saaba 9-5 2.0t biopower i mi on pali w miescie 13l dla porownania xj40 4.0l w miescie przy spokojnej jezdzie  13-14l a x300v12 18 przy spokojnej jezdzie i uwazam ze jaguary duzo nie pala w porownaniu np.do saaba.
ale jaki fun z jazdy :-za
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 09, 2011, 12:25:11 pm »
Heh - też mam Saaba, 9-3, 2.0 t i po mieście 11-12l przy 205KM, w Jagu 14-15l przy V8 4.0 więc porównywalnie, a wtrasie to prawie bez różnicy czym jade. A z innej beczki to dość często spotykam posiadaczy Jaga i Saaba jednocześnie - ciekawe...  :-V
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

wojt

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2011, 09:19:32 am »
,,,acha i jak ktos napisze ze jaguar v6 lub v8 nie bieze wcale oleju od wymiany do wymiany to w to nie uwierze
Zaintrygowało mnie to trochę,możesz podać szczegóły?.Masz doświadczenia z "braniem oleju" w jagu ??????

donjaguar

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2011, 15:06:02 pm »
mily kolego jak popytasz kolegow ktorzy jezdza porsche  mer amg,,, corvet ,,,tylko pytaj tych co nimi naprawde jezdza a nie czytaja to jak od wymany wezmie ci 2 lub 3 litry oleju to sie nie dziw przy sportowej jezdzie nie takiej emeryckiej ostatni ze swiatel to norma i zadne pierscienie i remont silnika ci nie pomoze,,

donjaguar

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2011, 15:34:14 pm »
acha jeszcze ci powiem prawde o naszych olejach ,,,kupujesz castrol a dostajesz lotos ,,,jazda na zachodzie na castrolu 0w30 przy przebiegu prawie 4 tys km spalanie mniejsze a oleju dolewasz 0,500mililitra a w polsce lejesz tego samego z nazwy castrola 1 litr ,,, czy ktos sie za to zlodziejstwo wezmie   ,,,,,podobno jeszcze swis jeszcze nie oszukuje ale glowy nie dam,,,,warto bo zywotnosc 250 a 850tys jest duza

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 11, 2011, 15:58:51 pm »
mily kolego jak popytasz kolegow ktorzy jezdza porsche  mer amg,,, corvet ,,,tylko pytaj tych co nimi naprawde jezdza a nie czytaja to jak od wymany wezmie ci 2 lub 3 litry oleju to sie nie dziw przy sportowej jezdzie nie takiej emeryckiej ostatni ze swiatel to norma i zadne pierscienie i remont silnika ci nie pomoze,,

Jaguar nie jest jakąś tam wyscigówka , to dostojna limuzyna ,która powinna się majestatycznie toczyć ,
a jeśli uważasz że szaleńcza jazda od świateł do świateł jest niezbędna to pomyliłeś samochody i forum ,
każdy samochód weżmie olej przy takiej wariacji jaką opisujesz, ale kiedy będziesz jeżdził a nie szalał na drodze,
 to oleju nie weźmie chyba że serduszko ma już zajechane  :-V

wojt

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2011, 16:06:20 pm »
acha jeszcze ci powiem prawde o naszych olejach ,,,kupujesz castrol a dostajesz lotos ,,,jazda na zachodzie na castrolu 0w30 przy przebiegu prawie 4 tys km spalanie mniejsze a oleju dolewasz 0,500mililitra a w polsce lejesz tego samego z nazwy castrola 1 litr ,,, czy ktos sie za to zlodziejstwo wezmie   ,,,,,podobno jeszcze swis jeszcze nie oszukuje ale glowy nie dam,,,,warto bo zywotnosc 250 a 850tys jest duza
O czymś takim to nigdy nie słyszałem ?????? ?????? ?????? ?????? ??????
Cholera :-X w jakim kraju my żyjemy :-zly :-zly :-zly :-zly :-zly

donjaguar

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2011, 16:07:06 pm »
tygrys mam kolegow co jezdza humerem ,,,merem amg oraz jagiem xkr v8 oraz moj v8 stype i wszyscy doszli do tego samego zawsze te silniki biora olej  jedne mniej jedne wiecej  i nie mowie o jezdzie spokojnej emeryckiej ,,,,,kolega  z lodzi ma ferrari super auto 1 litr oleju na 1000km nowe auto od dilera kupione we wloszech .....

donjaguar

  • Gość
Odp: Spalanie Waszego Jaga
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2011, 16:23:09 pm »
kolego wojt  zyjesz w kraju gdzie wodka jest podpalka ,,,,dziwsz sie ze na oleju oszukuja ,,,,ludzkie zycie maja za nic,,,,kup castrola 0w30 w szwajcari a zobaczysz roznice,,,,